اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

گری‌اسکیل تنها در یک روز ۶۰۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

صندوق سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل(Grayscale) به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران حقوقی بازار رمزارزها رکورد جدیدی را برای بالاترین حجم خرید بیت کوین در یک روز به ثبت رسانده است

نکات برگزیده مطلب
  • درحالی که تعدادی از فعالان بازار رمزارزها نسبت به استمرار روند صعودی بیت کوین دچار تردید هستند، سرمایه‌گذاران حقوقی همچنان به سرمایه‌گذاری بر روی این دارایی ادامه می‌دهند. صندوق گری‌اسکیل(Grayscale) در روز هجدهم ژانویه ۱۶,۲۴۴بیت کوین را به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است که به‌طور همزمان بالاترین حجم سرمایه‌گذاری بر روی این دارایی در طول یک روز را نیز به ثبت رسانده است.

گری‌اسکیل رکورد جدیدی را برای حجم خرید بیت کوین به ثبت رساند

داده‌های کریپتو‌کوانت(CryptoQuant) نشان می‌دهد که صندوق گری‌اسکیل(Grayscale) در روز هجدهم ژانویه ۱۶,۲۴۴ بیت کوین را به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است و در حقیقت رکورد خرید روزانه‌ی بیت کوین از نظر ارزش دلاری دارایی‌ها را گری اسکیل به ثبت رسانده است.

افزایش موجودی صندوق بیت کوین گری‌اسکیل از دو روش امکان‌پذیر است؛ یعنی امکان انتقال بیت کوین سرمایه‌گذاران به این صندوق و تبدیل آن به واحد‌های سرمایه‌گذاری گری اسکیل بیت کوین تراست(Grayscale Bitcoin Trust) و یا خرید بیت کوین‌های جدید وجود دارد.

در نتیجه‌ی استمرار خرید بیت کوین توسط گری‌اسکیل حجم دارایی‌هایی که نزد این صندوق نگه‌داری می‌شوند نیز به ۶۳۲,۰۰۰ بیت کوین رسیده است و این دارایی‌ها هم‌اکنون ۲۴ میلیارد دلار ارزش دارند.

گری‌اسکیل در طول هفته‌ی گذشته بیش از ۲,۰۰۰ واحد بیت کوین را خریداری کرده است که این دارایی در زمان نگارش مقاله ۸۲٫۵ میلیون دلار ارزش دارد.

حجم خرید بیت کوین گری‌اسکیل
نه‌تنها گری‌اسکیل ۱۶۰۰ بیت کوین را خریداری کرده است، بلکه بزرگترین خرید روزانه‌ی بیت کوین از نظر حجم بیت کوین‌های خریداری شده در یک روز(از نظر تعداد بیت کوین‌ها) را رقم زده است.

گری‌اسکیل به محرک بازار بیت کوین تبدیل شده است

تحلیلگران بانک جی‌پی‌مورگان معتقدند که خرید بیت کوین توسط گری‌اسکیل به‌تنها عامل کلیدی برای افزایش قیمت بیت کوین محسوب می‌گردد و ممکن است افزایش قیمت این دارایی به بیش از ۴۰ هزار دلار را موجب گردد.

تحلیلگران معتقدند در صورتی که بیت کوین با موفقیت محدوده‌ی ۴۰ هزار دلاری را پشت سر نگذارد، ریسک سقوط قیمت این دارایی نیز افزایش خواهد یافت. در این شرایط ورود نقدینگی از سوی صندوق گری‌اسکیل به ایجاد ثبات و یا افزایش قیمت بیت کوین کمک خواهد کرد. آن‌ها در یادداشتی اعلام کرده‌اند:

برای شکست مقاومت ۴۰ هزار دلاری بیت کوین، گری‌اسکیل بیت کوین تراست باید روزانه ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کند. JPMorgan Chase & Co Analysts

تحلیلگران جی‌پی مورگان معتقدند در صورتی که بیت کوین با موفقیت مقاومت ۴۰ هزار دلاری خود را پشت سر نگذارد، روند اصلاح قیمتی را در بازه‌ی زمانی طولانی‌تری شاهد خواهیم بود.

بر اساس گزارش کوینیت، در طول چند ماه گذشته حجم خرید بیت کوین توسط صندوق سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل از حجم عرضه‌ی این دارایی پیشی گرفته است.

نظر شما نسبت به تاثیر فعالیت صندوق گری‌اسکیل بر بازار بیت کوین چیست؟ آیا حضور سرمایه‌گذاران حقوقی در رالی اخیر بازار رمزارزها تجربه‌ی متفاوتی را نسبت به گذشته رقم خواهد زد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا