اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

جزئیات اجرای هارد فورک شبکه‌ی اتریوم ۱ مشخص شد

یکی از توسعه‌دهندگان شبکه‌ی اتریوم اخیراً جزئیات اجرای بروزرسانی/فورک شبکه‌ی اتریوم ۱(بروزرسانی برلین) را به همراه چک‌لیست این بروزرسانی منتشر کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن و قرارداد‌های سپرده‌گذاری نخستین گام در جهت اجرای بروزرسانی شبکه‌ی اتریوم محسوب می‌گردد، بخشی از توسعه‌دهندگان اتریوم برای بهبود شبکه‌ی اتریوم ۱ تلاش می‌کنند. هماهنگ کننده‌ی بروزرسانی شبکه‌ی اتریوم ۱ اخیراً اطلاعات بیشتری را از جزئیات بروزرسانی اتریوم منتشر کرده است.

پیش‌نویس جزئیات اجرای فورک شبکه‌ی اتریوم ۱

جیمز هنکاک(James Hancock)؛ هماهنگ کننده‌ی بروزرسانی(هاردفورک شبکه‌ی اتریوم ۱) ، اخیراً جزئیات بیشتری از بروزرسانی بعدی این شبکه را منتشر کرده است. پیش‌نویس منتشر شده پیشنهاد‌های بهبود شبکه‌ی اتریوم(ای.‌آی.‌پی‌ها(EIPs)) و چک‌لیست آمادگی را شامل می‌گردد که نشان می‌دهد کدام‌یک از پیشنهادهای بهبود شبکه با برنامه‌های نسخه‌ی کلاینت ایجاد گره در شبکه‌ی اتریوم ترکیب شده است.

بروزرسانی شبکه‌ی اتریوم 1
پیش‌نویس جزئیات بروزرسانی/هاردفورک برلین(Berlin) شبکه‌ی اتریوم را در لینک زیر مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات بروزرسانی آتی شبکه‌ی اتریوم شامل تمامی پیشنهاد‌های بهبود شبکه و چک‌لیست آمادگی ما را دنبال کنید. منتظر دریافت نظرات شما هستیم!

بروزرسانی برلین در شبکه‌ی کنونی اتریوم اعمال خواهد شد که بر پایه‌ی الگوریتم اثبات کار راه‌اندازی شده است. در حالی که فرآیند بروزرسانی شبکه‌ی اتریوم و حرکت به سوی شبکه‌ی مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام آغاز شده است، این بروزرسانی با هدف بهبود عملکرد شبکه‌ی کنونی اتریوم اجرا خواهد شد.

اگرچه در ابتدا اجرای این بروزرسانی در ژوئن ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده بود، اما به دلیل وابستگی حیاتی بروزرسانی برلین به نرم‌افزار کلاینت گِث(Geth) اجرای آن به آینده موکول گردید. توسعه‌دهندگان توافق کرده‌اند که نقص در نرم‌افزار کلاینت می‌تواند موجب توقف کامل شبکه‌ی اتریوم گردد و تصمیم گرفتند تا بروزرسانی را به‌صورت فورک مولتی کلاینت(Multi-Client Fork) اجرا کنند.

تغییرات پیشنهادی در بروزرسانی برلین

با این وجود اجرای این بروزرسانی تاکنون چند مرتبه به تعویق افتاده است و در طی چند ماه گذشته توسعه‌دهندگان فهرست پیشنهاد‌های بهبود شبکه(EIPS) که در این بروزرسانی اجراء خواهد شد را تغییر داده‌اند.

پنج پیشنهاد بهبود شبکه‌ی اتریوم در پیش‌نویس منتشر شده به چشم می‌خورند که عبارتند از:

  • EIP-2565(پیشنهاد تغییر هزینه‌ی گس)
  • EIP-2315(پیشنهاد ایجاد زیربرنامه‌های ساده برای ماشین مجازی اتریوم(EVM))
  • EIP-2929(افزایش هزینه‌ی گس برای برنامه‌های قرارداد‌های هوشمند)
  • EIP-2718(برای تعریف نوع جدیدی از تراکنش‌ها بدون نگرانی از سازگاری با ساختار پیشین)
  • EIP-2930(لیست دسترسی اختیاری)

در حالی که پیشنهاد‌های بروزرسانی در نرم‌افزارهای کلاینت مختلف ایجاد گره در شبکه‌ی اتریوم ترکیب شده است(بجز پیشنهاد EIP-2930 برای کلاینت گِث) انتظار می‌رود که بروزرسانی برلین بزودی اجرایی گردد. با این وجود، شماره‌ی بلاک اجرای این بروزرسانی هنوز مشخص نشده است و در نتیجه تاریخ مشخصی برای اجرای آن وجود ندارد.

نظر شما نسبت به اجرای هار فورک برلین در شبکه‌ی اتریوم ۱ چیست؟ آیا در پی انتشار پیش‌نویس جزئیات بروزرسانی برلین شاهد اجرای آن در آینده‌ی نزدیک خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا