اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

شبکه‌ی اتریوم در طول چند روز آینده مقیاس‌پذیرتر خواهد شد

یکی از توسعه‌دهندگان قصد دارد برای بهبود مقیاس پذیری شبکه‌ی اتریوم روشی را به‌طور مشابه با شبکه‌ی لایتنینگ بیت کوین و در لایه‌ی دوم این شبکه راه‌اندازی کند

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که شبکه‌ی اتریوم به دلیل استقبال گسترده از سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) و یا جهش قیمت اتر(ETH) به بیش از یک هزار دلار با مشکل انباشتگی شبکه و افزایش سطح کارمزد تراکنش‌ها مواجه شده است، یکی از توسعه‌دهندگان قصد دارد راه‌کار ایجاد لایه‌ی دوم را برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم را ارائه کند.

روش مقیاس‌پذیری شبکه‌ی کنونی اتریوم بزودی ارائه خواهد شد

آپتیمیزم(Optimism)؛ توسعه‌دهنده‌ی روش مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم(در لایه دوم این شبکه) انتظار دارد که شبکه‌ی اصلی این روش را در روز پانزدهم ژانویه منتشر کند.

این روش برای نخستین مرتبه با استفاده از پروتکل مبادلات غیرمتمرکز سینتکس(Synthetix) به‌طور آزمایشی اجراء خواهد شد و تجربه‌ی ویژگی‌های شبکه‌ی اصلی را به همراه خواهد داشت. این راه‌کار تبدیل قرارداد‌های هوشمند اتریوم به ماشین مجازی سازگار یا او.وی.ام(OVM) و انتشار آن در شبکه‌ی اصلی را نیز شامل می‌گردد. او.وی.ام کاملا با ماشین مجازی اتریوم(EVM) سازگار است و در نتیجه سینتکس قادر خواهد بود بدون اعمال تغییرات قرارداد‌های هوشمند خود را بر روی او.وی.ام اجرا کند.

آپتیمیزم هشدار داد: «از آنجایی که نسخه‌ی اولیه‌ی شبکه‌ی اصلی ممکن است باگ‌ها و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.» بنابراین تیم توسعه‌دهنده حداقل در طول شش ماه آغازین پروژه احتمالاً بروزرسانی‌های متعددی را منتشر خواهد کرد و در همین زمان کلید‌های بروزرسانی را نیز منتشر نخواهد کرد. توسعه‌دهنده‌ی این پروژه اظهار داشت: «تا زمانی که کلید‌های بروزرسانی منتشر نشده است، پروژه را به‌طور یک سیستم کامل و نهایی در نظر نگیرید.»

بهبود مقیاس‌پذیری به کمک ویژگی شاردینگ

انتظار می‌رود که نسخه‌ی عمومی این شبکه در روز پانزدهم مارس منتشر گردد. آپتیمیزم قصد دارد با این راه‌حل مشکل مقیاس‌پذیری در شبکه‌ی اتریوم را مرتفع سازد؛ یعنی امکان پردازش تراکنش‌ها با هزینه‌ی منطقی را وعده می‌دهد. هم‌اکنون شبکه‌ی اتریوم قادر به پردازش ۱٫۲ میلیون تراکنش در هر روز است. این شبکه در طول چند ماه گذشته به دلیل استقبال گسترده از سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(دیفای) و عبور اتریوم از محدوده‌ی ۱۰۰۰ دلار با مشکل انباشتگی تراکنش‌ها و در نتیجه افزایش کارمزد شبکه مواجه شده است.

با این وجود، همزمان با راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن فرآیند بروزرسانی اتریوم ۲ نیز آغاز شده است، اعمال ویژگی شاردینگ بخشی از این بروزرسانی را تشکیل می‌دهد که انتظار می‌رود در نتیجه‌ی اعمال آن ظرفیت پردازش تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم به شدت افزایش یابد.

نظر شما نسبت به اعمال روش مقیاس‌پذیری لایه‌ی دوم در شبکه‌ی اتریوم چیست؟ با توجه به اعمال بروزرسانی اتریوم ۲ و استفاده از ویژگی شاردینگ این روش مورد استقبال قرار خواهد گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا