اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

پلتفرم‌های پرداخت عامل راه‌اندازی رالی صعودی اخیر بیت کوین بوده‌اند

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پانترا کپیتال(Pantera Capital) در یک مقاله تاثیر راه‌اندازی سرویس رمزارزی شرکت پی‌پل بر بازار بیت کوین را بررسی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت پی‌پل اخیراً خدمات رمزارزی را در دسترس تمامی کاربران آمریکایی خود قرار داده است، در حقیقت شهروندان آمریکایی این شرکت هم‌اکنون می‌توانند به‌جای دلار با استفاده از بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین هزینه‌ی خرید کالا و یا خدمات را پرداخت و یا این دارایی‌ها را خرید و فروش کنند. با این وجود تاثیر راه‌اندازی این سرویس در بازار رمزارزی کاملاً محسوس است، به‌طوری که مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پانترا کپیتال(Pantera Capital) ارائه‌ی خدمات رمزارزی در پلتفرم‌های پرداخت را عامل اصلی ایجاد بازار صعودی کنونی رمزارزها ارزیابی کرده است.

شرکت پی‌پل ۷۰ درصد از حجم انتشار بیت کوین را خریداری می‌کند

دَن مورهد(Dan Morehead)؛ مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پانترا کپیتال(Pantera Capital) معتقد است که راه‌اندازی سرویس رمزارزی شرکت پی‌پل(PayPal) و ایجاد امکان خرید بیت کوین از طریق پلتفرم مبادلات این شرکت توازن عرضه و تقاضا در بازار بیت کوین را تغییر داده است.

مورهد در یک مقاله اظهار داشت که مشتریان شرکت پی‌پل هم‌اکنون ۷۰ درصد از سهم عرضه‌ی بیت کوین را خریداری می‌کنند.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت پکسوس(Paxos) زیرساخت مورد نیاز ارائه‌ی خدمات رمزارزی شرکت پی‌پل را فراهم می‌کند. پیش از آغاز فعالیت شرکت پی‌پل در صنعت رمزارزی، صرافی آی‌تی.‌بیت(itBit) که توسط شرکت پکسوس مدیریت می‌شود، حجم مبادلات نسبتاً ثابتی را تجربه کرده است(خط سفید در نمودار شکل زیر) اما پس از راه‌اندازی سرویس شرکت پی‌پل حجم مبادلات به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است. افزایش حجم مبادلات صرافی آی‌تی.‌بیت نشان می‌دهد که شرکت پی‌پل در طول چهار هفته‌ی گذشته ۷۰ درصد از حجم عرضه‌ی بیت کوین را خریداری کرده است.

کل حجم انتشار بیت کوین در پلتفرم‌های پرداخت خریداری می‌شود
کل حجم انتشار بیت کوین در پلتفرم‌های پرداخت خریداری می‌شود

کل حجم انتشار بیت کوین در بازار آزاد خریداری می‌شود

مورهد همچنین اظهار داشت؛ زمانی که آمار ارائه شده از شرکت ‌پی‌پل را به همراه این حقیقت در نظر بگیریم که مردم در برنامه‌ی کش‌اپ(Cash App) شرکت اسکوئر حجم زیادی بیت کوین خریداری می‌کنند، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که هم‌اکنون ۱۰۰ درصد از حجم انتشار بیت کوین در بازار آزاد خریداری می‌شود.

رمزارزهای فروخته شده در برنامه‌ی کش‌اپ از چه طریقی تامین می‌شوند؟ محدودیت عرضه‌ی بیت کوین به وقوع یک سناریوی اجتناب ناپذیر اشاره دارد: افزایش قیمت بیت کوین. این واقعیت دلیل (افزایش) قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد. Dan Morehead

مورهد در این مقاله به سهولت خرید رمزارز در برنامه‌های شرکت پی‌پل، کش‌اپ، رابین‌هود(Robinhood) و دیگر پلتفرم‌هایی که خدمات رمزارزی را ارائه می‌کنند نیز اشاره کرده است. وی معتقد است که این پلتفرم‌ها با ایجاد امکان سرمایه‌گذاری در صنعت رمزارزی بدون نیاز به اثبات هویت و یا انتظار طولانی، عامل کلیدی صعود بازار رمزارزی محسوب می‌شوند.

شرکت پی‌پل از تاریخ دوازدهم نوامبر پشتیبانی از خدمات رمزارزی با استفاده از بیت کوین، اتریوم(Ethereum)، بیت کوین کش(Bitcoin Cash) و لایت کوین(Litecoin) را برای مشتریان آمریکایی خود آغاز کرده است.

نظر شما نسبت به تاثیر راه‌اندازی خدمات رمزارزی شرکت پی‌پل بر بازار رمزارزها چیست؟ آیا پلتفرم‌های پرداخت همانند پی‌پل و کش‌اپ رالی صعودی جدید بیت کوین را موجب شده‌اند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا