اخبار داخلیاخبار و مقالات

بزرگترین مزرعه‌ی استخراج رمزارز کشور در شهرستان ملارد کشف شد

این فارم ماینینگ که ارزش آن بیش از ۸۰ میلیارد ریال برآورد شده است، بیش از یک هزار دستگاه استخراج رمزارز را میزبانی می‌کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • همزمان با گسترش صنعت رمزارزها در سطح جهان، فعالیت ایرانی‌ها نیز در این حوزه افزایش یافته است. در این میان مزارع ماینینگ عظیمی نیز در ایران راه‌اندازی شده‌ است که توان محاسباتی بالایی را نیز ارائه می‌کنند. دادستان شهرستان ملارد از کشف بزرگترین مزرعه‌ی استخراج رمزارز کشور خبر داده است. این مزرعه از ۱,۱۷۳ دستگاه استخراج رمزارز به ارزش ۸۰ میلیارد ریال تشکیل شده بود.

کشف بزرگترین مزرعه‌ی استخراج رمزارز کشور

دادستان شهرستان ملارد از کشف بزرگترین مزرعه‌ی استخراج رمزارز کشور در منطقه‌ی قشلاق این شهرستان خبر داده است. وی اعلام کرد که در پی دریافت گزارش راه‌اندازی مزرعه‌ی استخراج رمزارز با استفاده از تجهیزات قاچاق، سربازان گمنام امام زمان به همراه ماموران پلیس آگاهی این مزرعه را در داخل یک سوله شناسایی و کشف کرده‌اند.

بر اساس ادعای خبرگزاری صدا و سیما به نقل از یک مقام امنیتی، این مزرعه به یک فعال سیاسی تعلق داشته است. بر اساس اظهارات وی ماه گذشته پلیس آگاهی شهرستان ملارد با دستور قضایی برای متوقف ساختن این مزرعه مراجعه کرده بود، اما مالک مزرعه و همراهان وی با اسلحه مانع اقدام نیروی انتظامی شده‌اند. اما در اقدام اخیر نیروهای امنیتی، آن‌ها موفق شدند تا فعالیت این مزرعه را متوقف کنند.

میزبانی بیش از یک‌هزار دستگاه ماینینگ در مزرعه‌ی کشف شده

بر اساس اظهارات دادستان ملارد، در بازرسی از این باغ ۱,۱۷۳ دستگاه استخراج رمزارز کشف و ضبط شده است. در نتیجه، این مزرعه بزرگترین فارم استخراج رمزارز در کشور محسوب می‌گردد که تاکنون کشف شده است. همچنین ارزش تجهیزات کشف شده ۸۰ میلیارد ریال عنوان شده است.

بر اساس گزارش کوینیت، پیش از این لقب بزرگترین مزرعه‌ی استخراج غیرقانونی کشور به یک فارم در شهرستان ساوه تعلق داشته است. در این مزرعه ۷۰۰ دستگاه استخراج رمزارز کشف و ضبط شده بود.

شرکت تحقیقاتی بیت‌تودا(Bitooda) توان الکتریکی مصرفی صنعت استخراج رمزارزی ایران را ۴۵۰ مگاوات گزارش کرده است. بر همین اساس این شرکت ایران را در میان بزرگترین کشور‌های فعال در صنعت استخراج رمزارز رتبه‌بندی کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد اعلام کرد که برای مالک مزرعه پرونده‌ی قضایی تشکیل شده و پرونده‌ی آن برای بررسی نهایی به تعزیرات حکومتی شهرستان ملارد ارسال شده است. همچنین با توجه به استفاده‌ی غیرمجاز از تعرفه‌ی برق مصرفی، پرونده‌ی شکایت شرکت برق منطقه‌ای نیز در دادسرای عمومی این شهرستان در حال بررسی است.

نظر شما نسبت به کشف بزرگترین مزرعه‌ی استخراج رمزارز کشور چیست؟ آیا در آینده مزارع بزرگتری کشف خواهد شد؟ با توجه به موضع دیگر کشور‌ها در مقابل ماینر‌ها آیا رویکرد قانون‌گذاری را در ایران مطلوب ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا