اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرویس‌دهندگان متمرکز صنعت رمزارزها، شرکت ریپل را در نبرد حقوقی تنها گذاشته‌اند

در پی شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) از شرکت ریپل تعدادی از صرافی‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌ها مبادلات رمزارز ریپل را متوقف کرده‌اند و یا این دارایی را به فروش رسانده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت ریپل اخیراً با یکی از بزرگترین موانع تاریخچه‌ی فعالیت خود مواجه شده است، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) از شرکت ریپل و دو مدیر ارشد این شرکت به دلیل انتشار توکن‌های ریپل به‌طور ثبت نشده شکایت کرده است. اقدام اخیر قانون‌گذاری نگرانی صرافی‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سرمایه‌گذاری را به همراه داشته است و برخی از این شرکت‌های متمرکز فعالیت خود را در بازار ریپل متوقف کرده‌ و یا رمزارزهای ایکس.آر.پی(XRP) خود را به فروش رسانده‌اند.

واکنش شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌ها به طرح شکایت قانون‌گذاری بر علیه شرکت ریپل

در پی طرح شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا(SEC) از شرکت ریپل به دلیل انتشار توکن‌های ایکس.‌آر‌.پی(XRP) به‌طور ثبت نشده، تعدادی از میزهای مبادلاتی به‌طور رسمی بازار‌های مبادلات ایکس.آر.پی را متوقف کردند.

تاکنون صرافی‌های متعددی مبادلات ایکس.آر.پی را متوقف کرده‌اند و در نتیجه قیمت این رمزارز به شدت کاهش یافته است. شرکت بیت‌وایز(Bitwise) نیز در پی انتشار خبر طرح شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از شرکت ریپل تمامی رمزارزهای ایکس.آر.پی خود را به فروش رسانده است. رمزارز شرکت ریپل ۳٫۸ درصد از دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری این شرکت را تشکیل داده است.

صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌وایز که در روز نهم دسامبر راه‌اندازی شده است، نه پروژه‌ی رمزارزی برتر را شامل می‌گردد. ارزش کل دارایی‌های این صندوق ۲۴۵ میلیون دلار برآورد شده است و در نتیجه این شرکت به ارزش ۹٫۴ میلیون دلار ایکس.آر.پی را به فروش رسانده است. بنیان‌گذار شرکت مساری(Messari) با انتشار این خبر اعلام کرد:

ریان بیت کوین سلکیس
شرکت بیت‌وایز تمامی رمزارزهای ایکس.آر.پی خود را به فروش رسانده است، احتمالاً شرکت گری‌اسکیل و دیگر صرافی‌ها از رویکرد بیت‌وایز پیروی خواهند کرد

صندوق سرمایه‌گذاری شرکت بیت‌وایز به دلیل نگرانی از ارزیابی ایکس.آر.پی به عنوان اوراق بهادار و مواجهه با مشکلات قانونی تصمیم به فروش این دارایی‌ها گرفته است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده شرکت‌های سرمایه‌گذاری گلکسی دیجیتال(Galaxy Digital) و جامپ تریدینگ(Jump Trading) فعالیت در بازار مبادلات رمزارز شرکت ریپل را متوقف کرده‌اند. این شرکت‌ها تایید کرده‌اند که بازارسازی(Making Markets) رمزارز ریپل را متوقف کرده‌اند؛ بازارسازی به معنای ارائه‌ی نقدینگی خرید این دارایی به صرافی‌ها است.

شرکت گلکسی دیجیتال اعلام کرده است که تا زمان «دسترسی به واقعیت‌ها» از مبادله‌ی ایکس.آر.پی اجتناب خواهد کرد. شرکت گلکسی دیجیتال یک شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی است که توسط مایک نووگراتز(Mike Novogratz)؛ میلیاردر طرفدار بیت کوین مدیریت می‌شود. این شرکت به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کند.

توقف مبادلات ریپل در تعدادی از صرافی‌ها

رمزارز شرکت ریپل چهارمین پروژه‌ی رمزارزی بزرگ بازار محسوب می‌گردد اما پس از مواجهه با مشکلات قانونی قیمت و ارزش بازار آن کاهش یافته است.

رویکرد اخیر قانون‌گذاری در برابر شرکت ریپل واکنش تعدادی از صرافی‌ها را نیز به همراه داشته است. صرافی‌های کراس تاور(CrossTower)، بکسی(Beaxy) و او.اس.ال(OSL) مبادلات رمزارز ایکس.آر.پی را متوقف کرده‌اند. صرافی او.اس.ال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

با توجه به اقدام قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا بر علیه شرکت ریپل و دو مدیر این شرکت، ما خدمات پرداخت و مبادلات مرتبط با رمزارز شرکت ریپل را تا اطلاع ثانوی در پلتفرم او.اس.ال متوقف کرده‌ایم. OSL

در حقیقت ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای ارزیابی رمزارز ریپل به عنوان اوراق بهادار نگرانی صرافی‌ها را به همراه داشته است. بروس فنتون(Bruce Fenton)؛ بنیان‌گذار شرکت آتلانتیک فایننشال در این رابطه اظهار داشت:

بروس فنتون
من سند شکایت ۷۱ صفحه‌ای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در برابر شرکت ریپل را مطالعه کرده‌ام. فکر می‌کنم حذف رمزارز ایکس.آر.پی از فهرست مبادلاتی صرافی‌ها کاملاً منطقی است. اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا رمزارز شرکت ریپل را اوراق بهادار ارزیابی می‌کند، ارائه‌ی خدمات مبادلات این دارایی بدون در اختیار داشتن مجوز مربوط به مبادلات اوراق بهادار دیوانگی است.

مانی گرام وابستگی به شرکت ریپل را انکار کرد

شرکت مانی‌گرم(MoneyGram)؛ سرویس انتقال جهانی پول نیز در پی اقدام اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در رابطه با ماهیت همکاری خود با شرکت ریپل شفاف‌سازی کرده است. این شرکت در بیانیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد که هرگز خدمات شرکت ریپل و ریپل‌نت(RippleNet) را در تراکنش‌های بازار فارکس(بازار مبادلات ارز کشورها) مورد استفاده قرار نداده است. این شرکت اعلام کرد که برای ارائه‌ی خدمات خود به شرکت ریپل وابستگی ندارد.

واکنش مدیرعامل شرکت ریپل به مشکلات حقوقی اخیر این شرکت

با وجود اقدامات اخیر قانون‌گذاری در مقابل شرکت ریپل، مدیرعامل این شرکت نسبت به پیروزی در برابر قانون‌گذاری خوش‌بین است. برد گارلینگهاوس(Brad Garlinghouse) در نامه‌ای به کارکنان این شرکت اظهار داشت:

ما شرایط دشوار کنونی را پشت سرخواهیم گذاشت و فعالیت قانونی این شرکت را در پرونده‌ی مطرح شده به دادگاه ثابت خواهیم کرد. ما تیم حقوقی شگفتی آفرینی را در اختیار داریم و در طرف درست قانون قرار داریم. باید بدانید که سیستم حقوقی عملکرد کندی دارد و تنها در آغاز مسیر یک فرآیند طولانی مدنی قرار داریم. Brad Garlinghouse

نظر شما نسبت به شرایط جدیدی که به شرکت ریپل تحمیل شده است چیست؟ آیا ریپل با موفقیت این شرایط دشوار را پشت سر خواهد گذاشت و یا همانند دیگر پروژه‌های رمزارزی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا متوقف خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا