اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مشتریان شرکت پی‌پل قادر به خرید و فروش آزادانه‌ی رمزارز نیستند

یکی از کاربران شرکت پی‌پل ادعا کرده است که به دلیل خرید و فروش بیش از حد رمزارز در پلتفرم این شرکت حساب کاربری وی به‌طور دائم محدود شده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت پی‌پل اخیراً سرویس جدید خرید، فروش و پرداخت خود را بر پایه‌ی رمزارزها در اختیار کاربران آمریکایی خود قرار داده است. با این وجود به‌نظر می‌رسد که فعالیت رمزارزی کاربران این شرکت به شدت محدود شده است. یکی از کاربران شرکت پی‌پل(PayPal) گزارش کرد که پس از انجام مبادلات رمزارزی پی‌در‌پی با استفاده از پلتفرم این شرکت، حساب کاربری وی محدود شده است.

 سرویس رمزارزی شرکت پی‌پل به شدت محدود شده است

یکی از کاربران پلتفرم ردیت با نام کاربری دِکول‌داک(TheCoolDoc) اخیراً ادعا کرد که شرکت پی‌پل به دلیل «ریسک احتمالی» حساب کاربری وی را به‌طور دائم محدود ساخته است. وی اظهار داشت که در طول هفته حداقل ده تراکنش را با استفاده از رمزارزها انجام داده وی در زمان سقوط بازار رمزارزها را خریداری کرده و در زمان افزایش قیمت آن‌ها را به فروش رسانده است. با این وجود، شرکت پی‌پل برای هر تراکنش از وی توضیح خواسته است.

وی اظهار داشت:

سیستم حساب کاربری من با فرض فروش آیتم‌های مختلف به ارزش ده هزار دلار، توسط سیستم پرچم قرمز را دریافت کرده است. در حالی که در طول شش سال گذشته که از افتتاح حساب کاربری من سپری شده است، چنین فعالیتی نداشته‌ام. از کارمندان شرکت پی‌پل درخواست کردم تا شناسه‌ی کاربری من را بررسی کنند و برای توضیح هر تراکنش عبارت «پی‌پل کریپتو(PayPal Crypto)» را ثبت کردم. در طول چند ساعت شرکت‌پی‌پل پیامی را به من ارسال کرد و در آن اعلام شده است که این کاربر با استفاده از پلتفرم شرکت پی‌پل قادر به انجام فعالیت تجاری نخواهید بود. TheCoolDoc

دِکول‌داک اظهار داشت که برای دارایی‌های باقی مانده در این حساب که ۴۶۲ دلار ارزش دارند، دوره‌ی نگه‌داری ۱۸۰ روزه تعیین شده است اما پی‌پل روش‌های دیگری را برای برداشت دارایی تعیین کرده‌ است.

کاربران پی‌پل قادر به خرید و فروش آزادانه‌ی رمزارز نیستند

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت پی‌پل اخیراً محدودیت خرید ۱۰ هزار دلاری رمزارز در طول یک هفته را به ۲۰ هزار دلار افزایش داده است اما این کاربر افزایش محدودیت را انکار کرده است. وی افزود:

من کاملا مطمعن هستم که هیچ کار اشتباهی را انجام نداده‌ام و این شرایط از درک اشتباه(کارمندان شرکت پی‌پل) سرچشمه گرفته است. زیرا آن‌ها معتقدند که من در طول یک هفته بیش از ۵۰ تراکنش خرید و فروش کالا را انجام داده‌ام، در حالی که تنها رمزارز را خرید و فروش کرده‌ام. TheCoolDoc

شرکت پی‌پل موقتاً از خرید و فروش رمزارز کارمزد اخذ نمی‌کند

شرکت پی‌پل اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۱ میلادی هیچ کارمزدی را برای خرید و فروش رمزارز از کاربران خود اخذ نخواهد کرد، همچنین کاربران برای نگهداری از رمزارزها در این پلتفرم هزینه‌ای را پرداخت نخواهند کرد. یکی از کاربران فروم ردیت با نام کاربری بیتابت(Bittabet) با اشاره به واقعیت نتیجه‌گیری کرده است که حجم بالای خرید و فروش در این پلتفرم موجب زیان شرکت پی‌پل خواهد شد:

پی‌پل یک صرافی رمزارز محسوب نمی‌شود، سرویس ارائه شده تنها برای نگه‌داری از رمزارز در این پلتفرم و سپس خرج کردن این دارایی در فروشگاه‌ها طراحی شده است. درصورتی که به‌طور پیوسته رمزارز خرید و فروش کنید، از آنجایی که پی‌پل هم‌اکنون هیچ کارمزدی را از خرید و فروش رمزارز دریافت نمی‌کند، پول زیادی را برای پوشش دادن این هزینه‌ها از دست خواهد داد. سرویس ارائه شده به حساب بانکی بیت کوین شباهت بیشتری دارد و یک حساب مبادلاتی نیست. Bittabet

دِکول‌داک اظهار داشت که پس از یک هفته مکاتبه با شرکت پی‌پل موفق به آزادسازی دارایی‌های خود شده است اما اعلام کرد که حتی در صورت رفع محدودیت حتی یک ساتوشی از پلتفرم شرکت پی‌پل خریداری نخواهد کرد.

نظر شما نسبت به اقدام شرکت پی‌پل در محدود ساختن یک کاربر برای خرید و فروش رمزارز چیست؟  آیا پی‌پل پلتفرم مناسبی برای خرید و فروش رمزارز محسوب می‌شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا