اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مایکروسافت و اپل تا پنج سال آینده به قایق نجات بیت کوین پناه خواهند آورد

مدیر سابق صندوق دارایی‌های امن موسسه‌ی گلدمن ساکس معتقد است که شرکت‌های بزرگ به دلیل کاهش پیوسته‌ی ارزش ارزهای فیات در نهایت برای حفظ ارزش دارایی‌های خود بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهند کرد

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه شاهد گسترش روزافزون سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین و دیگر رمزارزها هستیم، در حقیقت هم‌اکنون موج جدیدی از سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و موسسات بر روی بیت کوین آغاز شده است. مدیر سابق صندوق دارایی‌های امن موسسه‌ی مالی گلدمن ساکس بیت کوین را پناه‌گاه امن سرمایه‌گذاری برای مردم و شرکت‌های بزرگ ارزیابی کرده است. وی معتقد است که یقیناً شرکت‌های شناخته شده در طول پنج سال آینده بر روی این دارایی سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

بیت کوین قایق نجات شرکت‌ها و مردم

رائول پاول(Raoul Pal)؛ یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل گروه ریل ویژن(Real Vision Group) بیت کوین را یک «قایق نجات» توصیف کرده است که در نهایت مردم و شرکت‌ها را از سیاست‌های مالی دولت‌های جهان نجات خواهد داد.

مدیر سابق صندوق دارایی‌های امن موسسه‌ی مالی گُلدمن ساکس(Goldman Sachs) اخیراً بحران اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ را با بحران اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۰۸ مقایسه کرده است. وی در این ارزیابی پیش‌بینی کرده است که در صورت عدم بهبود شرایط اقتصادی ایالات متحده‌ی آمریکا، اقتصاد این کشور به مرحله‌ی برشکستگی خواهد رسید.

وی اظهار داشت که دولت‌های سراسر جهان برای حمایت از اقتصاد و انتشار محرک‌های اقتصادی از طریق چاپ گسترده‌ی پول، به بانک‌های مرکزی خود متکی هستند. پائول همچنین معتقد است که اتحادیه‌ی اروپا با مشکلات جدی مواجه خواهد شد: «من نسبت به توانایی اتحادیه‌ی اروپا در حفظ سیستم بانکی خود اطمینان ندارم و از گسترش(بی‌ثباتی اقتصادی) به شدت نگران هستم.»

قایق نجات بیت کوین

مایکروسافت و اپل در پنج سال آینده بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهند کرد

وی افزود که بانک‌های مرکزی برای کنترل کل سیستم بانکی تلاش می‌کنند و رمزارزها نیز در آینده بر اقتصاد مسلط خواهند شد. پائول همچنین به شدت معتقد است که تعدادی از شرکت‌های بزرگ همانند اپل(Apple) و مایکروسافت(Microsoft) در طول پنج سال آینده با پیروی از شرکت‌های پیشگام همانند اسکوئر(Square) و میکرواستراتژی(MicroStrategy) و برای حفاظت از دارایی‌هایشان در برابر کاهش ارزش دلار، ذخایر خود را به بیت کوین تبدیل خواهند کرد. پاول اظهار داشت:

من معتقدم که توقف بیت کوین به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. بیت کوین ابزار بسیار قدرتمندی است که حتی دولت‌ها نیز قادر به غلبه بر آن نخواهند بود و بر این باورم که بیت کوین قایق نجات و راه خروج ما از شرایط نامطلوب محسوب می‌گردد. Raoul Pal

با این وجود دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در واکنش به شرایط اقتصادی کنونی و ظهور فن‌آوری تلاش می‌کنند تا ارز دیجیتالی خودشان را منتشر کنند. وی افزود:

هیچ یک از دارایی‌های موجود(حتی طلا) از تمامی ویژگی‌های مطلوب بیت کوین برای حفظ ارزش دارایی‌ها برخوردار نیست. بیت کوین دارایی کاملاً نو‌آورانه‌ای محسوب می‌گردد که هم‌اکنون قادر به پیش‌بینی دقیق آینده‌ی آن نیستیم. در حقیقت بیت کوین تنها بخشی از اکوسیستم دارایی‌های دیجیتالی را تشکیل می‌دهد. اتریوم در آینده از بین نخواهد رفت و در آینده دارایی‌های دیجیتالی متنوع و توکنیزه شدن انواع دارایی‌ها را شاهد خواهیم بود. Raoul Pal

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مدیر سابق صندوق دارایی‌های امن گلدمن ساکس چیست؟ آیا شرکت‌های مایکروسافت و اپل نیز در نهایت برای حفظ ارزش دارایی‌های خود بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا