اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

ثروتمند‌ترین فرد جهان داژکوین را به عنوان «ارز جهانی» برگزید!

ایلان ماسک کارآفرین موفق و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در توییتر یک نظرسنجی به راه انداخته و از فالوورهای خود خواسته تا بین گزینه‌های موجود(که داژکوین هم در آن‌ها وجود دارد) یک مورد را به عنوان ارز جهانی انتخاب کنند

نکات برگزیده مطلب
  • به نظر می‌رسد که علاقه‌ی ایلان ماسک(Elon Musk) مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و ثروتمند‌ترین فرد جهان به پروژه‌ی رمزارزی داژکوین(DOGE) تمامی نداشته و او همچنان به دنبال گسترش و تصویب این رمزارز در بین مخاطبان خودش است. وی در تازه‌ترین پست توییتری خود را انتشار یک نظرسنجی از فالوورها خواسته تا ارز جهانی در اقتصاد آینده را انتخاب کنند، و بله داژکوین یکی از گزینه‌های موجود است. گرچه تعریف و تمجید‌های ایلان ماسک از داژکوین باعث شده تا هر بار این رمزارز با یک روند افزایش قیمت ناگهانی مواجه شود، اما به گفته‌ی تحلیلگران بازار رمزارز این ابراز احساسات بیش از حد باعث خواهد شد تا در آینده‌ای نه چندان دور تاثیرگذاری صحبت‌های وی در بازار به شدت افت کند.

ماسک و داژکوین

به نظر می‌رسد که ایلان ماسک(Elon Musk) مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا به شدت قصد دارد تا با فعالیت در فضای مجازی باعث افزایش قیمت داژکوین(DOGE) و صعود ارزش این رمزارز تا ۱ دلار برای هر واحد DOGE شود. آیا او یکی از نهنگ‌های بزرگ بازار داژکوین است و یا اخیراً نسبت به خرید حجم بالایی از این رمزارز اقدام کرده است؟

به نظر می‌رسد که عشق ایلان ماسک نسبت به رمزارز داژکوین پایان نداشته و این میلیاردر و کارآفرین موفق همواره سعی دارد تا رمزارز داژکوین را بین دنبال‌کنندگان خود در توییتر رواج دهد. وی در تازه‌ترین پست توییتری خود که امروز منتشر کرده است، از فالوورهای خود خواسته در با انتخاب یکی از گزینه‌های موجود «ارز آینده‌ی زمین» را انتخاب کنند.

جای تعجب ندارد که آقای ماسک داژکوین را به عنوان یکی از گزینه‌های موجود قرار داده است. سرمایه‌گذاران بازار داژکوین مدت‌هاست که به دنبال افزایش قیمت این پروژه‌ی رمزارز تا سطح ۱ دلاری هستند و به نظر می‌رسد که آقای ماسک از این احساسات و رویکرد آن‌ها حمایت می‌کند.

Dogecoin داژکوین ایلان ماسک
داژکوین

تنها چند روز قبل بود که آقای ایلان ماسک با انتشار چندین پست توییتری به تعریف و تمجید از پروژه‌ی داژکوین پرداخت و همین صحبت‌ها باعث شد تا قیمت این رمزارز طی چند ساعت بالغ بر ۵۰ درصد افزایش یابد. بنابراین، این سوال پیش می‌آید که آیا ایلان ماسک یک سرمایه‌گذار بزرگ بازار داژکوین است و رمزارز DOGE به قیمت ۱ دلار خواهد رسید؟

کاهش سطح اثرگذاری

آقای متی گرین‌اسپن(Mati Greenspan) تحلیلگر مشهور حوزه‌ی رمزارزها اخیراً اعلام نموده که پست‌های توییتری ایلان ماسک در رابطه با داژکوین باعث خواهد شد که تاثیرگذاری وی در این بازار بالاخره کاهش یافته و دیگر کاربران به این صحبت‌ها واکنشی نشان ندهند. به گفته‌ی وی «بیش از حد پرداختن به این موضوع باعث کاهش تاثیر صحبت‌های آقای ماسک خواهد شد».

DogeCoin داژکوین ایلان ماسک
نمودار تغییرات قیمت داژکوین طی یک هفته‌ی اخیر…

آقای گرین‌اسپن با انتشار یک پست توییتری در رابطه با رویکرد آقای ماسک و تاثیرگذاری صحبت‌های وی در بازار Doge توضیح داد که:

همانطور که می‌دانید، تاثیرگذاری پست‌های توییتری ایلان ماسک و صحبت‌های وی در بازار و قیمت‌ها یک محدودیتی دارد. ما همین مبحث را در صحبت‌های آقای وارن بافت در سال ۲۰۱۱ شاهد بودیم، زمانی که همه با عجله و براساس صحبت‌های وی برای سرمایه‌گذاری هجوم آوردند و پس از مدتی تب بازار فروکش کرد. از آن به بعد دیگر کسی به صحبت‌های وی اهمیت نمی‌داد. Mati Greenspan

این صحبت‌های آقای گرین‌اسپن را می‌تواند در نمودارهای تغییر ارزش نیز مشاهده کرد، به عبارتی هرچه تعداد پست‌های ایلان ماسک در رابطه با رمزارز داژکوین افزایش می‌یابد، صحبت‌های وی از نظر کاربران به یک روال عادی تبدیل شده و ارزش آن رفته‌رفته کاهش می‌یابد. این مبحث در دنیای رسانه اثبات شده است.

نظر شما در رابطه با رویکرد ایلان ماسک و تمجید وی از پروژه‌ی داژکوین چیست؟ آیا این رمزارز می‌تواند یک «ارز جهانی» باشد و یا تلاش‌های ایلان ماسک بی‌اثر خواهد بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا