اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

صرافی بایننس پای مجله‌ی مشهور فوربز را به دادگاه کشاند

نشریه‌ی فوربز اخیراً در یک مقاله ادعا کرده است که صرافی بایننس به‌طور عمدی از نظارت قانون‌گذاران جلوگیری کرده است و همچنین در اجرای یک طرح تبلیغاتی فریبکارانه‌ نقش داشته است

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی بایننس(Binance) اخیراً شکایتی را بر علیه نشریه‌ی آمریکایی فوربز(Forbes) و دو روزنامه‌نگار مطرح کرده است. این صرافی ادعا کرده است که مطلب منتشر شده توسط میکائیل دل کاستیلو(Michael del Castillo) و جیسون برت(Jason Brett) در رابطه با «سند تای‌چی(Tai Chi)» به شهرت و اعتبار این صرافی آسیب رسانده است. نشریه‌ی فوربز در مقاله‌ای ادعا کرده است که بایننس قوانین را به درستی اجرا نکرده است.

ادعای نشریه‌ی فوربز به شهرت و اعتبار بایننس آسیب رسانده است

صرافی بایننس شکایتی را در دادگاه منطقه‌ی نیوجرسی بر علیه نشریه‌ی فوربز و نویسندگان یک مقاله مطرح کرده است. این صرافی ادعا کرده است که مقاله‌ی منتشر شده در نشریه‌ی فوربز اشتباه و گمراه کننده است. در این مقاله، میکائیل دل کاستیلو و جیسون برت بر اساس سندی که در سال ۲۰۱۸  فاش شده است، نتیجه‌گیری کرده‌اند که صرافی بایننس به‌طور عمد از نظارت بخش قانون‌گذاری آمریکا جلوگیری کرده است.

بایننس داستان مطرح شده را نادرست و افتراآمیز توصیف کرده است، این شرکت ادعا کرده است که انتشار مقاله‌ی فوربز میلیون‌ها دلار زیان برای این صرافی به همراه داشته است. بایننس از نشریه‌ی فوربز درخواست کرده است که مقاله‌ی بحث برانگیز خود را حذف کند و همچنین خسارت وارد شده به این صرافی را نیز جبران کند. بعلاوه، بایننس نامه‌ای را به متهمان ارسال کرده و از آن‌ها درخواست کرده است تا به دلیل انتشار مقاله‌ی گمراه کننده از این صرافی عذرخواهی کنند. بر اساس داستان منتشر شده در این مقاله:

سند فاش شده با عنوان «تای چی» که به‌نظر می‌رسد توسط مدیران ارشد صرافی بایننس مشاهده شده است، یک برنامه‌ی استراتژیک برای ارائه‌ی پیشنهاد تبلیغاتی فریبکارانه است. منبع این سند اعلام کرده است که سند مذبور توسط هری ژو(Harry Zhou) کارمند سابق این صرافی تدوین شده است. ژو یکی از بنیان‌گذاران صرافی کوی‌تریدینگ(Koi Trading) است که بخشی از آن به بایننس تعلق دارد.

صرافی بایننس هرگز قوانین را نقض نکرده است

صرافی بایننس تمامی شایعات مطرح شده در سند اشاره شده را رد کرده است. این صرافی اعلام کرده است که هرگز الزامات قانونی را نقض نکرده و همیشه از قوانین و مقررات تبعیت کرده است. همچنین اعلام کرده است:

اظهارات مطرح شده نادرست، گمراه کننده و افتراآمیز است. بایننس و هیچ‌یک از کارکنان این شرکت سند ادعا شده را تدوین نکرده‌اند. فرد ادعا شده توسط نشریه‌ی فوربز یعنی هری ژو(Harry Zhou) هرگز یکی از کارمندان صرافی بایننس نبوده است. بایننس هرگز نقشه‌ی پیشنهادی توسط اشخاص و یا سازمان‌های واسطه را اجرا نکرده است. در این داستان به‌طور نادرست ادعا شده است که بایننس خود این طرح را ایجاد و آن را اجرا کرده است. Binance

بر اساس گزارش کوینیت، صرافی بایننس که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده است، تنها در طول یک سال جایگاه بزرگترین صرافی رمزارزی جهان از نظر حجم معاملات را در اختیار گرفته است.

نظر شما نسبت به ادعای مطرح شده در نشریه‌ی فوربز چیست؟ آیا بایننس سند اشاره شده را خود تدوین و منتشر کرده است؟ آیا صرافی بایننس در نهایت نشریه‌ی فوربز را به جبران خسارت و تکذیب خبر محکوم خواهد ساخت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا