اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

هالوینگ ۲۰۲۰، بیت کوین را رو سفید کرد

روند تغییرات ارزش BTC در حال حاضر به سمت شکست رکورد‌های پیشین و عبور از مرزهای ایجاد شده در سال ۲۰۱۷ است

نکات برگزیده مطلب
  • طی چند هفته‌ی اخیر شاهد آن بوده‌ایم که عوامل مختلفی از جمله ورود سرمایه‌گذاران سازمانی و شرکت‌های فعال در زمینه‌ی خدمات مالی بزرگی همچون پی‌پل و اسکوئر به بازار بیت کوین باعث شده تا بازار روند صعودی به خود گرفت و این رمزارز به رکوردهای قیمت پیشین خود نزدیک شود. با بررسی نمودارهای مختلف مربوط به هالوینگ(نصف شدن پاداش شبکه) می‌توان مشاهده کرد که قیمت BTC از زمان هالوینگ تا به امروز نزدیک به ۲/۲ برابر شده است و این روند صعودی همچنان ادامه دارد. داده‌های منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل چارت‌بی‌تی‌سی(ChartsBTC) در تاریخ ۲۳ام نوامبر حاکی از آن است که روند تغییرات ارزش BTC پس از رویداد هالوینگ امسال دقیقاً مانند تغییرات ارزش بیت کوین پس از دو هالوینگ قبل است و باید انتظار ارقام بالاتری برای این رمزارز داشته باشیم.

دوبرابر شدن قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین از زمان آخرین هالوینگ(Halving نصف شدن پاداش بلاک‌های شبکه) تا به امروز تقریباً دو برابر شده و اکنون به سمت ثبت رکورد‌های جدید و شکستن رکورد‌های روند صعودی سال ۲۰۱۷ پیش می‌رود.

داده‌های منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل چارت‌بی‌تی‌سی(ChartsBTC) در تاریخ ۲۳ام نوامبر حاکی از آن است که روند تغییرات ارزش BTC پس از رویداد هالوینگ دقیقاً مانند دو هالوینگ قبل در حرکت است.

افزایش ۱۲۰ درصدی از ماه می تا به امروز

آقای کلارک مودی(Clark Moody) آمارشناس، با استفاده از ارقام منتشر شده توسط کوین‌متریکس و شاخص نمودار هالوینگ چارت‌بی‌تی‌سی، پیشرفت بیت کوین از زمان هالوینگ ماه می تا به امروز را با چهارچوب زمانی شش ماهه پس از هالوینگ ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ مقایسه کرده است.

bitcoin بیت کوین

نتایج بدست آمده حاکی از آن است که روند تغییرات ارزش فعلی BTC به راحتی روند صعودی سال ۲۰۱۷ و افزایش قیمت تا مرز ۲۰ هزار دلار را شکست می‌دهد.

شش ماه پس از هالوینگ اخیر، قیمت بیت کوین نزدیک به ۲/۲ برابر افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۶ و هالوینگ قبل این رقم تنها ۱/۳ برابر بود، در حالیکه برای هالوینگ ۲۰۱۲ نیز افزایش قیمت ۱۲ برابری را شاهد بودیم.

رتبه‌بندی روند صعودی

این داده‌های جمع‌آوری شده توسط کلارک مودی به این بحث و گفتگو دامن می‌زند که BTC در سال ۲۰۲۰ شباهت چندانی با بیت کوین طی سه سال گذشته نباشد. خریداران رمزارز هم تغییر چشم‌گیر داشته و از افراد مختلف به نهاد‌ها و موسسات مالی بزرگ تبدیل شده‌اند که به دنبال سرمایه‌گذاری بلند مدت هستند، نه حدس و گمان و یا مبادله‌ی سریع.

بیت کوین تغییرات ارزش نمودار شمعدانی
نمودار تغییرات ارزش بیت کوین پس از رویداد هالوینگ

به گفته‌ی یک تحلیلگر شناخته شده‌ی حوزه‌ی رمزارز با نام مستعار پلن‌بی(PlanB) که معیار موجودی به جریان(S2F) را ابداع کرده است، تمام تغییرات اخیر صنعت رمزارز به ویژه بیت کوین در واقع نوعی کاتالیزور برای افزایش قیمت هستند.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، این تحلیلگر معتقد است که ژانویه‌ی ۲۰۲۱ روند صعودی واقعی BTC آغاز خواهد شد، تغییرات ارزشی که با عملکرد پس از هالوینگ سال‌های قبل نیز هماهنگی کامل دارد.

این درحالیست که هفته‌ی گذشته نمودار مقایسه‌ی «شمعدانی‌های هالوینگ بیت کوین» دوباره مورد بحث قرار گرفت. در این نمودار پتانسیل نهفته‌ی بیت کوین پیش از رویداد هالوینگ ۲۰۲۴ به نمایش درآمده است.

بیت کوین تغییرات ارزش نمودار شمعدانی
نمودار شمعدانی BTC

هر شمع‌دانی بیت کوین به دلار آمریکا(BTC/USD) نشان می‌دهد که قیمت BTC پس از هر رویداد هالوینگ چه تغییراتی داشته است. از این رو، اگر تاریخ تکرار شده و این روند تغییرات ارزش دوباره مسیر درست را پیش بگیرد، در سال ۲۰۲۴ با BTC یکصد هزار دلاری مواجه خواهیم شد.

نظر شما در رابطه با روند صعودی فعلی و تغییرات قیمت BTC چیست؟ آیا به زودی شاهد شکست رکورد‌های پیشین و ثبت رکورد‌های جدیدی برای این رمزارز خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا