اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

طرفدران ریپل برای نجات این پروژه خواستار مداخله‌ی کاخ سفید شدند

گروهی از طرفداران پروژه‌ی رمزارزی ریپل تلاش می‌کنند بیش از یکصد هزار امضاء را برای وادار کردن کاخ سفید به مداخله در پرونده‌ی حقوقی قانون‌گذاران بر علیه شرکت ریپل جمع‌آوری کنند

نکات برگزیده مطلب
  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اخیراً شکایتی را بر علیه شرکت ریپل به دادگاه این کشور ارجاع داده است. این اقدام موجب شده است تا بسیاری از صرافی‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌ها تمامی فعالیت‌های مبتنی بر رمزارز این شرکت را متوقف کنند. طرفداران پروژه‌ی رمزارزی ریپل که با عنوان ارتش ایکس.آر.پی نیز شناخته می‌شوند طوماری را تهیه کرده‌اند تا پس از جمع‌آوری یکصد هزار امضاء کاخ سفید را به مداخله در این پرونده و ارائه‌ی پاسخ رسمی وادار کنند.

تلاش طرفداران ریپل برای نجات پروژه‌ی رمزارزی این شرکت

درحالی که ارزش توکن شرکت ریپل(XRP) به شدت کاهش یافته است و این شرکت خود را برای کشمکش قانونی در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا آماده می‌کند. گروهی از طرفداران رمزارز شرکت ریپل که به ارتش ایکس.آر.پی(XRP Army) شهرت دارند، طوماری را تهیه کرده‌اند تا کاخ سفید را وادار کنند در موضوع این پرونده دخالت کند.

این عریضه که در وب‌سایت «ما مردم(We the People)» متعلق به کاخ سفید و با عنوان «ما مردم از دولت فدرال آمریکا درخواست می‌کنیم تا ارز مجازی ایکس.آر.پی را به عنوان یک ارز به رسمیت بشناسد» منتشر شده است، تاکنون بیش از ۱۹ هزار امضاء را جمع‌آوری کرده است.

این وب‌سایت برای اولین بار توسط دولت باراک اوباما(Barack Obama) و در سال ۲۰۱۱ ایجاد شده است، وب‌سایت «ما مردم» به شهروندان آمریکایی اجازه می‌دهد تا درخواست خودشان را به‌صورت طومار ایجاد کنند و در صورت دریافت ۱۰۰ هزار امضاء در طول ۳۰ روز کاخ سفید ملزم به بررسی موضوع و ارائه‌ی پاسخ رسمی خواهد بود. درحالی که بسیاری از عریضه‌های مطرح شده در این وب‌سایت کاملاً جدی هستند، تعدادی درخواست عجیب نیز همانند ساخت ستاره‌ی مرگ(Death Star Construction) در این پلتفرم ارائه شده است.

ریپل نوعی ارز محسوب می‌شود

 فردی با نام جی.دابلیو(J.W.) عریضه‌ی پروژه‌ی ریپل در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را منتشر کرده است. وی در این طومار با اشاره به ارزیابی ریپل به عنوان نوعی ارز توسط شبکه‌ی مبارزه با جرایم مالی آمریکا(FinCEN)، توقف شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در برابر شرکت ریپل را درخواست کرده است. در این طومار به سقوط ارزش بازار شرکت ریپل در نتیجه‌ی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز اشاره شده است و در نتیجه سومین سقوط تاریخ آمریکا در این پروژه‌ی رمزارزی تجربه شده است که متعاقباً صدها هزار آمریکایی خسارت‌های جبران نا‌پذیری را متحمل شده‌اند.

جاشوا فرانک
ارزش بازار ایکس.آر.پی در نتیجه‌ی سقوط ۹۳ درصدی از ۱۳۷ میلیارد دلار به کمتر از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. این داده‌ها نشان می‌دهند که ایکس.آر.پی سقوط شدیدتری را در مقایسه با پروژه‌های انرون(Enron) و وردکام(Worldcom) تجربه کرده است. اگرچه این اتفاق ورشکستگی ایکس.آر.پی را نشان نمی‌دهد رمزارز شرکت ریپل پس از ورشکستگی لیمن برادرز(Lehman Brothers) و واشنگتن موچال(Washington Mutual) سومین سقوط بزرگ تاریخ آمریکا را تشکیل می‌دهد.

 تلاش طرفداران شرکت ریپل برای نجات این شرکت در حالی اتفاق افتاده است که ریپل خود را برای جلسه‌ی پیش از آغاز فرآیند دادرسی(Pretrial Conference)؛ نخستین گام پیش از پروسه‌ی حقوقی طولانی و بحث‌برانگیز آماده می‌کند. در پی طرح شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از شرکت ریپل به همراه دو مدیر ارشد این شرکت، سرویس‌دهنده‌های متمرکز نیز توقف فعالیت‌های مبتنی بر این رمزارز را آغاز کرده‌اند. با این وجود، شرکت ریپل سرمایه‌گذاران را به بردباری هر چه بیشتر دعوت کرده است.

نظر شما نسبت به تلاش طرفداران پروژه‌ی رمزارزی ریپل برای پادرمیانی دولت آمریکا در پرونده‌ی حقوقی این شرکت چیست؟ آیا طرفداران ایکس.آر.پی با موفقیت یکصد هزار امضاء را جمع‌آوری خواهند کرد؟ آیا شرکت ریپل در نهایت در برابر قانون‌گذاران پیروز خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا