اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

هیئت مدیره‌ی تسلا از فعالان عالی رتبه‌ی صنعت رمزارزها تشکیل شده است!

یکی از اعضاء کمیته‌ی حسابرسی شرکت تسلا(Tesla) که سرمایه‌گذاری این شرکت بر روی بیت کوین را تایید کرده است، مدیریت دو شرکت فعال در صنعت رمزارزها را بر عهده دارد

نکات برگزیده مطلب
  • افزایش آگاهی مدیران رده‌بالای شرکت‌ها، بانک‌ها، موسسات مالی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با صنعت رمزارزها موجب شده است که پای سرمایه‌گذاران حقوقی نیز به بازار بیت کوین باز شود. بر اساس گزارش نشریه‌ی تلگراف یکی از اعضاء کمیته‌ی حسابرسی شرکت خودروسازی تسلا(Tesla) مدیریت دو شرکت فعال در صنعت رمزارزها را بر عهده دارد و احتمالاً در ورود این شرکت به بازار بیت کوین نقش داشته است.

عضو هیئت مدیره‌ی تسلا مدیریت دو شرکت رمزارز محور را بر عهده دارد

بر اساس گزارش نشریه‌ی دِ تلگراف(The Telegraph) یکی از اعضاء هیئت مدیره‌ی شرکت تسلا(Tesla) که در کمیته‌ی حسابرسی این شرکت حضور دارد، اجازه‌ی سرمایه‌گذاری ۱/۵ میلیارد دلاری این شرکت بر روی بیت کوین را صادر کرده است، یکی از فعالان بزرگ حوزه‌ی رمزارزها  نیز محسوب می‌شود.

آنتونیو گراسیس(Antonio Gracias)؛ یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی شرکت تسلا، مدیریت شرکت بیت‌گو(BitGo) و پلتفرم مبادلات اریس.اکس(ErisX) را نیز بر عهده دارد.

گراسیس که در پایان سال جاری میلادی شرکت تسلا را ترک خواهد کرد، از سال ۲۰۰۷ میلادی تاکنون به عنوان یکی از اعضاء هیئت مدیره‌ی تسلا فعالیت کرده است. وی همچنین یکی از اعضاء هیئت مدیره‌ی شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) نیز محسوب می‌شود.

نقش گراسیس در ورود تسلا به بازار بیت کوین

اگرچه نقش گراسیس در تصمیم گیری اخیر شرکت تسلا برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین به‌طور دقیق آشکار نشده است، اما این احتمال وجود دارد که به دلیل حضور پُررنگ گراسیس در صنعت رمزارزها، وی بر سرمایه‌گذاری اخیر شرکت تسلا تاثیرگذار بوده است.

بیل کلپر(Bill Klepper)؛ استاد مدیریت در دانشگاه کسب و کار کلمبیا معتقد است: «اگر تضاد مستقیم منافع وجود دارد، بهتر است که از آن فاصله بگیرید. ابتدا باید از نقش وی(در رابطه با سرمایه‌گذاری شرکت تسلا بر روی بیت کوین) اطمینان حاصل کنیم. به دلیل عدم وجود شفافیت کافی، مردم عملکرد شما را زیر سوال می‌برند.»

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت تسلا در نامه‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین خبر داده است. در پی انتشار این خبر، بیت کوین که در محدوده‌ی ۳۰-۴۰ هزار دلاری قرار گرفته بود، پس از شکست ناحیه‌ی ۴۲ هزار دلاری، سطح بیشینه‌ی جدیدی را بر جای گذاشت.

با این وجود، برخی از سرمایه‌گذاران شرکت تسلا با اقدام اخیر این شرکت مخالف هستند. گری بلاک(Gary Black)؛ یکی از سرمایه‌گذاران خصوصی تسلا و مدیر سابق بانک گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) سرمایه‌گذاری تسلا بر روی بیت کوین را «سرمایه‌گذاری پُر خطر» توصیف کرده است.

نظر شما نسبت به نقش افراد آشنا با صنعت رمزارزی در سرمایه‌گذاری اخیر شرکت تسلا بر روی بیت کوین چیست؟ آیا همزمان با گسترش آگاهی مردم با رمزارزها شاهد گسترش حضور سرمایه‌گذاران حقوقی در بازار بیت کوین خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 4   میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا