اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم۲ تکمیل شد

تنها چند ساعت پیش از پایان مهلت مقرر برای تکمیل قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم۲، بیش از ۱۵۰ هزار واحد رمزارز ETH به آن واریز و آستانه‌ی مورد نیاز جهت آغاز فاز صفر تامین گردید

نکات برگزیده مطلب
  • روز گذشته گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم۲ فاصله‌ی زیادی با آستانه‌ی ۵۲۵۲۸۸ واحدی داشته و به نظر نمی‌رسد که در این مدت زمان کوتاه، رمزارزهای لازم برای شروع فاز صفر شبکه تامین شود. با این حال، طی چند ساعت گذشته بیش از ۱۵۰ هزار واحد ETH به قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم۲ واریز شد و آستانه‌ی مورد نظر تامین گردید. بر همین اساس، هفته‌ی آینده و در تاریخ ۱ام دسامبر شاهد آغاز کار زنجیره‌ی راهنما(Beacon Chain) و شروع فاز صفر شبکه‌ی مبتنی بر پروتکل اثبات سهام اتریوم۲ خواهیم بود.

اتریوم۲ آغاز شد

قرارداد سپرده‌گذاری شبکه‌ی اتریوم۲ که در روزهای ابتدایی ماه نوامبر عرضه شد، شب گذشته توانست با جمع‌آوری حجم قابل توجهی رمزارز اتریوم از آستانه‌ی ۵۲۴۲۸۸ واحدی عبور کرده و اطمینان حاصل کند که زنجیره‌ی راهنما(Beacon chain) شبکه‌ی اصلی اتریوم۲ هفته‌ی آینده فعالیت‌های خود را آغاز می‌کند. در حال حاضر گفته می‌شود که بیش از ۵۴۰ هزار واحد رمزارز ETH(با ارزشی بالغ بر ۳۲۵ میلیون دلار) به قرارداد سپرده‌گذاری واریز شده است.

اتریوم۲ ویتالیک بوترین ETH 2.0
فاز صفر اتریوم۲ آغاز می‌شود

زنجیره‌ی راهنما در واقع اولین مرحله از فرآیند تغییر پروتکل شبکه‌ی اتریوم از اجماع اثبات کار(Proof Of Work) و حرکت به سمت اجماع اثبات سهام(Proof Of Stake) است. این سازوکار به امید حل کردن برخی مشکلات فعلی شبکه‌ی اتریوم از جمله مسائل مربوط به مقیاس‌پذیری، اتخاذ شده است.

بنیاد اتریوم(Ethereum Foundation) پیش از این با فرض اینکه قرارداد سپرده‌گذاری می‌تواند ۵۲۴ هزار واحد ETH مورد نیاز را جمع‌آوری کند، تاریخ ۱ام دسامبر را به عنوان زمان راه‌اندازی شبکه‌ی اتریوم۲ اعلام کرده بود. به این حال به نظر می‌رسید که قرار است فرآیند راه‌اندازی شبکه با تاخیر مواجه شده و تاریخ دیگری برای آن تعیین شود؛ تا اینکه تنها چند ساعت تا پایان مهلت مقرر، بیش از ۱۵۰ هزار واحد ETH به قرارداد سپرده‌گذاری واریز و آستانه‌ی مورد نظر تکمیل گردید. نزدیک به یک چهارم آستانه‌ی قرارداد سپرده‌گذاری طی ۴ ساعت آخر مهلت از پیش تعیین شده واریز گردید. در حال حاضر نزدیک به ۳۸۵۴۴۰ واحد رمزارز اتر در قرارداد سپرده‌گذاری وجود دارد.

اخبار مثبت پیرامون تامین رمزارز مورد نیاز قرارداد هوشمند باعث شد تا اتریوم با یک روند افزایش ارزش نسبی روبرو شده و طی ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۰ درصد افزایش قیمت را شاهد باشد. برای اولین بار طی چند سال گذشته۷ قیمت هر واحد رمزارز ETH‌ از مرز ۶۰۰ دلار عبور کرده است.

زنجیره‌ی راهنما

شایان ذکر است که تامین رمزارز مورد نیاز راه‌اندازی زنجیره‌ی راهنما به معنای آغاز کار شبکه‌ی اتریوم۲ نیست؛ بلکه زنجیره‌ی راهنما به عنوان فاز اول اتریوم۲ و براساس پروتکل اثبات سهام قرار است در کنار شبکه‌ی اصلی اتریوم(شبکه‌ی مبتنی بر پروتکل اثبات کار) فعالیت‌های خود را آغاز کند. تیم توسعه‌ی بنیاد اتریوم در رابطه با این موضوع اعلام نموده که مراحله اولیه‌ی توسعه‌ی شبکه هیچ تاثیری بر کاربران فعال و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم نخواهد داشت.

نظر شما در رابطه با تامین رمزارز مورد نیاز قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم۲ آن هم تنها چند ساعت پیش از پایان مهلت مقرر چیست؟ آیا با آغاز فعالیت فاز صفر شبکه‌ی اتریوم۲ شاهد حل شدن تدریجی مسائل و مشکلات مربوط به مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا