اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سرمایه‌گذاران به صعود قیمت بیت کوین اعتقاد راسخ دارند

ارزیابی وب‌سایت گلس نود از شرایط حاکم بر بازار بیت کوین نشان می‌دهد که احساسات سرمایه‌گذاران بیت کوین هم‌اینک در ناحیه‌ی «اعتقاد- باور» قرار گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • ارزش بازار بیت کوین در حقیقت ارزش کل رمزارزهای منتشر شده در شبکه‌ی بیت کوین را نشان می‌دهد. با این وجود، به دلیل نوسانات بازار رمزرازها ارزش بازار بیت کوین به‌طور پیوسته تغییر می‌کند. اما ارزش بازار بیت کوین را می‌توان به عنوان شاخصی برای سنجش احساسات سرمایه‌گذاران نیز مورد استفاده قرار داد. داده‌های وب‌سایت گلس‌نود نشان می‌دهد که احساسات سرمایه‌گذاران هم‌اکنون در محدوده‌ی «اعتقاد-باور» قرار گرفته است.

اعتقاد سرمایه‌گذاران به صعود بیت کوین

ارزش بازار بیت کوین، ارزش کل دارایی‌‌های منتشر شده در شبکه‌ی بیت کوین را نشان می‌دهد و این فاکتور از طریق ضرب ارزش بازار هر بیت کوین در تعداد رمزارزهای منتشر شده قابل محاسبه است. این شاخص همچنین درک مناسبی از میزان مشارکت در بازار رمزارزها و پذیرش یک رمزارز خاص را ارائه می‌کند. به دلیل نوسانات بازار رمزارزها ارزش بازار بیت کوین به‌طور پیوسته در حال تغییر است و آن را یک عدد ثابت نمی‌توان در نظر گرفت. از طرفی اهمیت استفاده از این معیار به صورت شاخصی برای اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری قابل چشم‌پوشی نیست.

بر اساس گزارش وب‌سایت گلس‌نود(Glassnode)؛ ۵۰ درصد از ارزش کنونی بازار بیت کوین(۲۵۲ میلیارد دلار در زمان نگارش مقاله) را سود محقق نشده(Unrealized Profit) تشکیل می‌دهد. چنین سطحی از سود کاربران شبکه‌ی بیت کوین تنها در آگوست ۲۰۱۹ مشاهده شده است. سود یا زیان محقق نشده عبارت است از:

سود یا زیان محقق نشده(Unrealized Profit/Loss): سودی یا زیانی است که پتانسیل تحقق آن وجود دارد و تا زمان فروش بیت کوین در بازار سرمایه‌گذار موفق به شناسایی این سود یا زیان نخواهد شد.

احساسات سرمایه‌گذاران در بازار بیت کوین

گلس‌نود
احساسات سرمایه‌گذاران: سود/ضرر خالص محقق نشده(NUPL) در طول یک هفته‌ی گذشته در منطقه‌ای قرار گرفته که اعتقاد سرمایه‌گذاران به این دارایی را نشان می‌دهد(منطقه‌ی باور). هم‌اکنون بیش از ۵۰ درصد از ارزش بازار بیت کوین را سود‌های محقق نشده تشکیل می‌دهد. این سطح از آگوست ۲۰۱۹ تاکنون مشاهده نشده است.

تغییر رویکرد سرمایه‌گذاران

سود/ضرر خالص محقق نشده را می‌توان به عنوان معیاری برای سنجش احساسات سرمایه‌گذاران در نظر گرفت. در حقیقت، این برآورد نشان می‌دهد که احساسات سرمایه‌گذاران در طول ۱۵ ماه گذشته به سرعت تغییر کرده است. یعنی؛ نه‌تنها بیت کوین دست‌یابی به سطوح بیشینه‌ی جدید را هدف قرار داده است(همانطور که تحلیلگران به وقوع این سناریو معتقدند)، بلکه به دلیل تقاضای خرید بیت کوین از سوی سرمایه‌گذاران جدید و سرمایه‌گذاران فعال، همچنان به بازار بیت کوین پول تزریق می‌شود.

در حالی که انتظار می‌رفت همزمان با اجرای سومین هالوینگ بیت کوین آغاز بازار صعودی این دارایی را در سال ۲۰۲۰ شاهد باشیم، اما همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ تمامی بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داده است. اگرچه این پدیده نوسانات گسترده‌ای را در بازار رمزارزها به همراه داشته، بیت کوین همچنان عملکرد بهتری را نسبت به دارایی‌های سنتی نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاران سنتی نیز متقاعد شده‌اند که بیت کوین یک دارایی امن در برابر تورم محسوب می‌شود.

بیت کوین هم‌اکنون بیشترین ارزش بازار را در میان رمزارزهای بازار در اختیار دارد و خوش‌بینی سرمایه‌گذاران نسبت به آینده‌ی این دارایی، بازار دیگر رمزارزها را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

نظر شما نسبت به افزایش سطح سود محقق نشده در بازار بیت کوین چیست؟ آیا اعتقاد سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین آغاز روند صعودی گسترده در بازار این دارایی را نشان می‌دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا