اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

رمزارزها و فناوری بلاک‌چین دیگر تحت تسلط جوان‌ترها نیست

نظرسنجی‌های صورت گرفته در رابطه با تمایل گروه‌های سنتی مختلف به صنعت رمزارز و فناوری بلاک‌چین از تغییر رویکرد نسل‌های قدیمی‌تر خبر می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • پلت‌فرم خدمات پرداخت دیجیتال وایرکس(Wirex) در تاریخ ۲۱ام ژانویه گزارش ویژه‌ای با محویت موضوع تصویب و پذیرش رمزارزها در سال ۲۰۲۱ منتشر کرد. در این گزارش یک نظرسنجی در مورد سطح پذیرش رمزارزها و فناوری بلاک‌چین در بین گروه‌های سنتی مختلف صورت گرفته است نشان می‌دهد صنعت رمزارزها دیگر تنها در اختیار رده‌ی سنی جوان و نوجوان نیست و گروه‌های سنی دیگر نیز به آن علاقه‌مند شده‌‌اند. نزدیک به ۶۰ درصد کل شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی سن ۴۵ سال یا بیشتر داشته‌اند. اغلب آن‌ها اعلام کرده‌اند که تا به امروز حداقل یک مرتبه تجربه‌ی استفاده از خدمات پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک‌چین را داشته‌اند و حس می‌کنند این نوع تراکنش‌ها ایمن هستند.

نظرسنجی وایرکس

اخیراً تحقیقات تازه‌ای صورت گرفته که نشان می‌دهد علاوه بر جوان‌ترها، نسل‌های قدیمی‌تر هم اکنون توانسته‌اند پتانسیل نهفته‌ی رمزارزها و فناوری بلاک‌چین در سیستم‌های پرداخت جهانی را درک کرده و از آن استقبال کنند.

پلت‌فرم خدمات پرداخت دیجیتال وایرکس(Wirex) در تاریخ ۲۱ام ژانویه گزارش ویژه‌ای با محویت موضوع تصویب و پذیرش رمزارزها در سال ۲۰۲۱ منتشر کرد. این گزارش که با مشارکت بنیاد توسعه‌ی پروژه‌ی رمزارزی استلار(Stellar) منتشر شده است، شامل نتایج نظرسنجی از ۳۸۳۴ نفر در ۸۹ کشور سراسر جهان است که هدف آن درک روند پذیر رمزارزها و خدمات پرداخت دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک‌چین می‌باشد.

در این نظرسنجی که طی سه هفته انجام شد، پلت‌فرم وایرکس و بنیاد استلار چندین ایمیل به شرکت‌کنندگان و داوطلبان استفاده از تراکنش‌های رمزارزی ارسال کردند. مجموع شرکت‌کنندگان این نظرسنجی عموماً(۸۱ درصد) از کشورهای اروپایی و مابقی(۱۷ درصد) از منطقه‌ی آسیا و اقیانوسیه بودند.

نظرسنجی فناوری بلاک‌چین در گروه‌های سنی مسن‌تر

در بخش‌هایی از گزارش منتشر شده در رابطه با این نظرسنجی آمده است که «سن افراد دیگر نمی‌تواند به عنوان یک مانع برای استفاده و پذیرش از فناوری بلاک‌چین توصیف شود»، زیرا اکنون شاهد آن هستیم که در تمام گروه‌های سنی افراد نسبت به پذیرش و استفاده از رمزارزها تمایل دارند. این درحالیست که تا چند سال قبل عموماً رده‌ی سنی جوانان تمایل به استفاده از خدمات پرداخت مبتنی بر رمزارز و بلاک‌چین داشتند.

تجربه‌ی استفاده از رمزارزها

نزدیک به ۶۰ درصد کل شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی سن ۴۵ سال یا بیشتر داشته‌اند. اغلب آن‌ها اعلام کرده‌اند که تا به امروز حداقل یک مرتبه تجربه‌ی استفاده از خدمات پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک‌چین را داشته‌اند.

طبق نتایج بدست آمده از این نظرسنجی، بیش از ۳۰ درصد پاسخ دهندگان بین ۴۵ تا ۵۴ سال(بزرگ‌ترین گروه سنی شرکت‌کننده در این نظرسنجی) حداقل یک مرتبه از رمزارزها استفاده کرده‌اند.

نظرسنجی فناوری بلاک‌چین در گروه‌های سنی مسن‌تر
یکی از نمودار‌های منتشر شده در این گزارش

در این گزارش همچنین گفته شده که مصرف‌کنندگان دارایی‌های دیجیتال را در تراکنش‌های بالاتر از هزار دلار به عنوان یک روش جایگزین یا گزینه‌ی اضافی در زمینه‌ی خدمات انتقال پول در نظر گرفته‌اند. به عبارتی، اغلب مردم بر این باوراند که رمزارزها یک روش جایگزین خدمات بانکی متمرکز جهت جابجایی و انتقال پول در حجم بالا هستند. این درحالیست که نزدیک به ۸۶ درصد شرکت‌کنندگان اظهار داشتند که صنعت رمزارزها و تراکنش‌های مبتنی بر رمزارز ایمن هستند.

این گزارش درحالی منتشر شده که سال گذشته نیز برخی شرکت‌ها از تمایل افراد مسن برای حضور در صنعت رمزارزها خبر می‌دادند. به عنوان مثال، در ژوئن سال ۲۰۲۰ نرم‌افزار مبادله‌ی رمزارز مود(Mode) گزارش داد که صنعت رمزارزها دیگر تحت حمایت گروه‌های سنتی جوان و کم سن و سال نیست و افراد مسن‌تر نیز در حال فراگیری و پذیرش این فناوری هستند.

نظر شما در رابطه با پذیرش رمزارزها در بین افراد مسن‌تر چیست؟ آیا رمزارزها و فناوری بلاک‌چین در حال تصویب و پذیرش عموم در جوامع مختلف هستند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا