اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تا به امروز ۲۰۰ میلیون دلار جریمه از فعالان حوزه‌ی رمزارز در آمریکا اخذ شده است

دو نهاد نظارتی «کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا» و «کمیسیون مبادلات آتی کالا» در آمریکا، تا به امروز نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار جریمه‌ی نقدی به شرکت‌ها و فعالان حوزه‌ی رمزارز تحمیل کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی دبلاک‌ریسرچ(The Block Research) اخیراً گزارشی در رابطه با نهادهای نظارتی فعال در حوزه‌ی رمزارز منتشر نموده است. در بخشی از این گزارش به جریمه‌ی نقدی دریافت شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) و کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) پرداخته شده است. براساس گزارش فوق‌الذکر، این دو نهاد قانون‌گذاری و تنظیم‌کننده‌ی بازارهای مالی آمریکا تا به امروز حداقل ۱۹۸ میلیون دلار مجازات نقدی به شرکت‌ها و فعالان حوزه‌ی رمزارز تحمیل کرده‌اند.

جریمه‌ و زورگویی

براساس آمار منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی دبلاک‌ریسرچ(The Block Research)، دو نهاد قانون‌گذاری بازار ایالات متحده یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا(CFTC) تا به امروز حداقل ۱۹۸ میلیون دلار مجازات نقدی به شرکت‌ها و فعالان حوزه‌ی رمزارز تحمیل کرده‌اند.

طبق آمار و ارقام فوق‌الذکر، به طور مشخص کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مجموعاً ۱۷۵ میلیون دلار جریمه‌ی نقدی از سازمان‌ها و شرکت‌های فعال حوزه‌ی رمزارز دریافت نموده است، درحالیکه این رقم برای کمیسیون معاملات آتی کالا نزدیک به ۲۳ میلیون دلار برآورد شده است.

البته در گزارش منتشر شده در رابطه با این موضوع توضیح داده شده که اعداد اعلام شده ممکن است جامع و دقیق نباشند، زیرا این ارقام توسط دو آژانس مذکور اعلام شده است؛ بنابراین محققان شرکت دبلاک‌ریسرچ توضیح داده‌اند که امکان وجود مبالغ بالاتر و اقدامات اجرایی بیشتر که همچنان در روند تحقیقات قرار گرفته و به این مبالغ اضافه نشده‌اند، وجود دارد.

جریمه‌ی نقدی حوزه‌ی رمزارز
جرائم نقدی اخذ شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

رویکرد کمیسیون CFTC

براساس گزارشات دبلاک‌ریسرچ، بخش اغظم تلاش‌های کمیسیون SEC در حوزه‌ی رمزارزها مربوط به پیشنهادات اولیه‌ی سکه یا همان ICOها و توکن‌های که به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شده‌اند، می‌باشد.

گفته می‌شود که اقدامات کنترل‌کننده و محدود کننده‌ی کمیسیون SEC در سال جاری بسیار کاهش یافته است، درحالیکه کمیسیون CFTC در این زمینه فعال‌تر شده است.

جریمه‌ی نقدی حوزه‌ی رمزارز
جرائم نقدی اخذ شده توسط کمیسیون مبادلات آتی کالا

برخی از بزرگ‌ترین اقدامات اجرایی و قضائی کمیسیون CFTC در سال جاری عبارتند از پرونده‌ی صرافی مبادله‌ی رمزارز بیت‌مکس(BitMEX) و نرم‌افزار سرمایه‌گذاری رمزارز آبرا(Abra). شایان ذکر است رمزارزهایی که در چهارچوب اوراق بهادار طبقه‌بندی نمی‌شوند، تحت حوزه‌ی فعالیت و نظارت کمیسیون CFTC قرار می‌گیرند.

نظر شما در رابطه با اخذ نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار جریمه از فعالان حوزه‌ی رمزارز در آمریکا چیست؟ آیا این گزارش نشان می‌دهد که آمریکا همچنان رویکرد ضد رمزارز را اتخاذ نموده و قوانین فعلی در راستای پیشبرد اهداف موسسات مالی متمرکز است؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا