اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

فورک بیت کوین کش با حملات یک ماینر مواجه شده است

در حالی که تنها ۱۰ روز از زمان اجرای فورک شبکه‌ی بیت کوین کش سپری شده است، یک ماینر با استخراج بلاک‌های خالی فعالیت شبکه‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی(BCHA) را مختل کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • همانطور که می‌دانیم فورک بیت کوین کش در تاریخ پانزدهم نوامبر اجرا شده است. در نتیجه‌ی اجرای فورک این شبکه به دو زنجیره‌ی مجزا تقسیم شده است. مدت کوتاهی پس از اجرای هارد فورک شبکه‌ی بیت کوین کش، یک ماینر ناشناس با استخراج بلاک‌های خالی در شبکه‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی(Bitcoin Cash ABC) درعملکرد شبکه‌ی این پروژه اختلال ایجاد کرده است

بر اساس گزارش کوینیت، شبکه‌ی بیت کوین کش اخیراً اجرای بروزرسانی گسترده‌ای را تجربه کرده است و در نتیجه‌ی اجرای بروزرسانی، این پروژه به دو زنجیره‌ی رقیب یعنی بیت کوین کش ای.بی.سی(BCHA) و بی.سی.اچ.ان(BCHN) تقسیم شده است. اما شبکه‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی پس از تولد با حمله‌ی یک ماینر مواجه شده است.

حملات داس به زنجیره‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی

کارشناسان حمله‌ی اخیر به شبکه‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی را به صورت حمله‌ی انکار سرویس یا داس(DoS) دسته‌بندی می‌کنند که با هدف اخلال در فعالیت شبکه‌ی بلاکچین اجرا شده است.

این حمله از طرف یک ماینر ناشناس اجرا شده است. مهاجم برای مدت بیش از یک هفته بلاک‌های خالی را در زنجیره‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی استخراج کرده است.

حمله‌ی داس به زنجیره‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی
مهاجم پیام اسرارآمیزی را به صورت«سقوط بیت کوین کس ای.بی.سی(Bcha Dump)» منتشر کرده است.

بلاک خالی تنها تراکنش پاداش استخراج بلاک را شامل می‌شود و در حقیقت دیگر تراکنش‌های شبکه‌ نادیده گرفته می‌شوند. این اقدام موجب می‌گردد تا عملکرد عادی شبکه   با اختلال مواجه گردد.

این اتفاق نخستین مرتبه توسط نیکیتا زاورونکوف(Nikita Zhavoronkov)؛ توسعه‌دهنده‌ی اصلی بلاکچیر(Blockchair) گزارش شده است. وی رویکرد ماینر مهاجم را به صورت رفتار مخرب آشکار(سوء رفتار) توصیف کرده است.

نیکیتا زاورونکوف
من نمیخواهم در نمایش بیت کوین ای.بی.سی تاثیر بگذارم، اما این زنجیره‌ با حملات داس مواجه شده است. ۲۰۰ هزار تراکنش در ممپول بیت کوین کش ای‌بی‌سی در انتظار تایید قرار دارند و یک ماینر ۱۱ بلاک خالی را استخراج کرده است و رفتار مخرب وی به وضوح قابل مشاهده است.

هدف ماینر از اجرای این حمله هنوز نامشخص است. همچنین ماینر مهاجم پیام اسرارآمیزی را منتشر کرده است که در آن نسبت به سقوط این پروژه در روز بیست و پنجم نوامبر هشدار داده است.

مشارکت پایین ماینر‌ها اجرای حملات در شبکه‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی را تسهیل می‌کند

بیت کوین کش ای.بی.سی(BCHA) در نتیجه‌ی اجرای فورک بیت کوین کش در روز پانزدهم نوامبر اجرا شده است. اما تنها تعداد کمی از استخر‌های ماینینگ از این زنجیره پشتیبانی کرده‌اند و این موضوع هش‌ریت پایین شبکه‌ی بیت کوین کش را موجب شده است.

هش‌ریت بیت کوین کش ای.بی.سی
ماینر ناشناس بخش بزرگی از توان محاسباتی زنجیره‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی را در اختیار گرفته است

در زمان نگارش این مقاله، وب سایت بلاک‌چیر هش‌ریت بیت کوین کش را ۰٫۱۸ اگزاهش بر ثانیه(Eh/s) گزارش کرده است. بر اساس اظهارات زاورونکوف، توان محاسباتی اندک شبکه‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی امکان کنترل شبکه توسط یک استخر یا ماینر قدرتمند را فراهم می‌کند.

نظر شما نسبت به اجرای حملات داس بر روی زنجیره‌ی بیت کوین کش ای.بی.سی چیست؟ آیا بیت کوین کش ای.بی.سی بزودی از بین خواهد رفت و یا در طول زمان پشتیبانی تعداد بیشتری از ماینرها را به‌دست خواهد آورد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا