اخبار داخلیاخبار و مقالات

شرکت برق برای جلوگیری از خاموشی دست به دامن طرح‌های تشویقی شد

وزارت نیرو به منظور رفع محدودیت‌های تامین سوخت نیروگاه‌ها طرح‌ مدیریت مصرف انرژی را ارائه کرده است که بر قیمت برق مصرفی صنعت استخراج رمزارز تاثیرگذار خواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • محدودیت تولید انرژی الکتریکی در فصل زمستان قطع برق مناطق مختلفی را در سراسر کشور موجب شده است. در همین راستا وزارت نیرو طرحی را برای مقابله با خاموشی منتشر کرده است که در آن به ضرورت مقابله با استخراج غیرمجاز رمزارز و تشویق صنایع به کاهش مصرف انرژی الکتریکی تاکید شده است. این طرح تشویقی ممکن است فعالیت فارم‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

راه‌کار شرکت برق برای جلوگیری از خاموشی

در حالی که محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها در فصل زمستان موجب شده است تا مردم مناطق مختلف کشور با خاموشی مواجه گردند، شرکت توزیع برق ماینرها را به عنوان یکی از عوامل افزایش مصرف برق و تجربه‌ی خاموشی معرفی کرده است.

تجربه‌ی کمبود توان تولیدی نیروگاه‌ها مجدداً شرایطی را ایجاد کرده است که در آن فعالیت ماینرها نیز مورد توجه شرکت برق قرار گرفته و این موضوع در ابلاغیه‌ی اخیر وزارت نیرو با عنوان «مدیریت انرژی زمستانی» کاملا مشهور است. وزارت نیرو در این دستورالعمل شناسایی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز و همچنین کنترل مصرف برق مشترکینی که بیش از حد مجاز مصرف دارند تاکید کرده است.

در این بیانه وزارت نیرو به جلب همکاری مشترکین صنعتی و کشاورزی برای کاهش مصرف انرژی و استفاده از مولد‌های خود تامین تاکید کرده است.

در حقیقت کلیه‌ی مشترکینی که برای جلوگیری از خاموشی با شرکت توزیع برق همکاری کنند، پاداش همکاری دریافت خواهند نمود. طرح «مدیریت انرژی زمستانی» فرصتی را برای مزارع دارای مجوز استخراج رمزارز فراهم می‌کند تا از تخفیف بیشتر در هزینه‌ی برق مصرفی خود بهره‌مند شوند.

ضرورت بهره‌گیری از فرصت ایجاد شده توسط صنعت استخراج رمزارز

بر اساس گزارش کوینیت، هزینه‌ی برق مصرفی مزارع استخراج رمزارز با تعرفه‌ی صادراتی محاسبه می‌گردد که در نه ماه از فصول سرد سال با تخفیف ۵۰ درصدی محاسبه و اعمال می‌گردد.

صنعت استخراج رمزارز در کشور‌های مختلف جهان توسعه‌ی نیروگاه‌های تجدید‌پذیر و پاک را به همراه داشته است که این واقعیت اهمیت استفاده از فرصت ایجاد شده توسط این صنعت را به خوبی نشان می‌دهد.

نظر شما نسبت به تلاش شرکت توزیع برق برای تشویق کاهش مصرف انرژی الکتریکی و ارائه‌ی مشوق به صنایع مختلف برای دست‌یابی به این هدف چیست؟ آیا فعالیت ماینرها را می‌توان به عنوان عامل مهمی در خاموشی ارزیابی کرد؟ آیا این پدیده ضرورت استفاده از فرصت ایجاد شده توسط این صنعت برای گسترش منابع تجدید‌پذیر انرژی الکتریکی را نشان می‌دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا