اخبار داخلیاخبار و مقالات

ماینرها یک درصد برق تولیدی نیروگاه‌های کشور را مصرف می‌کنند

سخنگوی صنعت برق کشور میزان برق مصرفی ماینرهای غیرمجاز در کشور را بیش از ۳۰۰ مگاوات برآورد کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • بازار صعودی بیت کوین مشوق فعالیت ماینرها در صنعت استخراج رمزارز محسوب می‌گردد، افزایش توان پردازشی شبکه‌ی بیت کوین این واقعیت را به خوبی نشان می‌دهد. سخنگوی صنعت برق کشور نیز در مصاحبه‌ی اخیر خود افزایش قیمت بیت کوین را عامل گسترش فعالیت ماینرها ارزیابی کرده است.

ماینرها عامل افزایش مصرف برق در کشور هستند

مصطفی رجبی مشهدی؛ سخنگوی صنعت برق کشور روز جمعه افزایش قیمت بیت کوین را عامل افزایش تعداد ماینرها در کشور عنوان کرده است.

وی مجدداً فعالیت غیرمجاز ماینر را عامل افزایش مصرف برق در کشور ارزیابی کرده و اظهار داشت که ماینرها بیش از ۳۰۰ مگاوات از انرژی الکتریکی تولید شده توسط نیروگاه‌ها را مصرف می‌کنند. سخنگوی صنعت برق نرخ برق پایین را عامل افزایش اشتیاق ماینرها به فعالیت در صنعت استخراج رمزارز ارزیابی کرده است.

رجبی مشهدی که معاونت برنامه‌ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران محسوب می‌گردد در واکنش به شایعه‌ی مصرف ۵۰۰ مگاوات برق توسط ماینرهای غیرمجاز اظهار داشت که:

مقدار صحیح برق مصرفی ماینرهای غیرمجاز بیش از ۳۰۰ مگاوات است. مصطفی رجبی مشهدی

وی همچنین از تلاش شرکت برق برای مقابله با ماینرهای غیرمجاز خبر داده و افزود که این افراد پس از شناسایی به سازمان‌های مجری قوانین معرفی می‌شوند. رجبی مشهدی سیاست وزارت نیرو را حمایت از تاسیس مزارع مجاز استخراج رمزارز عنوان کرده است.

دستورالعمل استخراج رمزارز به سود سرمایه‌گذاران بزرگ

بر اساس گزارش کوینیت، سخنگوی صنعت برق در گذشته از شناسایی ۱۶۲۰ فارم غیرمجاز استخراج رمزارز با ظرفیت ۲۵۰ مگاوات خبر داده بود، وی همچنین اظهار داشت که ۵۰۰ فارم غیرمجاز(۳۰ درصد) به کمک سوت‌زن‌ها(عاملان شناسایی) کشف شده است. از طرفی رجبی مشهدی اعلام کرد که تاکنون ۲۴ فارم استخراج رمزارز با ظرفیت بیش از ۳۱۰ مگاوات مجوز فعالیت خود را دریافت کرده‌اند.

در حالی سخنگوی صنعت برق کشور توان مصرفی ماینرها را بیش از ۳۰۰ مگاوات برآورد کرده است که تمامی ماینرهای خُرد در سراسر کشور را شامل می‌گردد و اختصاص ۳۱۰ مگاوات تنها به ۲۴ مرکز مجاز استخراج رمزارز نشان می‌دهد که دستورالعمل استخراج رمزارز فعالیت ماینرها را به سرمایه‌گذاران بزرگ محدود کرده است.

در حالی سخنگوی صنعت برق ماینرهای غیرمجاز را عامل مصرف یک درصد توان تولیدی کشور معرفی کرده است که میزان تلفات در خطوط شبکه‌ی برق ۱۰٫۵ درصد گزارش شده است.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر سخنگوی صنعت برق کشور و تاثیر بازار صعودی بیت کوین بر افزایش فعالیت ماینرهای خُرد در صنعت استخراج رمزارز چیست؟ سهم صنعت استخراج رمزارز در برق مصرفی کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا