اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالاتپیشنهاد سردبیر

چگونه در شبکه‌ی جدید اتریوم کلاسیک رمزارز استخراج کنیم؟

شبکه‌ی اتریوم کلاسیک پس از اعمال بروزرسانی تانوس نسخه‌ی تغییر یافته از الگوریتم اتهش(Ethash) را مورد استفاده قرار می‌دهد و ماینرها برای فعالیت در این شبکه باید نرم‌افزار ماینینگ خود را بروزرسانی کنند

نکات برگزیده مطلب
  • شبکه‌ی اتریوم کلاسیک اخیرا با اجرای بروزرسانی تانوس(Thanos) امکان فعالیت طیف گسترده‌تری از ماینرها را در این شبکه فراهم کرده است. با این وجود اعمال بروزرسانی تانوس تغییر الگوریتم را در شبکه‌ی اتریوم کلاسیک به همراه داشته است و ماینرها برای فعالیت در این شبکه باید نسخه‌ی بروزرسانی شده از نرم‌افزار ماینینگ را مورد استفاده قرار دهند.

تغییرات ناشی از اجرای بروزرسانی تانوس اتریوم کلاسیک

شبکه‌ی اتریوم کلاسیک در روز بیست و هشتم نوامبر اجرای بروزرسانی جدیدی را با نام تانوس(Thanos) تجربه کرده است. در نتیجه‌ی این بروزرسانی که در بلاک شماره‌ی ۱۱,۷۰۰,۰۰۰ اجرا شده است، حجم فایل دگ(DAG) الگوریتم اتهش(Ethash) به نصف مقدار پیشین خود کاهش یافته است. در نتیجه تجهیزات ماینینگ که از حافظه‌ی گرافیکی(VRAM) 4 و یا ۳ گیگابایتی برخوردارند نیز قادر خواهند بود تا مجدداً به استخراج اتریوم کلاسیک بپردازند.

اتریوم کلاسیک

با این وجود ماینرها برای فعالیت در این شبکه باید نرم افزار استخراج خود را بروزرسانی کنند. در غیر اینصورت تمامی «سهم‌های به اشتراک گذاری شده(Share)» ارسال شده به استخر ماینینگ رَد خواهد شد. «سهم به اشتراک گذاری شده» در حقیقت به پاسخ‌های احتمالی معمای مطرح شده در شبکه‌ی رمزارزها اشاره دارد اما لزوماً کشف بلاک جدید را نشان نمی‌دهد. استخرهای ماینینگ از این شاخص برای محاسبه‌ی میزان فعالیت ماینر در استخر استفاده می‌کنند.

 در حقیقت شبکه‌ی اتریوم کلاسیک هم‌اکنون از نسخه‌ی تغییر یافته‌ی الگوریتم اتهش استفاده می‌کند که با عنوان اتریوم کلاسیک هش(ETCHash) شناخته می‌شود. در نتیجه‌ی اجرای بروزرسانی تانوس شماره‌ی ایپوک(Epoch) اتریوم کلاسیک از ۳۹۰ به ۱۹۵ کاهش یافته است و در نتیجه حجم فایل دگ نیز به‌طور متناظر به ۲٫۵ گیگابایت رسیده است. بنابراین ماینرها قادر خواهند بود از کارتهای گرافیکی ۳ و یا ۴ گیگابایتی خود برای استخراج رمزارز در این شبکه استفاده کنند.

همچنین در نتیجه‌ی اجرای بروزرسانی سرعت افزایش حجم فایل دگ نیز به نصف کاهش یافته است، یعنی هر شماره‌ی هر ایپوک به جای در دوره‌ی استخراج هر ۶۰,۰۰۰ بلاک به جای استخراج ۳۰,۰۰۰ بلاک تغییر خواهد کرد. در نتیجه تجهیزات استخراج رمزارز که از حافظه‌ی ۴ گیگابایتی استفاده می‌کنند برای مدت چهار سال آتی قادر به فعالیت در این شبکه خواهند بود.

نسخه‌ی جدید نرم‌افزار فونیکس‌ماینر برای استخراج اتریوم کلاسیک

فونیکس‌ماینر(PhoenixMiner) امروزه به دلیل کارایی، عملکرد سریع و پاسخگویی توسعه دهنده و اخذ کارمزد کمتر به یکی از نرم‌افزارهای محبوب استخراج رمزارز تبدیل شده است. توسعه‌دهنده‌ی این نرم‌افزار در واکنش به اجرای بروزرسانی تانوس به سرعت نسخه‌‌ی ۵/۳ بی(۵٫۳b) را برای استخراج اتریوم کلاسیک منتشر کرده است.

وی اظهار داشت که این نسخه به‌طور موفق در شبکه‌ی جدید اتریوم کلاسیک مورد آزمایش قرار گرفته است. همچنین توصیه کرده است تا کاربران برای دریافت سرعت بهینه پس از تغییر فایل دگ، ویژگی Auto-Tuning را فعال کنند.

توسعه‌دهنده‌ی فونیکس‌ماینر همچنین اعلام کرده است که این نسخه برای سازگاری با الگوریتم تغییر یافته‌ی اتهش منتشر شده است و تغییرات دیگری را شامل نمی‌گردد، در نتیجه ماینرهای شبکه‌ی اتریوم و دیگر ماینرها نیازی به دانلود و استفاده از این نسخه نخواهند داشت.

پس از دانلود نسخه‌ی مناسب نرم افزار فونیکس‌ماینر(با توجه به سیستم عامل و کارت گرافیک) فایل ردیافت شده را از حالت فشرده خارج کنید، سپس در فایل راه‌انداز(معمولا با نام start_miner در میان فایل‌های نرم افزار وجود دارد) استخر و آدرس کیف‌پول اتریوم کلاسیک خود را وارد کنید و پس از ذخیره‌ی تغییرات این فایل را اجرا کنید.

اعمال تغییرات در نرم‌افزار فونیکس‌ماینر
اعمال تغییرات در نرم‌افزار فونیکس‌ماینر

نظر شما نسبت به اجرای بروزرسانی تانوس در شبکه‌ی اتریوم کلاسیک چیست؟ تاثیر تغییر اخیر شبکه‌ی اتریوم کلاسیک بر هش‌ریت این شبکه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا این بروزرسانی شما را به استخراج اتریوم کلاسیک ترغیب می‌کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

یک نظر

  1. بنظر من اینا همش دروغه ، این ها راهی برای استفاده ی دوباره از سورس ها ی مردم میخواستند پیدا کنند تا با اون اطلاعات لازمشونو پردازش کنند بهمین دلیل کشکی بنام تانوس و … ساهتند تا به بیگاریشون از جهان سوم ادامه بدهند و بیگ دیتا باهاش پردازش کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا