اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

مشاور سابق شرکت ریپل رئیس دفتر کنترل ارز آمریکا خواهد شد

آقای مایکل بار(Michael Barr) پیش از کسب سمت ریاست دفتر کنترل بر ارز آمریکا(OCC) یکی از مقامات سابق خزانه‌داری ایالات متحده و همچنین عضو هیئت مشاوران آزمایشگاه‌های شرکت ریپل بوده است

نکات برگزیده مطلب
  • حدود یک هفته قبل برایان بروکس(Brian Brooks) از سمت ریاست دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده(OCC) استعفا داد. طبق گزارشاتی که روز چهارشنبه منتشر شده است، یکی از مقامات پیشین وزارت خزانه‌داری ایالات متحده و همچنین عضو پیشین هیئت مشاور شرکت ریپل(Ripple) به نام مایکل بار(Michael Barr) احتمالاً به عنوان رئیس سازمان نظارت بر ارز انتخاب خواهد شد. آقای بار یکی از طرفداران حوزه‌ی رمزارز است که فکر می‌کند سیستم بانکداری سنتی اکنون به آخر خط رسیده و نوآوری‌های مالی باید به مدرنیزه‌سازی آن‌ها کمک کنند.

مایکل بار در دولت بایدن

پس از استعفاء برایان بروکس(Brian Brooks) از سمت ریاست دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده(OCC) حدود یک هفته قبل، اولین شایعات در رابطه با جانشین احتمالی وی منتشر شد. در آن زمان گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد آقای مایکل بار(Michael Barr) یکی از مقامات سابق خزانه‌داری ایالات متحده می‌تواند بیشترین شانس برای تصاحب این سمت را داشته باشد.

آقای بار هم مانند برایان بروکس تمایل به پذیرش و تصویب دارایی‌های رمزارز در دفتر نظارت بر ارز آمریکا را دارد. این آژانس نظارتی دولتی در واقع یکی از زیر مجموعه‌های وزارت خزانه‌داری ایالات متحده به شمار می‌آید که وظیفه‌ی تنظیم و قانون‌گذاری بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتبار مالی کشور را برعهده دارد.

این آژانس در زمان فعالیت آقای بروکس یک سری دستورالعمل‌های نظارتی را ارائه کرد که در آن‌ها چگونگی تعامل بانک‌های دولتی با فضای رمزارزها شرح داده شده بود.

رمزارزهای پایدار آمریکا سیستم بانکی دولتی
دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده

مخالفان بروکس

در این دستورالعمل‌ها همچنین توضیح داده شده بود که تمام بانک‌های مجاز به فعالیت در ایالات متحده می‌توانند خدمات نگهداری دارایی‌های رمزارزی را به مشتریان خود ارائه کنند. با این حال، آقای بروکس از طرف دموکرات‌های فعال کنگره‌ی آمریکا با نقل و انتقادات شدیدی مواجه شد، زیرا آن‌ها بر این باور بودند که تمرکز بر پذیرش رمزارزها در سیستم بانکداری باعث شده تا وی موارد مهم‌ترین همچون مبارزه با همه‌گیری کووید۱۹ را فراموش کند.

با تمام این تفاسیر، اخبار مربوط به انتشار این دستورالعمل‌ها تاثیر مثبت و قابل قبولی بر صنعت رمزارزها گذاشت. انتظار می‌رود که آقای بار سیاست‌های دوستدار صنعت رمزارز دفتر کنترل ارز دولت آمریکا را ادامه دهد.

لازم به ذکر است که دفتر کنترل ارز ایالات متحده هفته‌ی گذشته در یک قدم مهم اولین بانک دارایی‌های دیجیتال با تایید و مجوز فدرال در آمریکا را ایجاد کرده است. این موضوع یک توسعه و نقطه‌ی عطف برای صنعت رمزارز و پذیرش این دارایی‌های دیجیتال در میان عموم مردم به شمار می‌آید.

رئیس بالقوه‌ی OCC از مشاوران شرکت ریپل بوده است

آقای بار در حال حاضر رئیس دانشکده‌ی سیاست‌های عمومی دانشگاه میشیگان فورد است و در دولت باراک اوباما نیز در وزارت خزانه‌داری فعالیت مستمر داشته است. با این حال، وی در سال ۲۰۱۵ به هیئت مشاوران آزمایشگاه‌های شرکت ریپل(Ripple Labs) ملحق شد.

در بیانیه‌ی مطبوعاتی که ماه جولای ۲۰۱۵ و در زمان تصدی آقای مایکل بار در شرکت ریپل منتشر شد، وی اظهار داشت:

من در رابطه با پیوستن به هیئت مشاوران آزمایشگاه‌های شرکت ریپل بسیار هیجان زده هستم. سیستم پرداخت جهانی ما در حال حاضر به شدت قدیمی و منسوخ شده است. من فکر می‌کنم که نوآوری در زمینه‌ی پرداخت می‌تواند به ایمن‌سازی سیستم‌های مالی، کاهش هزینه‌های جاری و بهبود میزان دسترسی و کارایی برای مصرف‌کنندگان و مشاغل منجر شود. Michael Barr

شایان ذکر است که شرکت ریپل در حال حاضر درگیر دادخواست و شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) مبنی بر فروش میلیارد‌ها دلار اوراق بهادار ثبت نشده می‌باشد.

گرچه دفتر کنترل بر ارز نمی‌تواند در روند رسیدگی به این پرونده دخالت کند، اما آقای بروکس پیش از ترک جایگاه خود از «استفاده از فناوری‌های پرداخت خصوصی جهت مدرنیزه کردن سیستم‌های بانکی منسوخ شده» حمایت کرده است.

نظر شما در رابطه با حضور یک طرفدار حوزه‌ی رمزارز به عنوان رئیس دفتر کنترل بر ارز آمریکا چیست؟ آیا انتخاب چنین کسانی می‌تواند به مدرنیزه‌سازی سیستم بانکداری و تصویب دارایی‌های رمزارزی کمک کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا