اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

وکلای مدیرعامل ریپل: کمیسیون SEC در حال سوءاستفاده از قدرت قانونی خودش است

در نامه‌ای که به دادگاه فدرال ارائه شده است، وکلای برد گارلینگهوس مدعی شده‌اند که بخش قابل توجهی از این پرونده خارج از حوزه‌ی کاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) می‌باشد

نکات برگزیده مطلب
  • وکلای آقای برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) مدیرعامل شرکت ریپل(Ripple) نامه‌ای به قاضی پرونده‌ی فروش غیرقانونی اوراق بهادار از طرف این شرکت ارسال کرده و طی آن مدعی شده‌اند که دادخواست ارائه شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) فراتز از حیطه‌ی کاری این آژانس بوده است. در بخش دیگری ادعا شده که بخش قابل توجهی از فرآیند فروش رمزارزها XRP به مشتریان خارجی و خارج از خاک ایالات متحده صورت گرفته و کمیسیون SEC درحال سوءاستفاده از قدرت قانون‌گذاری خود در این زمینه می‌باشد. وکلای آقای گارلینگهوس همچنین در بخش‌هایی از این نامه با اشاره به بیانیه‌ی سال ۲۰۱۵ سازمان مبارزه با جرائم مالی(FinCEN) مدعی شده‌اند که طبق دستورالعمل‌های این سازمان XRP نوعی «ارز دیجیتال» است، و نه اوراق بهادار.

رد دادخواست کمیسیون SEC

وکلای مدافع آقای برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) مدیرعامل شرکت ریپل(Ripple) نامه‌ای به قاضی فدرال آنالیسا تورس نوشته‌اند که در آن ذکر شده وی قصد منفصل و رد دعوی دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) را دارد.

در این نامه ادعا شده است که دادخواست کمیسیون SEC علیه آقای گارلینگهوس سوء استفاده از قدرت توسط قانونگذاران تلقی شده و «خارج از حیطه‌ی فعالیت قانونی این کمیسیون بوده است».

ریپل Ripple XRP کمیسیون SEC
ریپل

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، این آژانس قانون‌گذاری در آمریکا چند ماه قبل از تشکیل پرونده و شکایت علیه برد گارلینگهوس و مدیرعامل سابق کریس لارسن(Chris Larsen) با ادعای فروش حجم بالایی «اوراق بهادار» ریپل ثبت نشده و غیرقانونی، خبر داد.

نسخه‌ی اصلاح شده تغییر نکرد

وکلای آقای گارلینهوش اظهار داشتند که نسخه‌ی اصلاح شده‌ی دادخواست که توسط کمیسیون مذکور به دادگاه ارائه شده، تغییر چندانی نداشته و «بهتر از قبل نیست» زیرا در زمینه‌ی فروش رمزارزهای XRP واقعیت‌های اقتصادی مورد بحث را تشخیص نداده و به درستی بازگو نکرده است.

وکلای ریپل معتقد‌اند که این دادخواست کمیسیون SEC‌ به دلیل عدم دانش ارائه شده است:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مسئولیت ثابت کردن اینکه آقای گارلینگهوس با آگاهی کامل از فعالیت غیرقانونی خود این کار را انجام داده و یا بی‌پروا قوانین موجود را نادیده گرفته است را بر عهده دارد، با این وجود شرکت ریپل در ارتکاب به این تخلف «کمک اساسی» داشته است. نامه‌ی وکلای ریپل

این درحالیست که شرکت ریپل مدت‌هاست که استدلال می‌کند رمزارزهای XRP از سال ۲۰۱۵ به بعد توسط شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی(FinCEN) به عنوان «ارز دیجیتال» یا «ارز مجازی» شناخته می‌شود. با این حال، این دفتر دستورالعمل‌هایی را ارائه نموده که نشان می‌دهد یک ارز مجازی می‌تواند به عنوان «اوراق بهادار» تحت قوانین امنیتی فدرال عمل کند.

در دادخواست کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده علیه ریپل، این آژانس قانون‌گذاری ادعا می‌کند که XRP یک نوع اوراق بهادار ثبت نشده است.

تراکنشی در آمریکا نداشتیم

در این نامه همچنین ادعا شده که اکثر قریب به اتفاق فروش XRP شرکت ریپل به صورت مبادلات خارجی صورت گرفته است و کمیسیون SEC موفق به شناسایی تراکنش‌های مربوط به آقای گارلینگهوس در ایالات متحده نشده است.

در رابطه با این موضوع توضیح داده شده که:

کمیسیون SEC  نمی‌تواند با ادعای اینکه فرآیند فروش رمزارزهای ریپل در داخل آمریکا صورت گرفته است دادخواست خود را ارائه کند، زیرا وی یا خریداران رمزارزهای XRP(محل یا هویتی که آقای گارلینگهوس از آن بی‌اطلاع می‌باشد) ممکن است تنها در زمان انجام تراکنش در خاک ایالات متحده حضور فیزیکی داشته باشند. نامه‌ی وکلای ریپل

با تمام این تفاسیر، در نسخه‌ی اصلاح شده‌ی دادخواست کمیسیون SEC ذکر شده است که آقای گارلینگهوس توکن‌های خود را حداقل در چهار صرافی واقع در خاک ایالات متحده توزیع و سپس به فروش رسانده است.

نظر شما در رابطه با نامه‌ی وکلای آقای گارلینگهوس به دادگاه و درخواست آن‌ها برای رد اظهارات کمیسیون SEC چیست؟ به نظر شما این پرونده در نهایت به نفع کدام طرف به پایان می‌رسد. نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا