اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بازار صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷؛ مادرجد حباب‌های‌ بازارهای مالی!

استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری بانک آمریکا(Bank of America) در یادداشت اخیر خود حباب قیمتی پیشین بیت کوین را «مادر حباب در بازارهای مالی» توصیف کرده و نسبت به افزایش اخیر قیمت بیت کوین و همچنین امکان سقوط بازارهای مالی پس از عرضه‌ی واکسن ویروس کوویید ۱۹ هشدار داده است

نکات برگزیده مطلب
  • بازار صعودی اخیر بیت کوین بازدهی مناسبی را برای بسیاری از سرمایه‌گذاران این دارایی به همراه داشته است، این پدیده همچنین توجه بسیاری از تحلیلگران بازارهای مالی سنتی را جلب کرده است. یکی از تحلیلگران بانک آمریکا(Bank of America) حباب پیشین بیت کوین را با حباب‌های تجربه شده در دیگر بازارهای مالی مقایسه کرده است. وی حباب پیشین بیت کوین را «مادر حباب بازارهای مالی» توصیف کرده است.

حباب بازار بیت کوین از دیدگاه تحلیلگر بانک آمریکا

مایکل هارتنت(Michael Hartnett)؛ استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری بانک آمریکا(Bank of America) بازار صعودی پیشین بیت کوین را «مادر تمامی حباب‌های قیمتی» خواند و ادعا کرد که حباب پیشین بیت کوین در مقایسه با تمامی حباب‌های قیمتی پیشین همانند حباب دات‌کام در ابتدای سال ۲۰۰۰ میلادی شرایط بدتری را برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته است.

استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری بانک آمریکا اخیراً نسبت به «افزایش شدید قیمت بیت کوین و بازار سهام» به سرمایه‌گذاران هشدار داده است. هارنت به سرمایه‌گذاران توصیه کرده است که پس از عرضه‌ی واکسن کووید ۱۹ این دارایی‌ها را به فروش برسانند. وی اظهار داشت:

قیمتهای بالا، اتخاذ موقعیت‌های معاملاتی از روی هیجان، سیاست‌گذاری بر مبنای تورم و ناامیدی و رشد اقتصاد چین، سیستم اقتصادی مسوم را در سال ۲۰۲۱ میلادی به همراه خواهد داشت. Michael Hartnett

تجربه‌ی بازار صعودی متفاوت

با این وجود، سرمایه‌گذاران بیت کوین معتقدند که هم‌اکنون شرایط متفاوتی را در بازار این دارایی شاهد هستیم. نیک کارتر(Nic Carter)؛ یکی از بنیان‌گذاران کستل آیسلند ونچرز(Castle Island Ventures) در ماه نوامبر و در گفتگو با نشریه‌ی بلومبرگ اظهار داشت که بازار صعودی رمزارزها در سال ۲۰۱۷ به دلیل استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار سرمایه‌گذارای در پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) و سرمایه‌گذاری در بازار الت‌کوین‌ها تجربه شده است.

کارتر اظهار داشت: «این شرایط امروزه دیگر وجود ندارد.» کمیسیون بورس و اوراق بهادار به شدت با پروژه‌های پیشنهاد اولیه‌ی سکه مقابله کرده است، بسیاری از این پروژه‌ها مشکوک هستند و از آن زمان تاکنون بازار رمزارزها مورد توجه سرمایه‌گذاران حقوقی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش کوینیت، در زمان همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ بازار مبادلات رمزارزها نیز به همراه دیگر بازارهای مالی سقوط کرده است. وضعیت کنونی جهان نیز به شرایط همه‌گیری شیوع ویروس کرونا شباهت دارد و در این زمان دولت‌ها برای جلوگیری از شیوع این ویروس باید شهروندان خودشان را واکسینه کنند. بنابراین، بازار بیت کوین ممکن است شرایط مشابه با سقوط بازار رمزارزها در سال ۲۰۱۸ را مجدداً تجربه کند.

اگرچه در طول تاریخچه‌ی کوتاه مبادلات بیت کوین حباب‌های مختلفی تجربه شده است اما تمامی حباب‌ها در مقایسه با بازدهی این دارایی در طول زمان ناچیز به‌نظر می‌رسند.

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر استراتژیست سرمایه‌گذاری بانک آمریکا چیست؟ آیا قیمت بیت کوین هم‌اکنون در ناحیه‌ی حباب قرار گرفته است و یا امکان افزایش هرچه بیشتر ارزش این دارایی در آینده وجود دارد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا