اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

صرافی چینی هوبی قصد خرید صرافی کره‌ای بیت‌هامب را دارد

صرافی هوبی(Huobi) برای گسترش کسب و کار خود در کره‌ی جنوبی و حذف مراحل پیچیده‌ی اخذ مجوز‌های قانونی قصد دارد مالکیت صرافی بیت‌هامب(Bithumb) را به دست بگیرد

نکات برگزیده مطلب
  • در صنعت تکنولوژی، به‌طور گسترده‌ای شاهد خرید شرکت‌های کوچک‌تر توسط غول‌های فن‌آوری هستیم. این رویکرد در صنعت رمزارزی نیز وجود دارد و شرکت‌های بزرگ برای استفاده از فن‌آوری و مزایای شرکت‌های کوچکتر آن‌ها را خریداری می‌کنند. در همین راستا گزارش شده است که صرافی هوبی(Huobi) قصد دارد تا مالکیت صرافی بیت‌هامب(Bithumb) را به دست بگیرد. بیت‌هامب هم‌اکنون با پرونده‌های قضایی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و هوبی قصد دارد تا فعالیت خود را در کشور کره تقویت کند.

هوبی مالکیت صرافی بیت‌هامب را به‌دست خواهد گرفت

بر اساس گزارش خبرگزاری کره‌ای بِل(The Bell)، صرافی هوبی(Huobi) قصد دارد تا مالکیت صرافی بیت‌هامب(Bithumb) را در اختیار بگیرد. این اقدام صرافی هوبی روشی برای گسترش فعالیت این صرافی در کشور کره بدون نیاز به اخذ مجوز‌های سختگیرانه‌ محسوب می‌شود.

صرافی بیت‌هامب در ماه آگوست یورش نیروهای پلیس کره را تجربه کرد و هم‌اکنون با مشکلات حقوقی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند. بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران این صرافی بر سر سهام با یکدیگر در حال نبرد هستند و خود صرافی در چند پرونده‌ی مجزا با اتهام دستکاری در قیمت توکن‌ها مواجه شده است.

اما تمایل هوبی برای خرید بیت‌هامب خبر خوبی برای فعالیت این صرافی محسوب می‌شود. بر اساس گزارش منتشر شده، بیت‌هامب کره(Bithumb Korea) که مالک این صرافی محسوب می‌شود تمامی سهام خود را به فروش می‌رساند.

دستاورد‌های خرید صرافی بیت‌هامب برای هوبی

مقررات سختگیرانه‌ی کشور کره برای بازار رمزارزی بانک‌ها را ملزم می‌سازد تنها با صرافی‌هایی تعامل داشته باشند که به‌طور کامل سیاست احراز هویت مشتریان(KYC) را اجرا می‌کنند. تاکنون تنها صرافی‌های بیت‌هامب، کوین‌وان(Coinone)، آپ‌بیت(UPbit) و کوبیت(Kobit) در این کشور به عنوان صرافی‌های قانون‌گذاری شده شناخته می‌شوند و در این کشور از بازیگران بزرگ صنعت مبادلات رمزارز همانند بایننس و هوبی پیشی گرفته‌اند.

صرافی هوبی در حقیقت، پس از خرید بیت‌هامب کاربران این صرافی(کاربران واقعی) به همراه مجوز فعالیت قانونی در کشور کره را در اختیار خواهد داشت.

به‌نظر می‌رسد که هوبی به حساب‌های واریز و برداشت با نام واقعی نیاز دارد و به‌نظر می‌رسد از طریق خرید صرافی بیت‌هامب قادر خواهد بود تا به نگرانی خود در این رابطه پایان دهد. اما این معامله تنها به سود صرافی هوبی نیست و برای بیت‌هامب نیز مزایایی را به همراه خواهد داشت.

 با وجود آن‌که بیت‌هامب هم‌اکنون با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کند، از حاشیه‌ی سود عملیاتی ۶۰ درصدی برخوردار است. یعنی کسب و کار این صرافی همچنان برای مالیکیت آینده‌ی آن به شدت سود‌آور محسوب می‌گردد.

صرافی هوبی با موانع قانونی مواجه است

کولین وو(Colin Wu)؛ روزنامه‌نگار چینی گزارش کرد اگرچه اشتیاق صرافی هوبی برای خرید بیت‌هامب به وضوح مشخص است، این صرافی در چین با موانع قانونی متعددی مواجه است که ممکن است موجب توقف فرآیند خرید بیت‌هامب گردد. وی ادعا کرد که هوبی به‌طور مشابه به خرید صرافی ژاپنی بیت‌فلایر(Bitflyer) به قیمت ۵۰۰ میلیون دلار علاقه‌ نشان داده است اما با همین مشکلات مواجه است. وی اظهار داشت:

وو بلاکچین
هر دو مذاکره برای مدتی ادامه یافته است، اما به دلیل آغاز تحقیقات ناگهانی از این صرافی، در ابتدای نوامبر هر دو معامله‌ی خرید تا پایان فرآیند تحقیقات دولت چین به حالت تعلیق در خواهند آمد. بنیان‌گذار صرافی هوبی از سال ۲۰۱۷ تاکنون مجاز به ترک کشور چین نیست.

با این وجود، صرافی هوبی این ادعا را تکذیب کرده است. کسب مالکیت دیگر صرافی‌ها همچنین روشی برای گسترش کسب و کار صرافی هوبی محسوب می‌شود. در حقیقت هوبی قصد دارد تا به‌طور قدرتمند در برابر دیگر رقبای خود همانند صرافی بایننس ظاهر شود.

نظر شما نسبت به خرید صرافی بیت‌هامب توسط هوبی چیست؟ آیا این معامله با موفقیت اجرا خواهد شد؟ تاثیر این سناریو را بر صنعت رمزارزی چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا