اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

وزیر خزانه‌داری پیشنهادی جو بایدن در مقابل رمزارزها شمشیر را از رو بست!

جَنِت یلن(Janet Yellen) در جلسه‌ی تایید وزراء مجلس سنای آمریکا، رمزارزها را ابزاری برای تأمین مالی تروریسم و پولشویی معرفی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • همزمان با پایان دوره‌ی ریاست جمهوری دولت دونالد ترامپ، دوران فعالیت استیون منوچین(Steven Mnuchin) وزیر خزانه‌داری پیشین آمریکا که رویکرد مخالف با رمزارزها را در پیش گرفته بود نیز به پایان رسیده است. در حالی که فعالان صنعت رمزارزی به بهبود موضع‌گیری دولت جو بایدن(Joe Biden) در برابر این صنعت امیدوار شده بودند، جنت یالن(Janet Yellen)؛ وزیر خزانه‌داری پیشنهادی در برابر رمزارزها موضع‌گیری کرد.

موضع‌گیری وزیر پیشنهادی خزانه‌داری در مقابل رمزارزها

جنت یلن(Janet Yellen)؛ وزیر خزانه‌داری پیشنهادی جو بایدن(Joe Biden) در جلسه‌ی تایید وزرای پیشنهادی، به نقش رمزارزها در تامین مالی تروریسم و پولشویی اشاره کرد.

یلن در پاسخ به پرسش سناتور مگی حسن(Maggie Hassan) در رابطه با موضع گیری وزارت خزانه‌داری آمریکا تحت هدایت یلن نسبت به استفاده از رمزارزها در تامین مالی تروریسم و جرائم مرتبط با این نو‌آوری‌ها اظهار داشت: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که روش‌های ما برای مقابله با تامین مالی تروریسم با فناوری‌های جدیدی سازگار خواهد بود.» وی افزود:

رمزارزها نگران کننده هستند و من فکر می‌کنم که بسیاری از مردم رمزارزها را برای فعالیت‌های مجرمانه مورد استفاده قرار می‌دهند. بنابراین باید روش‌هایی را برای محدود ساختن آن‌ها بررسی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که امکان پولشویی با استفاده از رمزارزها وجود نخواهد داشت. Janet Yellen

بر اساس گزارش کوینیت، یلن که از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ ریاست بانک مرکزی آمریکا را بر عهده داشته است، یکی از منتقدان رمزارزها و به ویژه بیت کوین محسوب می‌گردد. وی در سال ۲۰۱۷ و در کنفرانس فناوری‌های مالی آمریکا اظهار داشت که «من طرفدار بیت کوین نیستم، بیت کوین روش پایداری برای ذخیره‌ی دارایی محسوب نمی‌شود و منافع قانونی آمریکا را تامین نمی‌کند.»

سهم ناچیز رمزارزها از فعالیت‌های مجرمانه

گزارش شرکت چینالیسیس در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که تنها ۲٫۱ درصد از تراکنش‌های رمزارزها را فعالیت‌های مجرمانه تشکیل می‌دهند. اما بر اساس گزارش جدید این شرکت سهم فعالیت‌های مجرمانه از تراکنش رمزارزها در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۰٫۳۴ درصد کاهش یافته است.

در حالی که استیون منوچین(Steven Mnuchin) وزیر خرانه‌داری پیشین آمریکا رویکرد مخالف با صنعت رمزارزی را در پیش گرفته بود، به‌نظر می‌رسد که وزیر خرانه‌داری جدید آمریکا نیز سیاست مقابله با رمزارزها را ادامه خواهد داد. با این وجود، سختگیری قانون‌گذاری و دولت‌ها موجب افزایش استقبال از سیستم‌های مالی غیرمتمرکز شده است.

نظر شما نسبت به اظهارات وزیر خزانه‌داری پیشنهادی جو بایدن نسبت به صنعت رمزارزی چیست؟ آیا جنت یلن(Janet Yellen)رویکرد استیون منوچین برای مقابله با صنعت رمزارزی را ادامه خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا