اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در بازار بیت‌کوین، بیشتر از طلاست

گزارشاتی که اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد شهروندان آمریکایی در حال حاضر تمایل دارند تا سرمایه‌ی خود را در بازار سهام، بیمه، املاک و مستغلات و نهایتاً رمزارز بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی مبادله‌ی رمزارز بیت‌فلایر(Bitflyer) اخیراً گزارشی در رابطه با تمایل شهروندان آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین و مقایسه‌ی نتایج بدست آمده با شهروندان ژاپنی منتشر کرده است. در این گزارش نشان داده شده که بالغ بر ۷۶ درصد مردم آمریکا در نظر دارند تا حداقل بخش قابل توجهی از سرمایه‌ی خود را به بازار رمزارز و سرمایه‌گذاری در رمزارز BTC اختصاص دهند، این درحالیست که ۷۸ درصد شهروندان ژاپنی تمایلی به سرمایه‌گذاری ثروت خود در بازار رمزارز ندارند. در بخش‌های پایانی این گزارش با اشاره به گسترش کووید۱۹ در جهان و کاهش منابع مالی توضیح داده شده که پس از سهام، بازار بیمه، املاک و مستغلات، شهروندان آمریکایی تمایل دارند تا در بازار رمزارز سرمایه‌گذاری کنند؛ درحالیکه طلا در جایگاه بعدی قرار دارد.

تمایل به سرمایه‌گذاری در رمزارزها

صرافی مبادله‌ی رمزارز ژاپنی بیت‌فلایر(Bitflyer) اخیراً تحقیقاتی در رابطه با وضعیت بازارهای رمزارزی در ایالات متحده و مقایسه‌ی آن با بازارهای رمزارز ژاپن انجام داده است.

مشهودترین تفاوت بین کاربران آمریکایی و ژاپنی از نظر سطح پذیرش بیت کوین تنها با استفاده از یک سوال ساده در بین کاربران تفهیم شده است، اینکه نظر شما در رابطه با سرمایه‌گذاری در صنعت رمزارز چیست؟

درحالیکه حدود ۷۶ درصد شهروندان آمریکایی نظر مثبت به صنعت رمزارها دارند، بالغ بر ۷۸ درصد مردم ژاپن تمایلی به استفاده و سرمایه‌گذاری در این صنعت رو به رشد ندارند.

سرمایه‌گذاران سازمانی بازار بیت کوین طلا BTC
تفاوت رویکرد مردم جهان نسبت به بیت کوین

نمودارهای کاملاً مخالف منتشر شده توسط بیت‌فلایر نشان می‌دهد که چطور این دو بازار در پذیرش دارایی‌های رمزارزی با یکدیگر متفاوت هستند. در این تحقیقات گروه سنی و زمان دقیق بررسی‌ها اعلام نشده است، اما می‌توان فرض کرد که افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر به افزایش سطح پذیرش آن در میان شهروندان آمریکایی کمک شایانی کرده است.

رویکرد مردم نسبت به آینده تغییر کرده است

با تاکید بر افزایش سطح علاقه‌ی عمومی به سرمایه‌گذاری در یک شبکه‌ی امن اقتصادی مناسب، تحقیقات فوق‌الذکر نشان داد که ۸۲ درصد مردم آمریکا علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مختلف هستند. تحقیقات جداگانه‌ای که در رابطه با این موضوع صورت گرفته نشان می‌دهد که تا چند ماه قبل سطح سرمایه‌گذاری شهروندان آمریکایی در دارایی‌های قابل سرمایه‌گذاری چیزی حدود ۵۲ درصد بوده و گسترش بیماری کووید۱۹ باعث تغییر رویکرد مردم نسبت به آینده‌ی اقتصاد شده است.

پس از بازار سهام، شهروندان آمریکایی به سرمایه‌گذاری در بازار بیمه، املاک و مستغلات و در جایگاه چهارم به دارایی‌های رمزارزی و بیت کوین علاقه‌مند هستند. نکته‌ی جالب در رابطه با این موضوع این است که مردم ژاپن کاملاً رویکردی عکس داشته و تقریباً ۶۹ درصد شرکت‌کنندگان در نظر سنجی اعلام کرده‌اند که به هیچ عنوان علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مختلف ندارند.

یکی دیگر از نکات جالب ذکر شده در این گزارشات آن است که هم در آمریکا و هم در ژاپن، مرد‌ان بیشتر از زنان به سرمایه‌گذاری پول‌های خود تمایل دارند.

سرمایه‌گذاران سازمانی بازار بیت کوین طلا BTC

تمایل به سرمایه‌گذاری

این تفاوت رویکرد درحالیست که ۶۸ درصد شهروندان آمریکایی با نگاهی به آینده‌ی اقتصاد و عبور از بیماری کووید۱۹، سال ۲۰۲۱ را به عنوان زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری و افزایش سطح دارایی‌های مالی تحت مدیریت اعلام کرده‌اند، درحالیکه این رقم برای مردم ژاپن تنها ۱۸ درصد تخمین زده شده است.

البته در بخش‌های پایانی این گزارش توضیح داده شده که هم آمریکایی‌ها و هم ژاپنی‌های تمایلی به افزایش سطح سرمایه‌گذاری در سال جاری ندارند. درحالیکه مردم آمریکا کمبود منابع مالی ناشی از گسترش بیماری کووید۱۹ را دلیل عدم سرمایه‌گذاری اعلام می‌کنند، شهروندان ژاپنی بالا بودن سطح خطر دارایی‌های نوظهور را دلیل اصلی عدم تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی رمزارز می‌دانند.

نظر شما در رابطه با نتایج بدست آمده از تحقیقات بیت‌فلایر چیست؟ آیا رمزارز توانسته‌اند در بین مردم آمریکا بیش از سایر کشورهای جهان جای خود را باز کنند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا