اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرمایه‌گذاران پروژه‌ی رمزارزی گرام به دنبال دریافت خسارت هستند

شرکت سرمایه‌گذاری داوینچی کپیتال(Da Vinci Capital) به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ پروژه‌ی گرام(Gram) برای عدم موفقیت در راه‌اندازی این پروژه از تلگرام خسارت طلب کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که شرکت تلگرام به دلیل شکست در نبرد حقوقی خود در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مجبور به توقف پروژه‌ی رمزارزی گرام(Gram) و شبکه‌ی بلاکچینی تان(TON) شده است، سرمایه‌گذاران داوینچی کپیتال(Da Vinci Capital) با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل شرکت تلگرام از وی درخواست کرده‌اند تا به دلیل شکست پروژه‌ی رمزارزی گرام به آن‌ها خسارت پرداخت کند. شرکت تلگرام دو هفته فرصت دارد تا به درخواست ارائه شده پاسخ دهد و یا نبرد دیگری را با سرمایه‌گذاران در دادگاه آغاز کند.

سرمایه‌گذاران گرام از شرکت تلگرام خسارت طلب می‌کنند

داوینچی کپیتال(Da Vinci Capital)؛ سرمایه‌گذار بزرگ پروژه‌ی رمزارزی گرام(Gram) برای راه‌اندازی ناموفق این پروژه از شرکت تلگرام درخواست خسارت کرده است.

بر اساس گزارش شاخه‌ی روسی نشریه‌ی فوربز(Forbes)؛ سرمایه‌گذاران شرکت داوینچی کپیتال با ارسال نامه‌ای به پاول دورف(Pavel Durov)؛ مدیرعامل شرکت تلگرام از برنامه‌ریزی برای اقدام قانونی بر علیه شرکت تلگرام خبر داده‌ بودند. اما هم‌اکنون وکلای داوینچی کپیتال رسماً نامه‌ی درخواست خسارت سرمایه‌گذاران این شرکت را به دورف ارائه کرده‌اند.

این گزارش با استناد بر اظهارات یک منبع خبری ناشناس نزدیک به شرکت داوینچی کپیتال اعلام کرد که این شرکت از تلگرام و دیگر شرکت‌های درگیر در پیشنهاد اولیه‌ی سکه‌(ICO) گرام ۱۰۰ میلیون دلار خسارت درخواست کرده است. بر همین اساس، شرکت تلگرام دو هفته فرصت دارد تا درخواست داوینچی کپیتال را برآورده سازد و در غیر این صورت داوینچی شکایتی را بر علیه تلگرام به دادگاه لندن ارائه خواهد کرد. با این وجود گزارش جدید یک وب‌سایت خبری روسی، ارزش خسارت درخواستی را نزدیک به ۲۰ میلیون دلار اعلام کرده است.

پاول ایکرت(Pavel Ikkert)؛ یکی از مدیران شرکت حقوقی ایکرت در این رابطه اظهار داشت:

معمولا دو هفته به شرکت بدهکار فرصت داده می‌شود تا به درخواست ارائه شده پاسخ دهد، سپس مدعی می‌تواند به دادگاه شکایت کند. در کشور انگلیس ارسال چنین نامه‌ای الزامی است اما در صورتی که تلگرام ترجیح دهد تا در دادگاه حاظر شود، ملزم به ارائه‌ی پاسخ نخواهد بود. Pavel Ikkert

اغلب سرمایه‌گذاران گرام بخشی از دارایی خود را برداشت کرده‌اند

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت تلگرام پس از شکست در نبرد با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) پروژه‌ی رمزارزی گرام را به‌طور کامل متوقف کرد. این شرکت دو گزینه را برای بازپرداخت دارایی سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرده بود که پرداخت فوری ۷۲ درصد از دارایی‌ها و یا دریافت آن با سود ۱۰ درصدی پس از ۱۲ ماه(تا آوریل ۲۰۲۱) را شامل می‌گردید.

اگرچه اغلب سرمایه‌گذاران دریافت فوری ۷۲ درصد از دارایی‌ها را انتخاب کرده بودند، هنوز مشخص نیست که چه تعدادی از آن‌ها منتظر دریافت دارایی‌های خود با نرخ ۱۱۰ درصدی هستند.

نظر شما نسبت به درخواست داوینچی کپیتال(Da Vinci Capital) از شرکت تلگرام چیست؟ آیا تلگرام با درخواست پرداخت خسارت موافقت خواهد کرد و یا نبرد دیگری را با سرمایه‌گذاران در دادگاه آغاز خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا