اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

قوانین بانکی آمریکا دست و پای کیف پول‌های رمزارزی را نیز خواهد بست!

شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا(FinCEN) در سند پیش‌نویس منتشر شده به‌طور رسمی پیشنهاد کرده است که قوانین دست‌وپاگیر بانکی و سرویس‌های خدمات مالی در کیف‌پول‌های رمزارزی نیز اعمال گردد

نکات برگزیده مطلب
  • قانون‌گذاران همواره تلاش کرده‌اند با اعمال فشار بر سرویس‌های متمرکز فعال در صنعت رمزارزی با فعالیت آزاد مالی در سیستم‌های غیرمتمرکز مقابله کنند. شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا(FinCEN) سند قوانین پیشنهادی خود را برای سرویس‌دهندگان کیف‌پول منتشر کرده است. این سند نشان می‌دهد که وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد دارد قوانین بانکی را در سرویس‌های کیف‌پول نیز اعمال کند.

قوانین محدود کننده‌ی وزارت خزانه‌داری آمریکا بر سرویس‌های کیف‌پول

در طول چند هفته‌ی گذشته انتشار شایعات مختلف پیرامون تلاش وزارت خزانه‌داری آمریکا برای اعمال قوانین محدود کننده بر سرویس‌های کیف‌پول نگرانی فعالان صنعت رمزارزی را به همراه داشته است. اما انتشار سند قوانین پیشنهادی توسط شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا(FinCEN) با عنوان «الزامات مبادلات مشخص شامل ارزهای مجازی قابل مبادله و دارایی‌های دیجیتالی(Requirements for Certain Transactions Involving Convertible Virtual Currency or Digital Assets)» صحت شایعات را نشان می‌دهد. شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا در این سند سرویس‌دهندگان خدمات کیف‌پول را ملزم کرده است تا اطلاعات هویتی کاربران خود را ثبت کنند و این اطلاعات را در هر تراکنش به وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش کنند.

شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا قوانین جدید خود را تا تاریخ چهارم ژانویه‌ی ۲۰۲۱ میلادی در معرض نظر‌سنجی عمومی قرار داده است. در این سند پیشنهاد شده است که «ارزهای مجازی قابل تبدیل(Convertible Virtual Currency)» و «دارایی‌های دیجیتالی» نوعی «ابزار پولی» طبقه‌بندی شوند و در نتیجه قانون محرمانگی بانک‌ها(BSA) بر تراکنش‌های رمزارزی نیز اعمال گردد.

بر اساس گزارش کوینیت جی کلیتون(Jay Clayton)؛ رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا معتقد است که بیت کوین را باید به‌صورت مکانیسم پرداخت و یا روش حفظ ارزش دارایی‌ها قانون‌گذاری کرد. در حالی که دیگر سازمان‌های دولتی و قضایی بیت کوین را نوعی کالا و یا پول در نظر گرفته‌اند.

تمامی تراکنش‌های با ارزش ۱۰ هزار دلار به‌طور مستقیم گزارش خواهند شد

بر اساس این قوانین تمامی تراکنش‌های با ارزش بیش از ۱۰ هزار دلار آمریکا باید در طول ۲۴ ساعت به شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا به عنوان زیر مجموعه‌ی وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش شوند. همچنین سرویس‌دهندگان کیف‌پول به اعمال قوانین احراز هویت مشتریان(KYC) ملزم شده‌اند. با این وجود سرویس‌دهندگان کیف‌پول باید مالکان کیف‌پول‌هایی که از بیش از ۳ هزار دارایی نگه‌داری می‌کنند را به‌طور کامل شناسایی کنند.

FinCEN

شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا مبارزه با فعالیت‌های مالی مجرمانه با استفاده از رمزارزها را دلیل پیشنهاد این قوانین عنوان کرده است.

مقامات آمریکایی همواره ادعا می‌کنند که رمزارزها به‌طور فزاینده‌ای برای تامین مالی تروریسم، مبادلات سلاح، مقابله با تحریم‌ها، فروش اسناد هویتی جعلی و یا سرقت شده، باج‌افزارها و پولشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این وجود نتایج تحقیقات همواره نتایج متضادی را نشان می‌دهند.

سازمان‌های دولتی آمریکا فعالیت ناشناس مالی با استفاده از رمزارزها و به ویژه مبادلات با استفاده از رمزارزهای پیگیرگریز همانند مونرو را نگران کننده ارزیابی می‌کنند.

نظر شما نسبت به قوانین پیشنهادی شبکه‌ی مبارزه با جرائم مالی آمریکا چیست؟ آیا می‌تواند قوانین دست و پا گیر بانکی را در کیف‌پول‌های رمزارزی نیز مورد استفاده قرار داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا