اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

در تاریخچه‌ی بیت کوین، قیمت این رمزارز تنها ۱۲ روز بالاتر از سطوح فعلی بوده است

قیمت لحظه‌ای بیت کوین اکنون به نقطه‌ای رسیده که تنها در سال ۲۰۱۷ و طی روند صعودی بازار رمزارز شاهد آن بوده‌ایم

نکات برگزیده مطلب
  • پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی مساری(Messari) اخیراً اعلام نموده طبق تاریخچه‌ی قیمت بیت کوین، قیمت این رمزارز تنها ۱۲ روز بالاتر از سطوح ارزش فعلی بوده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط مساری، روند صعودی بیت کوین باعث شد تا قیمت هر واحد BTC از مرز ۱۶ هزار دلار عبور کرده و این رمزارز به رکورد قیمت سال ۲۰۱۷ نزدیک‌تر شود.

قیمت بیت کوین

قیمت رمزارز بیت کوین که در حال حاضر حدود ۱۶ هزار دلار تخمین زده می‌شود، در طول کل تاریخچه‌ی ۴۳۳۲ روزه‌ی حضور بیت کوین تنها ۱۲ روز در این سطح و بالاتر از آن قرار داشته است، رقمی که تنها ۰/۲۸ درصد طول عمر بزرگ‌ترین رمزارز بازار را شامل می‌شود.

بیت کوین روند صعودی BTC

پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی مساری(Messari) با انتشار اطلاعاتی نشان داد قیمت BTC تنها ۱۲ روز بالاتر از سطوح فعلی بوده است، که ده روز آن از تاریخ ۷ام دسامبر تا ۲۰ ام دسامبر ۲۰۱۷ و زمان اوج قیمت بازار رخ داده است. طبق این اطلاعات، بالاترین رقم پایانی یک روز(Closeing Price) برای بیت کوین ۱۹۳۷۸ دلار برای هر واحد BTC در تاریخ ۱۶ام دسامبر ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است. سرمایه‌گذارانی که بیت کوین را در ۲۰۰۸۹ دلار خریداری کرده‌اند، همچنان ۱۸/۳۵ درصد نسبت به زمان خرید خود ضرر مالی متحمل شده‌اند. در مقابل، کسانی که در تاریخ ۱۵ام دسامبر ۲۰۱۸ و زمانی که هرواحد BTC حدود ۳۱۲۶ دلار قیمت داشت، به چرخه‌ی بازار وارد شده و اقدام به خرید کرده‌اند، اکنون چیزی حدود ۴۲۴ درصد رشد سرمایه را شاهد بوده‌اند.

وضعیت رمزارزهای ثانویه

در بین ۱۰ رمزارز برتر بازار، تنها چین‌لینک(LINK) توانسته در این زمینه با بیت کوین رقابت کند، این رمزارز در حال حاضر در سطوح قیمت ۱۲/۷۰ دلار قرار دارد، رقمی که تنها ۲/۷ درصد چرخه‌ی زندگی خود را بالاتر از آن سپری کرده است.

در مقابل، اغلب رمزارزهای موجود در بازار فاصله‌ی زیادی با سطوح قیمت «کم‌یاب» خود دارند. به عنوان مثال رمزارز محبوب اتریوم در حال حاضر با حدود قیمت ۴۶۰ دلار در بازار مبادله می‌شود، این درحالیست که تا به امروز رمزارز اتریوم توانسته بیش از ۲۰۱ روز(بیش از ۱۰ درصد چرخه‌ی زندگی اتریوم) با ارقامی بالاتر از سطوح فعلی در بازار ظاهر شود.

روند افزایش ارزش BTC به سطوح ۱۶ هزار دلاری درحالیست که حجم مبادله‌ی این شبکه نیز روند صعودی به خود گرفته است. شبکه‌ی بیت کوین در تاریخ ۵ام نوامبر توانست رکورد چشم‌گیر ۵/۵ میلیارد دلار برای حجم مبادله‌ی روزانه را به ثبت رسانده است، رقمی که در تاریخچه‌ی حضور بیت کوین تنها ۹ روز بالاتر از آن به ثبت رسیده است.

در مقایسه با این روز در سال‌های گذشته، سرمایه‌گذاران برای سال‌های ۲۰۱۹، ۲۰۱۶، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۰ به ترتیب سود ۸۸ درصد، ۲۲۷۵ درصد، ۴۳۲۶ درصد و در نهایت رقم خیره‌کننده‌ی ۵۸۳۳۹۹۱ درصد را شاهد بوده‌اند. به عبارت دیگر، در صورتی که در تاریخ ۱۳ام نوامبر ۲۰۱۰ معادل ۱ دلار BTC خریداری می‌کردید، اکنون سرمایه‌ی شما بیش از ۵۸۳۳۹ دلار ارزش داشت.

نظر شما در رابطه با روند افزایش قیمت فعلی و صعود بیت کوین تا سطوح ۱۶ هزار دلاری چیست ؟ آیا این روند افزایش ادامه یافته و به زودی شاهد ثبت رکورد‌های جدید برای بیت کوین هستیم؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا