اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

خرید سهام شرکت‌های بزرگ با استفاده از رمزارز امکان‌پذیر شد

پلت‌فرم تازه‌تاسیس میسه(MESE.io) به کاربران اجازه می‌دهد تا سهام خُرد شرکت‌های فناوری از جمله تسلا، مایکروسافت و گوگل را به صورت توکنیزه شده خریداری کنند

نکات برگزیده مطلب
  • پلت‌فرم تازه‌تاسیس میسه(MESE.io) به کاربران خود اجازه می‌دهد تا سهام خورد شرکت‌های بزرگ حوزه‌ی فناوری از جمله مایکروسافت، اپل، تسلا، توییتر، آمازون، نت‌فلیکس و گوگل را با استفاده از رمزارز خریداری کرده و در صورت تمایل دارایی خود را در بازارهای ثانویه به فروش برساند. این پلت‌فرم بلاک‌چینی که فعالیت‌های خود را تحت نظارت صندوق بین‌المللی ذخیره‌ی پول بلاک‌چینی(IBMR) آغاز نموده است، به کاربران اجازه می‌دهد تا سهام خُرد(یک هزارم سهام کامل) شرکت‌ها را به صورت توکنیزه شده خریداری کنند.

خرید سهام‌های توکنیزه شده

در اختیار داشتن مقداری سهام شرکت تسلا(Tesla) در واقع به معنای گره زدن ثروت خود به هوای و هوس مدیر عامل این شرکت یعنی آقای ایلان ماسک(Elon Musk) می‌باشد؛ زیرا هر زمان که او فکر کند که قیمت سهام تسلا «بیش از حد بالا رفته است» می‌تواند مقداری از آن را به فروش برساند. این رویداد باعث می‌شود که تعادل عرضه تقاضا دچار اختلال شده و روز بعد شاهد کاهش ارزش سهام تسلا و بازخرید آن توسط شرکت باشیم.

خرید سهام رمزارز Stock crypto
خرید سهام با استفاده از رمزارزها

برای کسانی که تحمل ضرر مالی و از دست دادن بخشی از دارایی به دلیل افت ارزش سها‌م یک شرکت خاص هستند، شاید صرافی مبادله‌ی رمزارز بلاک‌چینی جدید صندوق بین‌المللی ذخیره‌ی پول بلاک‌چینی(IBMR) بتواند یک راه‌حل بالقوه در اختیار داشته باشد. صرافی بلاک‌چینی میسه(MESE.io) که روز گذشته فعالیت‌های خود را آغاز کرده است، به شما اجازه می‌دهد تا سهام خرد شرکت‌های بزرگ(۰/۰۰۰۰۱ یک سها‌م) لیست شده در بازار سهام را خریدا کنید.

در این حالت شما به جای اینکه در معرض تصمیم‌های فردی همچون ایلان ماسک قرار بگیرید، تنها مقدار کمی تغییر ارزش را شاهد بوده و ضرر مالی چندانی نخواهید داشت.

ایده‌ی اصلی(یعنی در اختیار داشتن مقدار بسیار کمی از سها‌م یک شرکت به جای خرید یک واحد کامل) پیش از این نیز در پلت‌فرم‌های مبادله‌ی سهام معتبر دیگری همچون رابینهود(Robinhood) هم وجود داشته است. با این حال، پلت‌فرم میسه دات‌آی‌او یک تفاوت عمده دارد، اینکه براساس رمزارزها فعالیت کرده و بر روی بلاک‌چین الگوراند(Algorand) راه‌اندازی شده است. بنابراین شما با خرید مقدار کمی سها‌م، در واقع معادل ارزش آن سهام رمزارز دریافت می‌کنید.

سهام شرکت‌های بزرگ حوزه‌ی فناوری

در حال حاضر پلت‌فرم میسه کار خود را با سهام هفت شرکت بزرگ حوزه‌ی فناوری یعنی مایکروسافت، اپل، تسلا، توییتر، آمازون، نت‌فلیکس و گوگل آغاز کرده و قرار است که به مرور زمان بخش‌های دیگری از بازار سهام را هم در اختیار بگیرد.

به گفته‌ی سینجین دیوید جونگ(Sinjin David Jung) مدیر شرکت صندوق بین‌المللی ذخیره‌ی ارز بلاک‌چینی IBMR، مزیت استفاده از رمزارزها در پلت‌فرم تازه‌تاسیس میسه این است که مالک این سهام‌های خرد می‌توانند توکن مربوط به دارایی خود را در بازارهای ثانویه و خارج از پلت‌فرم MESE.io به فروش برسانند.

به عنوان مثال در پلت‌فرم رابین‌هود، شما می‌تواند سها‌م خود را به کارگزاری‌های دیگر ارسال کنید، اما پیش از این کار ابتدا سهام شما باید ثبت شوند، علاوه بر این پلت‌فرم رابین‌هود تنها در ایالات متحده فعالیت دارد؛ این درحالیست که رمزارزها جهانی بوده و هیچ محدودیت مرزی برای آن‌ها تعریف نشده است.

آقای جونگ در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرد که «راه‌اندازی این پلت‌فرم هیچ ارتباطی به تقسیم‌بندی سیستم‌های فعلی ندارد، بلکه از آن می‌توان به عنوان فرآیند ایجاد فرصت‌های مالی جدید در سطح بازارهای نوظهور یاد کرد، جایی که حتی ۱ دلار هم ارزشمند تلقی می‌شود».

نظر شما در رابطه با راه‌اندازی این پلت‌فرم جدید و خرید و فروش سهام شرکت‌های بزرگ با استفاده از رمزارز چیست؟ آیا ایده‌ی خرید سها‌م خرد شرکت‌های حوزه‌ی فناوری می‌تواند به فراگیر شدن رمزارز در جامعه کمک کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا