اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اجرای قانون احراز هویت مشتریان کیف‌پول صرافی بیت‌مکس را خالی کرده است

پلتفرم مبادلات بیت‌مکس(BitMEX) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمامی کاربران فعال در این پلتفرم هم‌اکنون تاییده شده هستند اما در نتیجه‌ی اجرای قانون احراز هویت مشتریان این پلتفرم بخش بزرگی از کاربران خود را از دست داده است

نکات برگزیده مطلب
  • اعمال قوانین سختگیرانه و دست و پا گیر سنتی در شرکت‌های متمرکز ارائه‌ی خدمات مبتنی بر رمزارزها، شرکت‌ها و کاربران فعال در این حوزه را با مشکلات متعددی مواجه ساخته است. صرافی بیتمکس(BitMEX) در اطلاعیه‌ای از اجرای کامل قانون احراز هویت مشتریان در این پلتفرم مبادلاتی خبر داده است. با این وجود داده‌ها نشان می‌دهند که در نتیجه‌ی اعمال این قوانین، کاربران دو سوم از دارایی خود را از کیف‌پول صرافی بیتمکس خارج کرده‌اند.

اجرای قوانین احراز هویت مشتریان در صرافی بیت‌مکس

صرافی بیت‌مکس(BitMEX) که بستر مبادلات مشتقات رمزارزها را فراهم می‌کند، در اطلاعیه‌ای از اجرای کامل «برنامه‌ی تایید کاربران» خبر داده است. این صرافی در گذشته اعلام کرده بود که طرح احراز هویت کاربران را به‌طور کامل در آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی اجرا خواهد کرد.

بیت‌مکس در این اطلاعیه اعلام کرد: «ما با افتخار اعلام می‌کنیم که برنامه‌ی تایید هویت کاربران را با موفقیت و به‌طور کامل اجراء کرده‌ایم. در نتیجه صرافی بیت‌مکس به یکی از بزرگترین پلتفرم‌های مبادلات مشتقات رمزارز تبدیل شده است که در آن تمامی کاربران فعال احراز هویت شده‌اند.»

در پی طرح اتهام پولشویی و سایر اتهامات مدنی از سوی کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا(CFTC) بر علیه صرافی بیت‌مکس این صرافی با شتاب بیشتری برنامه‌ی احراز هویت مشتریان(KYC) را اجرایی کرده است.

اگرچه صرافی بیتمکس به‌طور خوشبینانه امیدوارم است که اجرای طرح احراز هویت کاربران گسترش تعداد کاربران این صرافی را موجب شود، اما حساب‌های کیف‌پول این صرافی روند خروج گسترده‌ی دارایی‌ها را تجربه کرده است و این روند در پی طرح اتهامات قانونی توسط کمیسیون مبادلات قرارداد‌های آتی آمریکا شتاب بیشتری گرفته است.

خروج ۶۶ درصد از دارایی کیف‌پول صرافی بیت‌مکس

بر اساس داده‌های تیم تحقیقاتی گلس‌نود(Glassnode)، در طول سال ۲۰۲۰ میلادی، دو سوم از موجودی بیت کوین نزد صرافی بیت‌مکس کاهش یافته است و از محدوده‌ی ۳۰۰,۰۰۰ واحد بیت کوین(به ارزش ۱۱٫۵ میلیارد دلار) به کمی بیش از ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین رسیده است(۳٫۸۵ میلیارد دلار).

دارایی کیف‌پول صرافی بیت‌مکس
دارایی کیف‌پول صرافی بیت‌مکس

در حقیقت کاربران این صرافی تنها دو گزینه را در پیش‌روی خود داشتند که دارایی‌های خود را از این پلتفرم برداشت کنند و یا فرآیند احراز هویت را به‌طور کامل طی کنند. بر اساس اطلاعیه‌ی صرافی بیت‌مکس تمامی کاربرانی که تا روز چهارم دسامبر فرآیند احراز هویت را تکمیل نکرده‌اند، امکان سپرده‌گذاری، مبادله و یا برداشت دارایی‌های خود را از دست داده‌اند.

صرافی بیت‌مکس همچنین در اواسط نوامبر برای مقابله با «پولشویی» و «نظارت بر تراکنش‌ها» همکاری با شرکت اونتوس سیستمز(Eventus Systems) را آغاز کرده است.

نظر شما نسبت به تاثیر اعمال قوانین احراز هویت مشتریان در صرافی بیت‌مکس و تاثیر آن بر فعالیت کاربران این پلتفرم مبادلاتی چیست؟ آیا قوانین سختگیرانه به مقابله با فعالیت‌های مجرمانه کمک می‌کنند و یا با ایجاد نابرابری تنها دسترسی کاربران مناطق محروم به پلتفرم‌های مبادلاتی را با مشکل مواجه می‌سازد؟  نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا