اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

نخست‌وزیر سابق کانادا: بیت‌کوین می‌تواند ارز جایگزین دلار آمریکا باشد

استفن هارپر(Stephen Harper) معتقد است که دولت کانادا می‌تواند رمزارز بیت کوین را همانند ارزهای بزرگی همچون یورو و یوان چین، به عنوان ارز ذخیره‌ی جایگزین برای دلار ایالات متحده در نظر بگیرد

نکات برگزیده مطلب
  • به گفته‌ی استفن هارپر(Stephen Harper) نخست‌وزیر پیشین کانادا، رمزارز بیت کوین می‌تواند در کنار رمزارزهای بانکی(CBDC) به عنوان به عنوان بخشی از سبد ارزهای ذخیره‌ی جهت جایگزینی دلار مورد استفاده قرار بگیرد. وی معتقد است که ارزهای بزرگی همچون یورو و یوان چین هم نامزد‌های احتمالی باید جایگزینی دلار هستند، اما رویکرد دولت چین و مشکلات پیش آمده در منطقه‌ی یورو باعث ایجاد هاله‌ای از ابهام برای این دو ارز بزرگ شده است. آقای هارپر که به مدت ۹ سال به عنوان نخست‌وزیر کانادا فعالیت داشته است، در ادامه‌ی صحبت‌های خود توضیح داد که رمزارزهای بانکی اجتناب‌ناپذیر هستند اما به احتمال زیاد تحت تاثیر سیاست‌های پولی دولت‌های سراسر جهان قرار خواهند گرفت.

بیت کوین یک ارز جایگزین

آقای استفن هارپر(Stephen Harper) که به مدت ۹ سال به عنوان نخست وزیر کانادا فعالیت داشته است، اخیراً اعلام نموده که بیت کوین و رمزارزهای بانکی(CBDC) می‌توانند به عنوان بخشی از سبد ارزهای ذخیره‌ی جهت جایگزینی دلار مورد استفاده قرار بگیرند.

وی در کنفرانسی موسوم به سرمایه‌گذاری منابع ونکوور(Vancouver Resource Investment) و در طول مصاحبه‌ای با کمبریج هاوس (Cambridge House) توضیح داد که تنها ارزهای بزرگی مانند یورو و یوان چین توانایی جایگزینی دلار ایالات متحده را دارند. آقای هارپر همچنین نسبت به امکان جایگزینی این دو ارز بزرگ ابراز تردید کرد، زیرا به از نظر وی ارزش یورو مدت‌هاست در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و «اقدامات خودسرانه‌ی دولت چین» نیز باعث تغییرات لحظه‌ای در ارزش یوان می‌شود.

رابرت کیوساکی Robert Kiyosaki بیت کوین BTC Bitcoin
بیت کوین جایگزین دلار آمریکا

استفن هارپر در بخش‌هایی از صحبت‌های خود توضیح داد که:

اینکه بتوان ارز دیگری به عنوان جایگزین دلار ایالات متحده به عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی معرفی کرد، بسیار دشوار است. من فکر می‌کنم علاوه بر مواردی همچون طلا، بیت کوین و یک سبد کامل از دارایی‌های مختلف، ممکن است مردم از چیزهای دیگری به عنوان محل ذخیره‌سازی ارزش نیز استفاده کنند، با این حال دلار آمریکا باز هم بخشی از این دارایی را تشکیل خواهد دارد. Stephen Harper

رمزارزهای بانکی اجتناب‌ناپذیراند

این نخست‌وزیر سابق همچنین افزود که از نظر وی رمزارزهای بانکی(CBDC) تا حدی اجتناب‌ناپذیر هستند اما به احتمال زیاد تحت تاثیر سیاست‌های پولی دولت‌های سراسر جهان قرار خواهند گرفت. آقای هارپر همچنین توضیح داد که نگران تبدیل شدن بانک‌های مرکزی «به یک منبع بانکی عمومی» به جای «یک مرجع قانون‌گذاری مالی» پس از صدور رمزارزهای بانکی است. وی در ادامه اظهار داشت که چنین تغییری می‌تواند بر روند صدور رمزارزهای بانکی تاثیر چشم‌گیر داشته باشد:

Stephen Harper استفن هارپر نخست وزیر کانادا ارز دیجیتال را تنها زمانی که می‌توان به عنوان نوعی تحول در بازار مالی کشور توصیف کرد که در کنار وجود ارز دیجیتال، بانک مرکزی به عنوان نهاد کنترل کننده‌ی تورم و ایجاد کننده‌ی ارز پایدار ایفای نقش کند. در غیر این صورت، اگر صدور رمزارز بانکی به عنوان بخشی از مجموعه‌ی اقدامات و آزمایشات بانک مرکزی باشد که در نهایت باعث صدمه زدن به نقش این نهاد مالی می‌گردد، باید نگران باشیم. Stephen Harper

پیشرفت کانادا در حوزه‌ی رمزارز

آقای هارپر بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ به عنوان نخست‌وزیر کشور کانادا فعالیت داشته است. پذیرش فناوری بلاک‌چین و رمزارزها در اقتصاد کانادا پس از کناره‌گیری وی رشد چشم‌گیر داشته است؛ تاجایی که در سال ۲۰۱۵ اولین صرافی مبادله‌ی رمزارز در این کشور راه‌اندازی شد. به گفته‌ی آقای تیموتی لین(Timothy Lane) معادل بانک مرکزی کانادا، این نهاد مالی متمرکز همچنان روند توسعه‌ی رمزارز بانکی بومی را با جدیت دنبال می‌کند.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های نخست‌وزیر سابق کانادا چیست؟ آیا رمزارز بیت کوین را می‌توان به عنوان یک ذخیره‌ی ارزی در نظر گرفت؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا