اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مدیرعامل با سابقه‌ی شرکت بیت‌مین رسماً این شرکت را ترک خواهد کرد

جیهان وو(Jihan Wu)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین(Bitmain) که برای هشت سال جایگاه مدیریت عاملی این شرکت را در اختیار داشته است در روز سه‌شنبه اعلام کرد که تصمیم به ترک این شرکت گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که نبرد قدرت میان بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان تجهیزات استخراج رمزارز جهان فعالیت‌های این شرکت را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود، به‌نظر می‌رسد که این نبرد هم‌اکنون پایان یافته است. جیهان وو(Jihan Wu) در روز بیست و ششم ژانویه تصمیم خود برای ترک این شرکت را به‌طور رمزنگاری شده اعلام کرد.

کناره‌گیری جیهان وو از شرکت بیت‌مین

جیهان وو(Jihan Wu)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین(Bitmain) و مدیرعامل سابق این شرکت در روز بیست و ششم ژانویه از طریق حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد که تصمیم گرفته است از سمت خود در شرکت بیت‌مین کناره‌گیری کند. در نتیجه به‌نظر می‌رسد که نبرد بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین برای کسب قدرت پایان یافته است.

مدیرعامل سابق شرکت بیت‌مین در پیامی رمزنگاری شده به فالورهای خود در شبکه‌ی اجتماعی توییتر اعلام کرد که اختلاف طولانی در میان بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین به روشی دوستانه و سازنده حل و فصل شده است.

وو پس از ۸ سال فعالیت در جایگاه مدیر عامل شرکت بیت‌مین اعلام کرد که «من از سمت مدیریت عاملی شرکت بیت‌مین کناره‌گیری کرده‌ام.»

پیام جیهان وو
در پی توافق میان بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین: «پیام رمزنگاری شده»

بر اساس گزارش کوینیت، میکره ژان(Micree Zhan)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین در بخشی از این توافق نیمی از سهام شرکت بیت‌مین را از وو و دیگر سهام‌داران خریداری کرده است. وی به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار وام را از شرکت بیت‌مین دریافت کرده است و متعهد شده است که ۲۰۰ میلیون دلار دیگر را نیز از خارج شرکت تهیه کند.

بر اساس اظهارات وو شرکت بیت‌مین در روز دوشنبه(یک روز پیش از کناره‌گیری وی) ۳۲۷ میلیون دلار ارزهای فیات را در اختیار داشته بود و ژان برای تسویه‌ی توافق به دوبرابر این مبلغ نیاز خواهد داشت. وی وضعیت مالی شرکت بیت‌مین را قدرتمند و سالم گزارش کرد و معتقد است که فعالیت این شرکت تحت تاثیر وام ژان قرار نخواهد گرفت.

مدیریت سرویس استخراج ابری

با این وجود وو صنعت رمزارزها را به‌طور کامل ترک نخواهد کرد. وی در بخش از قرارداد تسویه با ژان، مدیریت سرویس استخراج ابری بیت‌دیر(Bitdeer) را به‌طور مستقل از شرکت بیت‌مین بر عهده خواهد گرفت. در همین راستا استخر استخراج آنت‌پول(Antpool) به عنوان یک شرکت مستقل و تحت هدایت ژان فعالیت خواهد کرد.

پیش از آغاز نبرد بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین، این شرکت در آگوست ۲۰۱۹ میلادی ۱۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود. پیام وو نشان می‌دهد که این شرکت همچنان قصد دارد طرح عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی خود را اجرایی کند.

نظر شما نسبت به کناره‌گیری جیهان وو از مدسریت عاملی شرکت بیت‌مین چیست؟ آیا بیت‌مین بدون حضور وو نیز همچنان جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات استخراج رمزارز جهان حفظ خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا