اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

کاندیدای احتمالی ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تعیین شد

خبرگزاری روییترز به نقل از منابع مطلع گزارش کرد که جو بایدن(Joe Biden) یکی از افراد آشنا با تکنولوژی بلاکچین و رمزارزها را برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) در نظر گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • دولت دونالد ترامپ رویکرد سختگیرانه‌ای را در مقابل صنعت رمزارزی اتخاذ کرده بود رویکرد سختگیرانه‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) در مقابل پروژه‌های رمزارزی متعدد همانند گرام و پیشنهاد اعمال قوانین بانکی در سرویس‌های کیف‌پول از جمله اقداماتی هستند که در جهت مقابله با صنعت رمزارزی عملی شده‌اند. همزمان با آغاز شمارش معکوس برای پایان فعالیت این دولت به‌نظر می‌رسد که صنعت رمزارزها نیز شرایط مطلوب‌تری را در آینده تجربه خواهد کرد.

پیشنهاد گری جنسلر برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

جو بایدن(Joe Biden)؛ رئیس جمهور منتخب آمریکا سرانجام رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار دولت خود را تعیین کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری روییترز و به نقل از منابع مطلع، جو بایدن گری جنسلر(Gary Gensler)؛ استاد دانشگاه ام.آی.تی و رئیس کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی(CFTC) در دولت باراک اوباما(Barack Obama) را برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) در نظر گرفته است.

جنسلر در دولت باراک اوباما ریاست کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی را بر عهده داشته است. وی در این جایگاه اجرای مفاد قانون داد-فرانک(Dodd-Frank Act) را بر عهده داشته است که در پی بحران مالی سال ۲۰۰۸ ایالات متحده‌ی آمریکا ارائه شده است.

جنسلر در زمان دولت ترامپ بیشتر وقت خود را به تدریس دوره‌های بلاکچین در دانشگاه ام.آی.تی گذارنده کرده است. در صورتی که جو بایدن جنسلر را به عنوان رئیس کمیسیون بورس و قرارداد‌های آتی پیشنهاد دهد، بدون شک مجلس سنای آمریکا که هم‌اکنون حزب دموکرات کنترل آن را در اختیار دارد، حاظر به تایید وی خواهد بود. جنسلر یکی از افرادی است که از عملکرد رمزارزها اطلاعات کافی را در اختیار دارد.

کمیسیون بورس و قرارداد‌های آتی آمریکا تحت مدیریت جی کلیتون

جی کلیتون(Jay Clayton)؛ رئیس سابق کمیسیون بورس و قرارداد‌های آتی آمریکا که در ماه دسامبر از این سمت کناره‌گیری کرده است، در طول دوران فعالیت خود رویکرد سختگیرانه‌ای را در مقابل پروژه‌های پیشنهاد اولیه‌ی سکه در پیش گرفته بود. در آغاز دوران فعالیت وی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تعدادی از رمزارزها نوعی اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شوند و در نتیجه این کمیسیون توانایی نظارت بر این دارایی‌ها را در اختیار خواهد داشت.

بر اساس گزارش کوینیت، جنسلر مدت کوتاهی پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا به عنوان رئیس سیاست‌گذاری مالی به تیم انتقال قدرت بایدن پیوسته است. انتشار این خبر موجب شده است تا فعالان صنعت رمزارزی رویکرد احتمالی جنسلر در جایگاه ریاست کمیسیون بورس و قرارداد‌های آتی آمریکا را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

نظر شما نسبت به انتخاب گری جنسلر به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا چیست؟ آیا این سازمان قانون‌گذاری تحت مدیریت جنسلر رویکرد مطلوبی را در مقابل شرکت‌های فعال در صنعت رمزارزی اتخاذ خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا