اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دستگاه‌های پُر سر و صدای ماینینگ با روش خنک‌سازی جدید بی‌صدا و کارآمدتر می‌شوند

شرکت کنان محصول جدیدی را با نام «A1066I» معرفی کرده است که در یک تانک بزرگ محتوی مایع دی الکتریک غوطه‌ور می‌گردد تا همزمان با کاهش نویز تولید شده، بهره‌وری بالاتری را نیز در خنک‌سازی اجزاء این تجهیزات ارائه کند

نکات برگزیده مطلب
  • گسترش تعداد کاربران فعال در صنعت رمزارزها و نفوذ تدریجی این فناوری در میان مردم جهان توسعه‌ی صنعت استخراج رمزارز را نیز به همراه داشته است. شرکت‌های فعال در این به شدت رقابتی تلاش می‌کنند همواره محصولات کارآمد و قدرتمندتری را ارائه کنند. در همین راستا شرکت کنان محصول جدیدی را معرفی کرده است که از روش خنک‌سازی متفاوتی بهره می‌گیرد.

شرکت کنان روش جدیدی را برای خنک‌سازی تجهیزات اسیک معرفی کرد

شرکت کنان(Canaan) یکی از اولین سازندگان تجهیزات استخراج بیت کوین یعنی «دستگاه‌های اسیک(ASIC)» محصول جدیدی را با نام Avalon Immersion Cooling Miner A1066I معرفی کرده است که به فن‌آوری سیستم خنک‌سازی مایع مجهز است.

برخلاف سیستم‌های قدیمی‌تر که با استفاده از جریان هوا حرارت خود را رفع می‌کنند و یا سیستم خنک‌کننده‌ی مایع در رایانه‌های شخصی که قطعات با مایع خنک کننده به‌طور مستقیم برخورد ندارند، امکان غوطه‌ور ساختن اجزاء الکتریکی محصول جدید کنان در مایع مخصوص دی‌الکتریک وجود دارد که در این روش حرارت به‌طور مستقیم از قطعات به محیط خارج منتقل می‌گردد.

مایعات دی‌الکتریک طوری تولید شده‌اند که عایق‌بندی تجهیزات الکتریکی را فرآهم کرده و از آسیب اتصال کوتاه و خوردگی قطعات که در نتیجه‌ی تماس اجزاء با آب و دیگر مایعات ایجاد می‌شود، جلوگیری کنند.

این طراحی با خنک‌سازی قطعات کامپیوتری تفاوت دارد که در آن اجزاء تجهیزات خنک کننده مانع تماس مایع خنک کننده با قطعات الکتریکی می‌گردد.

این محصول یک تانک عظیم محسوب می‌شود که می‌تواند تا ۹۰ دستگاه اسیک را در خود جای دهد. شرکت کنان ادعا می‌کند که هر دستگاه با مصرف توان ۳۴۰۰ وات، قادر به تولید ۵۰ تراهش بر ثانیه توان محاسباتی است. در نتیجه هر تانک در ظرفیت کامل خود می‌تواند به ۷۲۰۰ تراهش بر ثانیه توان محاسباتی برسد که در این حالت ۳۰۶ کیلووات انرژی الکتریکی را نیز مصرف خواهد کرد.

افزایش بهره‌وری و خنک‌سازی کارآمد‌تر تجهیزات استخراج رمزارز

شرکت کنان ادعا می‌کند که A1066I نسبت به آخرین محصول خود که توسط جریان هوا خنک می‌شود(A1246) عملکرد بهتری را ارائه می‌کند. با این وجود، A1246 با مصرف همین مقدار انرژی ۹۰ تراهش بر ثانیه توان محاسباتی را ارائه می‌کند که بر روی کاغذ بر خلاف ادعای مطرح شده، این محصول کارآمد‌تر محسوب می‌گردد.

ویژگی خنک‌سازی مایع می‌تواند ماینرهای فعال در مناطق با شرایط آب و هوایی نامناسب(همانند ماینرهایی که در مناطق گرمسیر زندگی می‌کنند) را می‌تواند به سوی استفاده از این فن‌آوری سوق دهد. استفاده از روش‌های خنک‌سازی کارآمد‌تر همچنین امکان اعمال تنظیمات اورکلاک در سطح بالاتر برای دریافت هش‌ریت بیشتر را فرآهم می‌کند. با این وجود مصرف انرژی در زمان اعمال تنظیمات اورکلاک فاکتور مهمی است که باید در نظر گرفته شود. شرکت کنان در این روش خنک‌سازی حفاظت در برابر گرد و غبار و افزایش حرارت را نیز ارائه کرده است.

شرکت کنان یکی از معتبرترین شرکت‌های سازنده‌ی تجهیزات استخراج رمزارز محسوب می‌گردد که سهام خود را نیز در بورس نزدک و به‌طور عمومی منتشر کرده است.  به‌نظر می‌رسد که شرکت کنان این محصول را در رقابت با انت‌رک(AntRack) بیت‌مین طراحی و عرضه خواهد کرد. این شرکت در نوامبر ۲۰۲۰ محصولی را معرفی کرده است که از طراحی ماژولار و سیستم خنک کننده‌ی آبی بهره‌ می‌گیرد.

نظر شما نسبت به محصول جدیدی شرکت کنان که از روش خنک‌سازی مایع بهره می‌گیرد چیست؟ آیا شرکت‌های تولید کننده‌ی تجهیزات ماینینگ در آینده از روش‌های خنک‌سازی مایع به‌طور گسترده‌تری استفاده خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا