اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تاکنون ۱۰ تریلیون دلار در شبکه‌ی بیت کوین جابجا شده است

داده‌ها نشان می‌دهند که شبکه‌ی بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تاکنون حجم عظیمی از تراکنش را پردازش کرده و در نتیجه به یک سیستم مالی قدرتمند و غیرقابل انکار تبدیل شده است

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) و شبکه‌ی اتریوم به دلیل ایجاد ساختار جدید ارائه‌ی خدمات مالی به شدت مورد توجه قرار گرفته‌اند. اما بیت کوین همچنان از نظر ارزش دارایی‌های انتقال شده در جایگاه برتری قرار دارد. داده‌ها نشان می‌دهند که شبکه‌ی بیت کوین مجموعاً ۱۰ تریلیون دلار دارایی را پردازش کرده است.

مجموع ارزش تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین به ۱۰ تریلیون دلار رسید

بزرگترین رمزارز بازار که در طول چند ماه گذشته رکورد‌های جدید قیمتی را بر جای گذشته است، هم‌اکنون به دستیابی نقطه‌ی عطف دیگری نزدیک شده است. یاسین المنجرا(Yassine Elmandjra) با استناد بر داده‌های گلس نود(Glassnode) اظهار داشت که از زمان راه‌اندازی بیت کوین در سال ۲۰۰۹ تاکنون نزدیک به ۱۰ تریلیون دلار بیت کوین جابه‌جا شده است.

یاسین المنجرا
از زمان راه‌اندازی شبکه‌ی بیت کوین تاکنون مجموعاً به ارزش ۱۰ تریلیون دلار دارایی در شبکه‌ی بیت کوین جابه‌جا شده است. در این میان تنها از سال ۲۰۱۸ تاکنون به ارزش ۷٫۵ تریلیون دلار منتقل شده است.

حداقل دو عامل مهم را می‌توان به عنوان دلایل افزایش حجم انتقال بیت کوین عنوان کرد:

  • افزایش شدید قیمت بیت کوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون نخستین دلیل افزایش ارزش و حجم انتقال بیت کوین محسوب می‌گردد. در سال ۲۰۱۳ تنها ۵۰ هزار آدرس فعال در شبکه‌ی بیت کوین وجود داشته است و در پایان همین سال قیمت بیت کوین به ۷۹۰ دلار رسیده بود. تجربه‌ی این بازار صعودی به افزایش حجم انتقال دارایی‌ها در شبکه‌ی بیت کوین کمک کرده است.
  • گسترش بیت کوین را می‌توان به عنوان دومین عامل افزایش ارزش انتقال دارایی در شبکه‌ی بیت کوین معرفی کرد. در حالی که به‌طور پیوسته آگاهی مردم جهان نسبت به این نو‌آوری در حال افزایش است و تعداد کاربران شبکه‌ی بیت کوین نیز افزایش می‌یابد، حجم مبادلات این دارایی نیز افزایش یافته است. داده‌های وب‌سایت کوین‌متریکز(Coin Metrics) نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۳ تاکنون تعداد آدرس‌های فعال در شبکه‌ی بیت کوین از محدوده‌ی ۵۰ هزار به ۱ میلیون آدرس رسیده است. تمامی کاربران جدید شبکه‌ی بیت کوین در حال خرید، فروش و یا انجام مبادلات بیت کوین هستند که افزایش حجم تراکنش‌ها را موجب شده است.

تاثیر بیت کوین در مبادلات جهانی انکارپذیر نیست

حجم کل انتقال دارایی از زمان تجربه‌ی بازار صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته و در کمتر از یک سال به سطح ۲ تریلیون دلار رسیده است. از این زمان تاکنون ارزش تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین به سرعت افزایش یافته و به نزدیکی ۱۰ تریلیون دلار رسیده است و به‌نظر می‌رسد بیت کوین در نخستین ماه سال ۲۰۲۱ میلادی به مجموع حجم مبادلات ۱۰ تریلیون دلاری برسد.

اگرچه هنوز کشورهای مختلف جهان بیت کوین را به عنوان ارز ذخیره‌ی خود مورد استفاده قرار نمی‌دهند و کامزد تراکنش‌ها برای مبادلات خُرد مانع به‌کارگیری این دارایی به عنوان یک روش پرداخت هزینه‌ محسوب می‌شود اما این واقعیت که شبکه‌ی بیت کوین تاکنون به ارزش ۱۰ تریلون دلار را پردازش کرده است، امروزه نادیده گرفتن این نو‌آوری را دشوارتر ساخته است.

نظر شما نسبت به پردازش ۱۰ تریلیون دلار دارایی در شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ آیا روزی ارزش مجموع تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین به ۱۰۰ تریلیون دلار خواهد رسید؟ اهمیت شبکه‌ی بیت کوین در مبادلات اقتصادی جهان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا