اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

قانون‌گذاران آمریکایی پس از ریپل به سراغ بیت کوین خواهند رفت!

پیتر شیف، منتقد سرسخت بیت کوین در یک برنامه‌ی رادیویی بدون ارائه‌ی هیچ مدرکی اظهار داشت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) در آینده بیت کوین را نیز هدف حملات خود قرار خواهد داد

نکات برگزیده مطلب
  • بیت کوین نوعی دارایی نوآورانه محسوب می‌گردد که بسیاری از معایب دارایی‌های سنتی را حذف کرده است. با این وجود هنوز منتقدانی وجود دارند که تلاش می‌کنند از رشد بیت کوین جلوگیری کنند. پیتر شیف(Peter Schiff)؛ یکی از منتقدان شناخته شده‌ی بیت کوین اخیراً اعلام کرده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) پس از شرکت ریپل، بیت کوین را هدف حملات خود قرار خواهد داد.

قانون‌گذاران پس از شرکت ریپل بیت کوین را هدف حملات قرار خواهند داد

پیتر شیف(Peter Schiff)؛ مدیرعامل شرکت یورو پسفیک کپیتال(Euro Pacific Capital) و یکی از منتقدان سرسخت بیت کوین در مصاحبه با  لیز کلمن(Liz Claman) مجری برنامه‌ی رادیویی «شمارش معکوس کلمن» در رابطه با رویکرد قانون‌گذاران در برابر رمزارز شرکت ریپل دیدگاه خود را بیان کرد.

وی اظهار داشت که رمزارز ایکس.آر.پی(XRP) که توسط شرکت ریپل پشتیبانی می‌شود به وضوح نوعی اوراق بهادار محسوب می‌گردد:

من فکر می‌کنم به وضوح رمزارز شرکت ریپل نوعی اوراق بهادار است زیرا تمامی رمزارزهای ایکس.آر.پی توسط شرکت ریپل منتشر شده‌اند و این شرکت با انجام اقداماتی تلاش می‌کند برای این دارایی ارزش خلق کند. Peter Schiff

بعلاوه، شیف بدون ارائه‌ی هیچ مدرکی ادعا کرده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بیت کوین را نیز هدف قرار خواهد داد:

دولتمردان اعلام نکرده‌اند که رمزارز ایکس.آر.پی به بیت کوین شباهت ندارد، بلکه اعلام می‌کنند که ایکس.آر.پی نوعی اوراق بهادار محسوب می‌شود. رمزارزهای ایکس.آر.پی باید در نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ثبت می‌گردید و شرکت ریپل این اوراق بهادار را به‌طور ثبت نشده به فروش رسانده است. من معتقدم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ادعاهای مشابهی را بر علیه بیت کوین مطرح خواهد کرد که یک کالای واقعی نیست. Peter Schiff

با این وجود، بر اساس گزارش کوینیت رئیس پیشین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به وضوع اعلام کرده است که بیت کوین نوعی اوراق بهادار محسوب نمی‌شود.

طرح ادعاهای بی‌اساس بر علیه بیت کوین

منتقد سرسخت بیت کوین که از هر فرصتی برای حمله به بیت کوین استفاده می‌کند، ادعا کرده است که بیت کوین زندگی هولدرهای خود را تغییر نخواهد داد زیرا هیچ کاربردی ندارد: «سرانجام حباب بیت کوین از بین خواهد رفت و قیمت آن سقوط خواهد کرد.»

وی معتقد است که جایگزین ساختن فلز طلا به‌طور دیجیتالی ایده‌ی اصلی ساخت بیت کوین را تشکیل می‌دهد: «برای معرفی بیت کوین از سکه‌ی طلایی رنگی استفاده می‌شود که بر روی آن حرف بی(B) درج شده است. چگونگی ساخته شدن بیت کوین و ایجاد فرآیند استخراج این رمزارز تنها برای ایجاد سردرگمی در میان مردم است تا متقاعد شوند که بیت کوین به طلا شباهت دارد.»

وی همچنین ادعای بی اساس دیگری را مطرح کرده و اظهار داشت که ماینرهای شبکه‌ی بیت کوین قادر هستند محدودیت استخراج بیت کوین را به بیش از ۲۱ میلیون واحد تغییر دهند.

چه کسی می‌داند؟ ممکن است ماینرها محدودیت استخراج بیت کوین را در آینده افزایش دهند اما کمیابی به تنهایی کافی نیست. یک دارایی باید کمیاب و ارزشمند باشد. Peter Schiff

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر پیتر شیف نسبت به سناریوی موضع‌گیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در برابر بیت کوین چیست؟ آیا شبکه‌ی غیرمتمرکز بیت کوین در برابر قانون‌گذاری آسیب‌پذیر است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا