اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اجرای فورک اخیر بیت کوین کش با سقوط قیمت این رمزارز همراه بود

به گفته‌ی تحلیلگران عواملی همچون عدم اطمینان مبادله‌گران شبکه‌ی بیت‌کوین‌کش به آینده باعث شده تا قیمت BCH با روند نزولی همراه شود

نکات برگزیده مطلب
  • برخی توسعه‌دهندگان شبکه‌ی بیت کوین‌کش(BCH) مدتی قبل از یک پیشنهاد تغییر در زیرساخت تامین مالی(IFP) خبر دادند که به واسطه‌ی آن ۸ درصد مالیات بر درآمد ماینرهای شبکه وضع می‌شد. به گفته‌ی آن‌ها این درآمد ثانویه می‌تواند به روند توسعه‌ی شبکه‌ی بیت کوین‌کش و پیشبرد اهداف آتی این شبکه کمک کند. با این حال،‌ برخی توسعه‌دهندگان و کاربران با این پیشنهاد مخالفت کرده و باعث ایجاد دوگانگی در شبکه شدند. برهمین اساس روز گذشته هاردفورک جدیدی بر روی شبکه اعمال گردید و باعث شد تا زنجیره‌ی بیت کوین‌کش به دو قسمت جداگانه تقسیم شود. گرچه برخی پلت‌فرم‌های مبادله‌ی رمزارز نسبت به آینده خوش‌بین بوده و از این هاردفورک استقبال کردند، برخی کاربران و پلت‌فرم‌ها همچون کوین‌بیس رویکرد دیگری داشته و فرآیند سپرده‌گذاری و برداشت BCH را متوقف کردند.

وضعیت فعلی BCH

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت شبکه‌ی بیت کوین‌کش(BCH) روز گذشته به واسطه‌ی یک هاردفورک به دو قسمت تقسیم شد. عدم اطمینان مبادله‌گران این شبکه‌ی رمزارزی به آینده‌ی آن باعث شد تا در مدت زمان کوتاهی قیمت هر واحد رمزارز BCH با کاهش ۵ درصدی از ۲۵۵ دلار به ۲۴۰ دلار کاهش یابد. البته پس از مدت چند ساعت روند اصلاح قیمت به پایان رسید و شاهد بهبود وضعیت بودیم. در حال حاضر هر واحد رمزارز بیت کوین‌کش با قیمت ۲۵۱ دلار مبادله می‌شود.

این هارد فورک درواقع یک اختلاف نظر بین دو کلاینت اصلی شبکه‌ی بیت کوین‌کش یعنی بیت‌کوین‌کش ای‌بی‌سی(BCHA) و بیت‌ کوین‌کش نود(BCHN) بود. برخی توسعه‌دهندگان کلاینت BCHA اخیراً پیشنهاد تغییر در زیرساخت تامین مالی(IFP) شبکه‌ی بیت کوین‌کش را ارائه کرده‌اند که طی آن ۸ درصد مالیات بر درآمد ماینرها وضع می‌گردد؛ سپس این مالیات در راستای توسعه‌ی شبکه و پیشبرد اهداف آتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این پیشنهاد در بین تعداد زیادی از کاربران شبکه‌ی بیت‌ کوین‌کش مورد استقبال قرار نگرفت، زیرا آن‌ها بر این باوراند که کاهش میزان درآمد و وضع مالیات باعث تضعیف روحیه‌ی غیرمتمرکز جامعه‌ی بیت کوین‌کش و مهاجرت آن‌ها به شبکه‌های دیگر خواهد شد.

رویکرد پلت‌فرم‌های مختلف

اغلب شرکت‌ها و صرافی‌های بزرگ نسبت به این اختلاف نظر و تقسیم شبکه‌ی بیت کوین‌کش هیچ اعتراضی نداشته و آمده‌ی پذیرش آن هستند، درحالیکه برخی پلت‌فرم‌های مبادله‌ی رمزارز همچون کوین‌بیس(Coinbase) رویکرد متفاوتی از خود نشان داده و از توقف احتمالی فرآیند سپرده‌گذاری و برداشت BCH خبر می‌دهند.

بیت کوین‌کش BCH Bitcoin cash
نمودار تغییرات ارزش بیت کوین‌کش طی هفت روز گذشته تا به امروز

این درحالیست که با تقسیم شدن شبکه‌ی بیت کوین‌کش و معرفی هاردفورک این شبکه، بازار بیت کوین و اتریوم روند صعودی به خود گرفته و قیمت «واقعی» یا «realized» این دو شبکه افزایش یافت.

نظر شما در رابطه با وضعیت فعلی شبکه‌ی بیت کوین کش و روند نزولی قیمت BCH چیست؟ آینده‌ی این شبکه‌ی رمزارزی پرسروصدا چگونه خواهد بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا