اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

افزایش چشم‌گیر آدرس‌های جدید بیت کوین هم زمان با ادامه‌ی روند صعودی بازار

تحلیلگران شرکت گلس‌نود بر این باوراند که روند صعودی فعلی منجر افزایش سطح FOMO(ترس از دست دادن فرصت‌ها) در بازار و هجوم سرمایه‌گذاران تازه‌وارد شده است

نکات برگزیده مطلب
  • پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی گلس‌نود(GlassNode) با انتشار نموداری از افزایش چشم‌گیر آدرس‌های جدید شبکه‌ی بیت کوین در چهارچوب زمانی ۲۴ ساعته خبر داد. به گفته‌ی محققان گلس‌نود، روند صعودی فعلی بازار و افزایش ارزش BTC تا سطوح ۱۸ دلاری باعث شده تا مردم سراسر جهان دچار FOMO(ترس از دست دادن فرصت‌ها) شده و به خرید بیت کوین و انتقال ثروت به بازار رمزارز ترغیب شوند.

آدرس‌های جدید بیت کوین

طبق اطلاعات منتشر شده توسط پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی گلس‌نود(Glassnode) با افزایش قیمت بیت کوین و ثبت بالاترین رقم طی ۳ سال گذشته در تاریخ ۱۸ام نوامبر، افراد بیشتری از سراسر جهان شروع به سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین کرده‌اند.

به گزارش گلس‌نود، در روز ۱۸ام نوامبر شاهد افزایش چشم‌گیر تعداد آدرس‌های جدید بیت کوین و ثبت یک رکورد جدید در این زمینه هستیم. گفته می‌شود که در این روز تعداد آدرس‌های جدید در هر ساعت نزدیک به ۲۴ هزار عدد بوده است، رقمی که پیش از این تنها در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ و زمانی که قیمت هر واحد BTC به رکورد ۲۰ هزار دلاری رسیده، شاهد آن بودیم.

البته تعداد آدرس‌های جدید بیت کوین در ساعت هنوز هم با رکورد ثبت شده در رابطه با این موضوع فاصله‌ی زیادی دارد. رکورد آدرس‌های جدید بیت کوین در یک دوره‌ی ۲۴ ساعت مربوط به تاریخ ۲۱ام دسامبر ۲۰۱۷ است که در آن بیش از ۶۰۰ هزار آدرس جدید ایجاد شد.

نشانه‌ای از ترس

افزایش تعداد آدرس‌های جدید BTC حاکی از آن است که همراه با روند صعودی صنعت رمزارزها و افزایش قیمت چشم‌گیر BTC، مردم سراسر جهان به طور فزاینده‌ای در حال حرکت به سمت بازار رمزارز و سرمایه‌گذاری در شبکه‌ی بیت کوین هستند. طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، در سال جاری ارزش بیت کوین نزدیک به ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، به عبارتی در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ هر واحد رمزارز BTC چیزی حدود ۴ هزار دلار قیمت داشت، درحالیکه این رقم در تاریخ ۱۸ام نوامبر به سطوح ۱۸ هزار دلاری رسید.

گلس‌نود آدرس جدید شبکه‌ی بیت کوین BTC Bitcoin
نمودار منتشر شده توسط پلت‌فرم تجزیه و تحلیل گلس‌نود

رشد روزافزون قیمت بیت کوین منجر ایجاد FOMO(ترس از دست دادن فرصت‌ها) در بازار شده و باعث شده تا سطح پذیرش رمزارز به بالاترین حد طی سه سال گذشته برسد. البته نسبت به روند ورود کاربران تازه‌وارد در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ این رقم همچنان پایین به شمار می‌آید. با این حال، طبق صحبت‌های چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao) مدیرعامل صرافی بایننس(Binance بزرگ‌ترین صرافی مبادله‌ی رمزارز جهان) نرخ پذیرش رمزارز در حال حاضر چیزی حدود ۰/۱ درصد می‌باشد؛ این بدان معناست که از ۱۰۰۰ نفر از سراسر جهان تنها یک نفر تا به امروز مالکیت مقداری رمزارز در اختیار داشته است.

نظر شما در رابطه با افزایش چشم‌گیر تعداد آدرس‌های جدید شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ آیا روند صعودی اخیر باعث شده تا همانند روزهای پایانی سال ۲۰۱۷، سرمایه‌گذاران تازه‌وارد و افراد بیشتری نسبت به خرید رمزارز ترغیب شوند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا