اخبار و مقالاتمقالهپیشنهاد سردبیر

پیش از تبدیل شدن به یک تریدر تمام‌وقت، این نکات را در نظر داشته باشید

نکات بسیار ساده‌ای که توجه به آن‌ها می‌تواند شانس موفقیت شما به عنوان یک مبادله‌گر در صنعت رمزارزها را به شدت افزایش دهد

 مبادله یکی از راحت‌ترین راه‌های افزایش ارزش دارایی و ثروت در مدت زمان کوتاه است. روش‌های مختلفی برای تجارت و مبادله وجود دارد که در این دنیای مالی نوظهور و در حال تکامل، هرکدام به نوعی تغییر کرده و در حال پیشرفت هستند.

با این حال، تجارت به رشد اقتصادی کمک کرده و منجر به سود و درآمدزایی برای سرمایه‌گذار می‌شود. یکی از داغ‌ترین بخش‌های قابل سرمایه‌گذاری جهان امروز، بازار ارزهای دیجیتال است. بزرگ‌ترین رمزارز موجود در جهان یعنی بیت کوین، در حال حاضر به عنوان یک سیستم مبادله‌ی جهانی پذیرفته شده و بیشتر مردم به دلیل امکانات و مزایای جالبی که این رمزارز دارد، جذب آن می‌شوند. برای مبادله‌ی این ارز نیز می‌توانید به وب‌سایت‌ها و پلت‌فرم‌های آنلاین مراجعه کرده و سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال را آغاز کنید.

مبادله‌گر تمام وقت بیت‌کوین Bitcoin Trader
مبادله‌گر تمام وقت بیت کوین

برخی از مبادله‌گران دنیای ارزهای دیجیتال این حرفه را به عنوان یک شغل تمام وقت در نظر گرفته و مشغول به کار شده‌اند. البته باید به یاد داشته باشید که مبادله‌ی رمزارز و یادگیری فناوری بلاک‌چین می‌تواند برای افراد تازه‌وارد به این دنیای جدید بسیار طاقت‌فرسا و گیج‌کننده باشد.

بسته به سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهید، بازار رمزارزها همواره نوید سودآوری را می‌دهد. این یک امر معمول است که هر فردی به دنبال افزایش سرمایه و دارایی خود باشد، و همین موضوع یکی از مهم‌ترین عوامل محرکه برای تبدیل افراد به یک سرمایه‌گذار و مبادله‌گر تمام وقت می‌باشد.

برای اینکه به یک مبادله‌گر حرفه‌ای و تمام وقت تبدیل شوید، موارد خاصی وجود دارد که باید آن‌ها را دنبال کنید. در ادامه‌ی این مقاله، نکات بسیار مهمی ذکر شده است که برای تبدیل شدن به یک مبادله‌گر حرفه‌ای تمام وقت، باید به آن‌ها توجه‌ی ویژه‌ای داشته باشید.

 


همواره یک نقشه‌ی پشتیبان مستحکم داشته باشید

مطمئناً نمی‌توان «تجارت و مبادله» را نوعی قمار توصیف کرد، با این حال تجارت هم مانند کارهای دیگر ریسک‌های خاص خود دارد. سود و زیان این کار بر خلاف سایر روش‌های معاملاتی، شدیداً به رویکرد و واکنش مردم بستگی خواهد داشت؛ به ویژه زمانی که در رابطه با بیت کوین صحبت می‌کنیم.

مبادله‌گر تمام وقت Bitcoin Trader
همیشه یک نقشه‌ی ثانویه داشته باشید

بازار رمزارزها همانند بازار سهام و بازار بورس، یکی از بی‌ثبات‌ترین بازارهای معاملاتی جهان به شمار می‌آید. بنابر این، حتی پیش از اینکه یک گام اساسی در مسیر تبدیل شدن به یک مبادله‌گر و تریدر تمام وقت بیت کوین بردارید، حتماً باید یک برنامه‌ی پشتیبان برای کاهش مخاطرات احتمالی در نظر گرفته باشید.

در واقع یک مبادله‌گر بازار رمزارزها همیشه یه یک نقشه‌ی پشتبان نیاز دارد.

 


در رابطه با نوع کارکرد سیستم مبادله‌ی رمزارز یک ایده‌ی کلی داشته باشید

بدون شک فناوری بلاک‌چین مستقل و بسیار متفاوت از حالات موسوم تجارت عمل می‌کند؛ با این حال، باید به این درک برسید که فناوری بیت کوین نیز بخشی از بازار سرمایه‌گذاری است.

مبادله‌گر تمام وقت بیت‌کوین Bitcoin Trader
یک ایده‌ی کلی نسبت کار خود داشته باشید

اطلاع داشتن از تاریخچه‌ی سایر سیستم‌های معاملاتی و فناوری بیت کوین باعث خواهد شد تا شما به یک مبادله‌گر بهتر تبدیل شوید. داشتن دانش کافی در رابطه با انواع سیستم‌های معاملاتی باعث خواهد شد تا در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری مسیر برای شما هموارتر باشد.

زمانی که صحبت از تجارت باشد، به شما توصیه می‌کنیم که همه‌ی تخم‌مرغ‌های خود را درون یک سبد قرار ندهید. از این رو، درک اصول مختلف تجارت می‌تواند به شما کمک کند تا دانش کلی خود را افزایش داده و به مبادله‌گر تمام وقت بازار رمزارزها تبدیل شوید.

 


تجزیه و تحلیل خطر

زمانی که برای تبدیل شدن به یک مبادله‌گر تمام وقت برنامه‌ریزی می‌کنید، قطعاً خطرات زیادی در این مسیر وجود خواهد داشت که بر روی سبک زندگی فعلی شده تاثیر چشم‌گیر می‌گذارند.

مبادله‌گر تمام وقت بیت‌کوین Bitcoin Trader
تجزیه و تحلیل و بررسی مخاطرات احتمالی

افرادی زیادی در بازار وجود دارند که با تبدیل شدن به یک مبادله‌گر تمام وقت، به موفقیت چشم‌گیر رسیده‌اند، از طرف دگیر هم برخی برخی مبادله‌گران هم به دلیل ضرر مالی چشم‌گیر، مبادله و بازار رمزارزها را برای همیشه ترک کرده‌اند. هر دو مورد کاملاً درست است.

با این حال، زمانی که بتوانید خطرات مربوط به تبدیل شدن به یک مبادله‌گر تمام وقت را درک کرد و ریسک‌های موجود را مورد تجزیه و تحلیل عمیق قرار دهید، امکان موفقیت شما به عنوان «یک مبادله‌گر تمام وقت» به شدت افزایش خواهد یافت.

 


برروی جنبه‌های مثبت و منفی تمرکز کنید

شما همواره باید بر روی محاسن و معایب مبادلات رمزارزی به صورت همزمان تمرکز کنید. همانطور که پیش از این نیز گفته شده است، فناوری بلاک‌چین برای افراد تازه‌وارد به این فضای می‌تواند بسیار جالب و غافلگیر کننده باشد. دنیای بلاک‌چین و رمزارزها می‌تواند سریعاً کاربران جدید را به سمت خود جذب کند.

مبادله‌گر تمام وقت بیت‌کوین Bitcoin Trader
تمرکز کنید

همزمان، در فناوری بلاک‌چین هم مانند سایر سیستم‌های معاملاتی، معایبی وجود دارد. از این رو، تجزیه و تحلیل و همچنین پذیرش هر دو مورد(مزایا و معایب) برای تبدیل شدن به یک مبادله‌گر تمام وقت صنعت رمزارزها بسیار حائز اهمیت است.

موارد فوق‌الذکر از مهم‌ترین نکاتی هستند که باید پیش از ترک موقعیت شغلی و حرکت به سمت تبدیل شدن به یک مبادله‌گر تمام وقت، حتماً به آن‌ها توجه‌ی ویژه داشته باشید. هنگام تصمیم‌گیری برای ورود به بازار رمزارزها باید تحقیقات کاملی در رابطه با مبادله‌ی رمزارز انجام داده و جزئیات را به صورت دقیق موشکافی کنید. این تحقیقات همچنین به شما کمک خواهند کرد که بهترین و مطمئن‌ترین بستر برای آغاز کار و تبدیل شدن به یک مبادله‌گر حرفه‌ای را پیدا کنید.

به نظر شما چه موارد دیگری پیش از آغاز ورود به صنعت رمزارزها و تبدیل شدن به یک مبادله‌گر تمام وقت باید توسط کاربران تازه‌وارد در نظر گرفته شود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا