اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

قوانین مرتبط با صنعت رمزارز باعث اختلاف در محافل قانون‌گذاری آمریکا شد

برخی نمایندگان کنگره‌ی آمریکا در نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری نسبت به وضع قوانین سخت‌گیرانه در زمینه‌ی کیف‌پول‌های «خود میزبان» ابزار نگرانی کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • چندی قبل گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد خزانه‌داری ایالات متحده در حال بررسی و وضع یک چهارچوب نظارتی بسیار سخت‌گیرانه در زمینه‌ی کیف‌پول‌های رمزارزی خود میزبان است، که در صورت تصویب باعث محدودیت بسیار شدید فعالیت‌ کاربران صنعت رمزارز در آمریکا خواهد شد. حال برخی از نمایندگان کنگره‌ی آمریکا با ارسال نامه‌ای به استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا علاوه بر ابراز نگرانی خود، خواستار شفافیت بیشتر در رابطه با این موضوع و رفع بخش‌های محدودکننده‌ی این چهارچوب قانونی در دست تدوین هستند.

سخت‌گیری بیشتر

برخی نمایندگان کنگره‌ی ایالات متحده از جمله وارن دیویدسون(Warren Davidson)، تام امر(Tom Emmer)، تد باد(Ted Budd) و اسکات پری(Scott Perry) اخیراً با ارسال نامه‌ای به استیون منوچین(Steven Mnuchin) وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، نگرانی خود را نسبت به گزارشات اخیر این نهاد دولتی مبنی بر محدودسازی سطح استفاده از کیف‌پول‌های خود میزبان را ابزار کرده‌اند.

 این نمایندگان هشدار داده‌اند که اگر آیین‌نامه‌ی برنامه‌ریزی شده باعث شود که یک شرکت تعیین مالکیت کیف‌پول خود میزبان را برعهده بگیرد(کیف‌پولی که کاربران قصد انجام مبادلات خود را با استفاده از آن دارند)، سطح استفاده از دارایی‌های دیجیتال و تراکنش‌های مربوط بین شهروندان آمریکایی به شدت کاهش یافته و این رقم نسبت به سایر رقبای جهانی(کشورهایی همچون چین که حتی رمزارز بومی خود را عرضه کرده‌اند) شدیداً کم خواهد بود.

قوانین نظارتی محدود کننده‌ی آمریکا US
قوانین محدودکننده

آن‌ها در ادامه خاطر نشان کرده‌اند که «چنین مقرراتی می‌تواند باعث تضعیف قدرت وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در زمینه‌ی مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی مالی و سوءاستفاده از سیستم‌های پرداخت شود».

در بخشی از نامه‌ی نمایندگان کنگره‌ی آمریکا به استیون منوچین آمده است:

این آیین‌نامه‌ی برنامه‌ریزی شده به به شکل عجیبی روند اجرای الزامات قانونی را مختل می‌کند؛ به عبارتی علاوه بر ایجاد نگرانی‌هایی در زمینه‌ی حریم خصوصی، باعث افزایش بار و فشارهای نظارتی غیر عملی بر روی دوش کاربران شرکت‌های فعال در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال خواهد شد. US Lawmakers

مزایای استفاده از این کیف‌پول‌ها

در ادامه‌ی این نامه نیز به مزایای استفاده از کیف‌پول‌های خود میزبان پرداخته شده است. در رابطه با این موضوع گفته شده که «حذف واسطه‌های از طریق استفاده از کیف‌پول‌های خود میزبان بدان معناست که مشتریان می‌توانند علاوه بر حفظ حریم خصوصی، آزادانه به انجام تراکنش‌های مورد نظر بپردازند. این امر از اهمیت حیاتی برخوردار است، زیرا افراد به طور فزاینده‌ای بخش مالی زندگی خود را به صورت دیجیتالی انجام می‌دهند».

در مقایسه، نمایندگان کنگره توضیح می‌دهند که «چنین آزادی کاملاً متضاد با رویکرد یوان چین خواهد بود، کشوری که معاملات شهروندان در آن به شدت بررسی می‌شود و تراکنش‌های مربوط به افراد و فعالیت‌های نامشروع سریعاً سانسور می‌شود».

علاوه بر این‌ها، در بخش‌های دیگری از این نامه توضیح داده شده که «تراکنش‌های خصوصی بین دو شخص ممکن است با اهداف غیرقانونی صورت بگیرد؛ واقعیت این است که آسیب‌پذیری مشابهی در پول نقد وجود دارد». به گفته‌ی آن‌ها دارایی‌های دیجیتال به طور گسترده توسط بازیگران بد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

در ادامه این پرسش مطرح شده است که:

بسیاری از مردم در حال حاضر از کیف‌پول‌های خود میزبان استفاده می‌کنند، از آنجا که این فعالیت قانونی است، روند پذیرش و تصویب نیز شدیداً افزایشی می‌باشد. یک چهارچوب قانونی همانند آنچه گزارشات مرتبط با آن منتشر شده است، می‌تواند به طور موثر باعث مجرم اعلام شدن این کاربران شود. در این حین، چه بر سر دارایی آن‌ها خواهد آمد؟ US Lawmakers

باید یک هماهنگی ایجاد شود

در بخش‌های دیگری از این نامه با اشاره به الزامات مربوط به پولشویی(AML) و پروتکل‌های شناخت مشتری(KYC) پیشنهاد شده است که «بین سیستم‌های مالی سنتی و اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال برابری نظارتی ایجاد شود».

در پایان نیز قانون‌گذاران آمریکا از وزارت خزانه‌داری این کشور می‌خواهند قبل از هرگونه اقدام قاطعانه با کنگره و ذینفعان صنعت رمزارز مشورت کنند؛ همچنین تقاضا شده که این وزارتخانه جزئیات مربوط به هر پیشنهاد که هم اکنون در حال بررسی است و توضیحات پیرامونی آن را به کنگره ارائه کند.

با وجود اینکه ایالات متحده سخت در تلاش است که در زمینه‌ی رمزارزهای پایدار از کشورهای رقیب به ویژه چین عقب نماند، چه عواملی باعث شده تا رویکردی سخت‌گیرانه در پیش گرفته و چهارچوب نظارتی محدودکننده‌ای را تدوین کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا