اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

کشمکش بنیان‌گذاران بیت‌مین به تجریه‌ی این شرکت منجر شد

شایعات منتشر شده نشان می‌دهند که بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین در رابطه با تقسیم قدرت و منابع این شرکت با یکدیگر به توافق رسیده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • بدون شک نبرد قدرت در میان بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین ضربات جبران ناپذیری را به این شرکت وارد کرده است. در حالی که کشمکش جیهان وو(Jihan Wu) و میکره ژان(Micree Zhan) برای مدت تقریباً یک سال طول کشیده است، سایر رقبا از این فرصت برای گسترش جایگاه خود در بازار تولید تجهیزات استخراج رمزارز استفاده کرده‌اند. با این وجود به‌نظر می‌رسد که نبرد قدرت با یک توافق جامع در میان بنیان‌گذاران این شرکت پایان خواهد یافت.

بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین بر پایان نبرد توافق کرده‌اند

جیهان وو(Jihan Wu) و میکره ژان(Micree Zhan)؛ بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین بر سر به‌دست گرفتن کنترل این شرکت برای مدت یک سال با یکدیگر به نبرد پرداخته‌اند. با این وجود همواره جیهان وو در طول این نبرد از برتری نسبی برخوردار بوده است. بر اساس اظهارات کالین وو(Colin Wu)؛ کارشناس صنعت رمزارزی و گزارش چند نشریه‌ی محلی هر دو طرف توافق کرده‌اند که در ازای ارائه‌ی ۶۰۰ میلیون دلار به جیهان وو، ژان کنترل ساخت تجهیزات ماینینگ را در اختیار بگیرد.

در نتیجه‌ی این توافق، وو از شرکت بیت‌مین خارج خواهد شد و مدیریت استخر ماینینگ بی‌تی‌سی دات‌کام(BTC.com) و همچنین نظارت بر مراکز ماینینگ شرکت بیت‌مین را بر عهده خواهد گرفت. بنابراین، ژان کنترل استخر ماینینگ انت‌پول(Antpool) و همچنین مزارع استخراج شرکت بیت‌مین در چین را در اختیار خواهد داشت.

ژان ریاست بخش هوش‌مصنوعی(AI) شرکت بیت‌مین و بخش تولید ریگ‌های ماینینگ را نیز در نتیجه‌ی این توافق به‌دست آورده است. ژان به‌طور موقت سهام خود را برای دریافت ۶۰۰ میلیون دلار مورد نیاز برای خرید سهام وو در شرکت بیت‌مین را به عنوان وثیقه گرو خواهد گذاشت.

شرکت سکویا کپیتال(Sequoia Capital) به عنوان ناظر توافقی انتخاب شده است که انتظار می‌رود در روز بیست و هشتم سپتامبر و در جلسه‌ی میتینگ سهام‌داران شرکت بیت‌مین منعقد گردد. با این وجود، گزارش‌ها نشان می‌دهند که شرایط کنونی توافق‌نامه ممکن است تغییر کند.

تجزیه‌ی شرکت بیت‌مین

اگرچه این توافق‌نامه حل و فصل اختلافات دو بنیان‌گذار شرکت بیت‌مین را نشان می‌دهد، اما تقسیم دارایی‌های شرکت بیت‌مین بنیان‌گذاران این شرکت را در موضع رقابت با یکدیگر قرار خواهد داد. در نتیجه‌ی بخشی از این توافق، ژان پیشنهاد عرضه‌ی اولیه‌ی سهام شرکت بیت‌مین در بورس آمریکا را پیش از سال ۲۰۲۲ میلادی ارائه خواهد کرد.

تلاش اولیه‌ی این شرکت برای اجرای عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی در سال ۲۰۱۹ میلادی با شکست مواجه شده است و احتمالاً تنش میان بنیان‌گذاران بیت‌مین را نیز تشدید کرده است. در این زمان هر دو بنیان‌گذار بیت‌مین از سمت خود کناره‌گیری کردند اما جیهان وو به‌طور غیرمنتظره‌ای به سمت خود بازگشت و ژان را از این شرکت برکنار کرد.

ژان اقدام وو را غیرقانونی توصیف کرد و وی را به اقدامات قانونی تهدید کرد. سپس با حمله به دفتر شرکت بیت‌مین در پکن کنترل آن را به دست گرفت. با این وجود تنش بنیانگذاران بیت‌مین ضربات جبران ناپذیری را به این شرکت وارد کرده است و رقبای بیت‌مین از فرصت ایجاد شده برای تثبیت جایگاه خودشان استفاده کرده‌اند.

نظر شما نسبت به توافق احتمالی بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین چیست؟ آیا خروج جیهان وو از بخش ساخت تجهیزات ماینینگ بیت‌مین جایگاه این شرکت در بازار تجهیزات ماینینگ را تضعیف خواهد ساخت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا