اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

یکی از بزرگترین سازمان‌های اطلاعاتی جهان بر روی فن‌آوری بلاکچین تمرکز کرده است

سازمان سیا در حال راه‌اندازی شاخه‌ی جدیدی با نام «سیا لبز» است که فن‌آوری بلاکچین زمینه‌ی اصلی تمرکز آن را تشکیل خواهد داد

نکات برگزیده مطلب
  • امروزه سازمان‌های دولتی سراسر جهان پتانسیل استفاده از فن‌آوری بلاکچین در زمینه‌های مختلف را درک کرده‌اند. اطلاعیه‌ی اخیر بزرگترین سرویس اطلاعاتی ایالات متحده‌ی آمریکا یعنی سازمان سیا(CIA) نشان می‌دهد که این سازمان در حال راه‌اندازی شاخه‌ی تحقیقات و توسعه‌ی خود است. در همین راستا تکنولوژی بلاکچین یکی از کلیدی‌ترین حوزه‌های مورد تمرکز این شاخه را تشکیل خواهد داد.

سیالبز بر روی فن‌آوری بلاکچین تمرکز خواهد کرد

سازمان اطلاعاتی سیا(CIA) در حال راه‌اندازی شاخه‌ی جدیدی است که در آن فن‌آوری‌های نوظهور یکی از کلیدی‌ترین زمینه‌های مورد تمرکز آن را تشکیل خواهد داد. این شاخه از سازمان سیا با عنوان سیا لبز(CIA Labs) شناخته می‌شود و اساساً بر روی فن‌آوری بلاکچین، هوش مصنوعی و زیست فن‌آوری(بیوتکنولوژی) تمرکز خواهد کرد. در این اطلاعیه ادعا شده است که:

سیا لبز، افسران سازمان سیا را به همراه بخش خصوصی و دانشگاهی و با هدف انجام تحقیقات و توسعه‌ی روش‌های مبتنی بر علم و فن‌آوری در راستای پیشبرد اهداف این سازمان گردهم خواهد آورد. سازمان سیا

سازمان سیا قصد دارد ابزارهای امنیت ملی آمریکا را تقویت کند

آژانس جاسوسی اطلاعات آمریکا معتقد است که این طرح امکان دسترسی به محققان برجسته را برای تقویت ابزارهای امنیت ملی خود برای این سازمان فراهم می‌کند. سازمان سیا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سیا لبز برای رفع چالش‌های جدید و توسعه‌ی راه‌حل‌های موجود به تحقیق، توسعه، آزمایش و مهندسی خواهد پرداخت. دفاتر کل توزیع شده و فن‌آوری‌های مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین یکی از حوزه‌های مورد تمرکز سیالبز را تشکیل خواهد داد.

سیا لبز

به دلیل رقابت کشور‌های مختلف برای کسب جایگاه برتر در زمینه‌ی تکنولوژی بلاکچین، در طول چند سال گذشته به‌کارگیری این فن‌آوری در میان دولت‌ها به‌طور پیوسته افزایش یافته است. بر اساس گزارش کوینیت، سرویس درآمد داخلی آمریکا(Internal Revenue Service)، اداره‌ی مبارزه با مواد مخدر(Drug Enforcement Administration) و سرویس مخفی آمریکا(Secret Service) برای استفاده از ابزار ردیابی شرکت کوین‌بیس با عنوان کوین‌بیس آنالیتیکس(Coinbase Analytics) تمایل نشان داده‌اند.

همه‌گیری ویروس کویید ۱۹ افزایش استقبال از تکنولوژی بلاکچین را موجب شده است

سیا لبز بر روی فن‌آوری‌های نوظهور همانند بیوتکنولوژی، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و افزوده، پردازش کوانتومی، سیستم‌های رباتیک و خود‌ران، تولید پیشرفته و تجزیه و تحلیل داده‌ها نیز تمرکز خواهد کرد.

سازمان‌های قانون‌گذاری‌ سراسر جهان از ظرفیت تکنولوژی بلاکچین و به‌کارگیری آن در بخش‌های مختلف آگاهی دارند. کره‌ی شمالی تکنولوژی بلاکچین را در بخش سلامت و دیگر حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌دهد. در پی همه‌گیری ویروس کویید ۱۹ بسیاری از کشور‌های جهان در حال بررسی استفاده از تکنولوژی بلاکچین در رای‌گیری انتخابات آینده‌‌ی خود هستند.

نظر شما نسبت به تاسیس سیا لبز توسط سازمان اطلاعاتی آمریکا و تمرکز این سازمان بر روی فن‌آوری بلاکچین چیست؟ آیا در آینده به‌کارگیری گسترده‌تر فن‌آوری بلاکچین را در تمامی سازمان‌های دولتی سراسر جهان شاهد خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا