اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بلاک شماره ۶۶۶,۶۶۶ بیت کوین به یکی از آیات اِنجیل مزین شد!

بلاک ۶۶۶۶۶۶ که اخیراً توسط ماینرهای شبکه‌ی بیت کوین در عرض کم‌تر از ۳ دقیقه استخراج شده است، تا ابد حاوی یک پیام ماندگار از کتاب مقدس خواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از قابلیت‌های جالب شبکه‌ی بیت کوین، اضافه کردن پیام دلخواه به تراکنش است. همانطور که می‌دانید به دلیل ماهیت غیرقابل دستکاری شبکه‌های بلاک‌چینی، ثبت یک پیام در بلاک‌های بیت کوین باعث می‌شود که این پیام تا ابد به صورت غیرقابل تغییر و سانسور قابل مشاهده باشد. حال در تازه‌ترین رویداد از این دست، در بلاک ۶۶۶۶۶۶ بیت کوین که اخیراً ماین شده، یک پیام جالب از کتاب مقدس گنجانده شده است.

آیات انجیل در بیت کوین

کتاب مقدس انجیل چیزی نیست که شما بتوانید سریعاً رابطه‌ای بین آن و رمزارز بیت کوین پیدا کنید. اما روز گذشته، یک نفر پیامی مطابق با متن کتاب مقدس در بلاک‌چین بیت کوین قرار داده است. در این پیام مخفی گفته شده که «نگذارید که شیطان بر شما غلبه کند، بلکه با خیرخواهی بر شیطان غلبه کنید».

بیت کوین و سایر شبکه‌های بلاک‌چین عمومی به کاربران اجازه می‌دهد که در تراکنش خود یک متن یا پیام جایگذاری کنند. این پیام‌ها خصوصی و تغییر ناپذیر هستند و به دلیل نحوه‌ی طراحی فناوری بلاک‌چین به هیچ عنوان قابل سانسور نیستند؛ بنابراین جمله‌ی فوق‌الذکر برای همیشه بخشی از شبکه‌ی بیت کوین خواهد بود.

همانطور که این جمله از کتاب مقدس توضیح داده است، مردم باید با خودشان صادق بوده و با خیرخواهی بر بدی‌ها غالب شوند. شاید این جمله به نوعی به صفت اصلی بیت کوین اشاره دارد، یعنی ارائه‌ی یک سیستم پولی منصفانه و فراگیر که همه در آن دخیل هستند.

کتاب مقدس انجیل Bible بیت کوین بلاک ۶۶۶۶۶۶
بلاک‌های بیت کوین

یک کار دقیق و برنامه‌ریزی شده!

از قضا، این پیام جالب دقیقاً در بلاک ۶۶۶,۶۶۶ یا به اصطلاح «علامت شیطان» در کتاب مقدس و عدد مرتبط با دجال، گنجانده شده است.

با تمام این تفاسیر نشانه‌های مذهبی در اینجا به پایان نمی‌رسد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، آدرس‌های تلفیقی شامل حروف و اعداد این تراکنش هم عبارت‌های خدا(God) و کتاب مقدس(BibLE) را نشان می‌دهد. این موضوع حاکی از آن است که این تراکنش به هیچ عنوان تصادفی نبوده و هرکسی که آن را انجام داده است، این کار را با برنامه‌ریزی و دقت انجام داده است.

کتاب مقدس انجیل Bible بیت کوین بلاک ۶۶۶۶۶۶
کلمات دارای معنی در آدرس این تراکنش

البته این تراکنش یکی از ۲۷۲۸ تراکنش موجود در بلاک ۶۶۶۶۶۶ است، بلاکی که در مجموع ۰/۵ بیت کوین(معادل تقریبی ۱۸۵۰۰ دلار) درآمد برای ماینرها به همراه داشته است.

شبکه‌ی بیت کوین ماندگار است

این پیام کتاب مقدس هم به پیام‌های تاریخی و به یادماندنی دیگر در تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین پیوسته است. برخی از مهم‌ترین و مشهورترین پیام‌های گنجانده شده در بلاک‌های بیت کوین در واقع توسط خالق مرموز این شبکه‌ی رمزارزی یعنی ساتوشی ناکاموتو نوشته شده‌اند.

به عنوان مثال ساتوشی در اولین بلاک شبکه‌ی بیت کوین(که با نام بلاک جنسیس نیز شناخته می‌شود) یکی از تیترهای یک روزنامه‌ی انگلیسی را منتشر کرده است که در آن به بحران مالی سال ۲۰۰۸ اشاره شده است. در پیام گنجانده شده در این بلاک گفته شده که «روزنامه‌ی تایمز به تاریخ ۳ام ژانویه‌ی ۲۰۰۹: نخست‌وزیر در آستانه‌ی ارائه‌ی کمک مالی دوم به بانک‌ها است».

البته همانطور که گفته شد این اولین پیام تاریخی و قابل توجه‌ی موجود در شبکه‌ی بیت کوین نیست. سال گذشته یک مرد اروپایی روز تولد فرزند خودش پیام تبریکی را در شبکه‌ی بیت کوین ثبت کرد، درحالیکه وی در سال ۲۰۱۴ نیز اولین پیام عروسی در فضای بلاک‌چین را به ثبت رسانده بود.

نظر شما در رابطه با این رویداد و هک شدن پیام‌های جالب در دل شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ چه پیام‌های جالب دیگری در شبکه‌ی بیت کوین وجود دارد که پرداختن به آن‌ها خالی از لطف نیست؟ تجربیات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید. 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا