اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سرمایه‌گذاری ۹۹ درصد از کسانی که بیت کوین خریده‌اند با سود همراه بوده است

خرید رمزارز بیت کوین در طول ۱۰ سال فعالیت مستمر این رمزارز غالباً با سودآوری همراه بوده و تنها ۱/۵ درصد از چرخه‌ی زندگی بیت کوین با ضرر مالی برای سرمایه‌گذاران همراه بوده است

نکات برگزیده مطلب
  • در حال حاضر رمزارز بیت کوین به عنوان برترین دارایی سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی توصیف می‌شود، زیرا توانسته بیش از هر دارایی سرمایه‌گذاری دیگری(حتی طلا و سهام) سودآوری برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشته باشد. این درحالیست که طبق داده‌های منتشر شده توسط محققان وب‌سایت لوک‌اینتو بیت کوین(LookIntoBitcoin) تقریباً ۹۸/۵ درصد چرخه‌ی زندگی بیت کوین با سودآوری همراه بوده و تنها سرمایه‌گذارانی که از روی ترس(FOMO) اقدام به خرید کرده‌اند با ضرر مالی مواجه شده‌اند. طبق آمار منتشر شده در رابطه با این موضوع، از ۳۷۱۸ روز فعالیت رمزارز بیت‌کوین، ۳۶۶۳ روز آن با افزایش ارزش دارایی همراه بوده است، به عبارتی شما در صورت خرید بیت کوین در این روزها بدون شک با افزایش سرمایه مواجه شده‌اید.

بیت کوین سودآور است

همانطور که تحلیلگران انتظار داشتند، بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین و اولین رمزارز موجود در بازار تا پیش از شیوع بیماری کرونا در جهان برترین دارایی از لحاظ سودآوری بوده است. این دارایی کاملاً دیجیتال توانسته از این نظر طلا و سهام را شکست داده و در رتبه‌ی اول جای بگیرد.

این درحالیست که رمزارز بیت کو‌ین تقریباً ۱۰ سال قبل به بازار عرضه شده و توانسته در این مدت کوتاه بیش از ۱۰۰ میلیون درصد بازگشت سرمایه نسبت به روزهای اولیه‌ی فعالیت خود به ارمغان آورد. به گفته‌ی تحلیلگران طی ۱۰ سال گذشته تنها ۱/۵ درصد مواقع بیت کوین سودآوری به همراه نداشته است، درحالیکه این رقم در طول سال ۲۰۲۰ تنها ۱ روز ذکر شده است. به عبارتی، رمزارز بیت کوین در طول سال ۲۰۲۰ کاملاً سودآور بوده و سرمایه‌گذاران آن با افزایش ارزش روبرو شده‌اند.

طبق نمودارهای منتشر شده توسط وب‌سایت لوک‌اینتو بیت‌کوین(LookIntoBitcoin) در طول ۳۷۱۸ روز فعالیت رمزارز بیت‌کوین، ۳۶۶۳ روز سودآوری وجود داشته است. این بدان معناست که ۹۸/۵ درصد چرخه‌ی فعالیت بیت کوین تا به امروز سودآور بوده است. این بدان معناست که خرید بیت کو‌ین در این ۳۶۶۳ روز بدون شک سودآوری برای سرمایه‌گذار به همراه داشته است؛ از طرف دیگر خرید بیت کوین در ۵۵ روز از ۳۷۱۸ روز فعالیت بیت کو‌ین باعث ضرر مالی سرمایه‌گذار شده است.

چه چیز باعث سودآوری ۱۰۰ درصدی بیت کو‌ین خواهد شد

طبق آمار منتشر شده توسط وب‌سایت تریدینگ ویو(TradingView) که براساس جفت مبادلاتی بیت‌کوین به دلار(BTC/USD) صرافی بیت‌استامپ تهیه شده‌اند، رمزارز بیت کو‌ین تا به این لحظه ۴۳ روز بالاتر از سطوح قیمت فعلی فعالیت داشته است، و تنها چند شمعدانی یک روزه‌ی بالاتر از این ارقام به ثبت رسانده است.

افزایش قیمت بیت کوین Bitcoin BTC
نمودار روزهای سودآور بیت کوین، تنها سرمایه‌گذاری در بخش‌های قرمز رنگ با ضرر مالی همراه بوده است

گفته شده که تنها کسانی که به واسطه‌ی FOMO(ترس از دست دادن فرصت‌ها) و در این چرخه‌های افزایشی کوتاه مدت در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، همچنان نتوانسته‌اند ضرر مالی حاصل از سقوط ارزش بیت کوین را جبران کرده و وارد مرحله‌ی بازدهی و سودآوری شوند. بخش اعظم این سرمایه‌گذاران همچنان دارایی خود را نگه داشته تا بتوانند پس از افزایش قیمت و عبور از نقطه‌ی خرید آن را بفروش برسانند؛ سایر سرمایه‌گذاران نیز علی‌رغم ضرر مالی در این مدت زمان دارایی خود را فروخته‌اند.

رکورد‌های جدید

در حال حاضر رکورد قیمت BTC ثبت شده برای سال ۲۰۱۹ حدود ۱۳۸۰۰ دلار می‌باشد. اگر بیت کو‌ین بتواند سطوح فعلی سال ۲۰۲۰ یعنی ۱۲۹۶۶ دلار را شکست داده و از آن عبور کند، هدف بعدی شکست رکورد‌های سال ۲۰۱۹ و حتی ارقامی بالاتر از آن خواهد بود.

البته تحلیلگران بر این باوراند که احتمال شکست بیت کوین در این مسیر وجود دارد، یک شکست سنگین که باعث اصلاح قیمت و سقوط BTC تا سطوح ۱۶۵۰۰ دلار هم خواهد شد. رمزارز بیت کوین تنها چند روز بالاتر از سطح ۱۶۵۰۰ دلاری فعالیت داشته و آن هم به سال ۲۰۱۷ و چرخه‌ی افزایش ارزش تا مرز ۲۰ هزار دلاری بازمی‌گردد.

هر رقمی بالاتر از این سطح می‌تواند باعث ۱۰۰ درصدی سودآوری بیت کو‌ین شده و آن را به مرحله‌ی کشف قیمت‌های جدید وارد کند. در صورت وقوع چنین رویدادی، شاهد رکورد قیمت جدید برای BTC خواهیم بود.

نظر شما در رابطه با چرخه‌ی زندگی بیت کو‌ین و سودآوری ۹۹ درصد آن چیست؟ آیا سرمایه‌گذاری در بازار بیت کو‌ین همواره با سودآوری و افزایش سرمایه همراه است؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا