اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

حرکت سرمایه‌گذاران سازمانی به سمت بازار بیت‌کوین، بی‌سروصدا آغاز شده است

تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی حاکی از آن است که حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های رمزارز به شدت کاهش یافته و سطح خرید روند صعودی گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • آقای ویلی وو(Willy Woo) یکی از تحلیلگران برجسته‌ی داده‌های بلاک‌چینی که در فضای توییتر فعالیت دارد، اخیراً با انتشار یک پست جدید اعلام نموده که «خرید بیت کوین توسط شرکت‌های مایکرواستراتژی و اسکوئر تنها نوک این کوه یخ است». وی با اشاره به داده‌های مختلف توضیح داد که ذخیره‌ی بیت کوین صرافی‌های مختلف در حال کاهش است، درحالیکه سطح سفارشات خرید افزایش چشم‌گیر داشته است، این بدان معناست که سرمایه‌گذاران سازمانی و شرکت‌های بزرگ بی‌سروصدا در حال ورود به بازار رمزارزها و خرید بیت کوین هستند.

افزایش قیمت بیت کوین

طی چند ساعت گذشته شاهد آن بوده‌ایم که رمزارز بیت کوین یک روند افزایش قیمت را آغاز نموده و اکنون توانسته از مرز ۱۱ هزار و ۳۰۰ دلار نیز عبور کند. این درحالیست که چند روز قبل بیت کو‌‌ین همچنان درگیر سطح مقاومت ۱۰۶۰۰ دلار بود و توان عبور از آن را نداشت.

توجه به این نکته ضروری است که اگر سرمایه‌گذاران و نهنگ‌ها قادر به حفظ حرکت فعلی خود نباشند، فشار فروش بازار به شدت افزایش یافته و طی روزهای آتی شاهد یک روند فروش بسیار بزرگ و بازگشت قیمت به سطوح قبلی خواهیم بود.

بیت کوین bitcoin BTC رمزارز
رمزارز بیت کوین

به هر حال، این یک روند صعودی عادی نیست، زیرا قیمت بیت کوین به دلیل امیدواری بازار به ورود سرمایه‌گذاران بزرگ و پذیرش این رمزارز به عنوان یک دارایی جهت ذخیره‌ی ارزش آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

یکی از تحلیلگران شناخته شده‌ی داده‌های بلاک‌چینی معتقد است که اقدام به خرید بیت کو‌‌ین توسط نام‌های بزرگی همچون مایکرواستراتژی و اسکوئر «تنها نوک کوه یخ» است. وی در تازه‌ترین گزارشات خود توضیح داده که سرمایه‌گذاران سازمانی بزرگ دیگر نیز با سرعت زیاد در حال حرکت به سمت بازار بیت کوین هستند.

امید به پذیرش بیت کو‌ین باعث افزایش قیمت شد

همانطور که گفته شده، در زمان نگار این مقاله قیمت بیت کو‌ین از مرز ۱۱ هزار دلار عبور کرده و همچنان روند صعودی بوجود آمده را ادامه می‌دهد.

این درحالیست که به دلیل اخبار ناخوشایند مربوط به تشکیل پرونده‌ی پولشویی برای صرافی بیت‌مکس(BitMEX) و بنیان‌گذاران آن از طرف کمیسیون CFTC، رمزارز بیت کوین روند تثبیت ارزش را در پیش گرفته بود و برای حفظ موقعیت فعلی خود تلاش می‌کرد.

بیت کوین bitcoin BTC رمزارز
نمودار تغییر ارزش بیت کوین طی سه ماه گذشته تا به امروز

اما اخبار منتشر شده در روز گذشته که در رابطه با خرید ۵۰ میلیون دلار رمزارز بیت کو‌ین توسط شرکت خدمات پرداخت اسکوئر منتشر شده بود، این روند ناامیدکننده را قطع کرد و باعث شد تا کاربران صنعت رمزارزها نسبت به وضعیت فعلی امیدوار شوند.

اسکوئر و مایکرواستراتژی تنها آغاز یک روند هستند

آقای ویلی وو(Willy Woo) یکی از تحلیلگران برجسته‌ی حوزه‌ی رمزارز اخیراً با انتشار یک پست توییتری اعلام نموده که حضور شرکت‌های اسکوئر و مایکرواستراتژی در بازار بیت کوین تنها نقطه‌ی آغازین یک روند بوده و به غیر از این دو شرکت بزرگ، شرکت‌های دیگری نیز وجود دارند که در حال خرید بیت کو‌‌ین هستند.

متوسط کارمزد شبکه‌ی بیت کوین اتریوم
افزایش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

وی با اشاره به کاهش چشم‌گیر حجم بیت کوین موجود در بازار و افزایش ناگهانی سطح خرید توضیح داد که «خرید این حجم از بیت کوین توسط دو شرکت نام برده شده تنها بخش کوچکی از فرآیند کاهش ذخیره‌ی اخیر را شامل می‌شود».

وی در ادامه برای توضیح هرچه بیشتر این موضوع اظهار داشت که:

شرکت اسکوئر ۴۷۰۹ واحد بیت کوین و شرکت مایکرواستراتژی ۳۸۲۵۰ واحد بیت کو‌ین خریداری کرده‌اند، این تنها نوک کوه یخی است. طی هشت ماه گذشته شاهد آن بوده‌ایم که مجموع ذخایر بیت کو‌ین موجود در بازار با کاهش ۲۵۰ هزار واحد روبرو بوده است، این بدان معناست که تعداد زیادی سرمایه‌گذار بزرگ بدون انتشار اخبار و نام خود اقدام به خرید بیت کو‌ین کرده‌اند. Willy Woo

اگر در روزها و ماه‌های آینده شاهد انتشار اخبار مشابهی از طرف شرکت‌های بزرگ باشیم و آن‌ها اقدام به خرید رمزارز بیت کوین کنند، در آن زمان می‌توان گفت که رسماً یک روند خرید رمزارز آغاز شده و این اخبار هم نقش کاتالیزور جهش قیمت را ایفا خواهند کرد.

نظر شما در رابطه با روند افزایش قیمت بیت کوین و تمایل سرمایه‌گذاران بزرگ برای ورود به این بازار چیست؟ چه چیز باعث شده تا شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران سازمانی به صورت پنهانی اقدام به خرید بیت کو‌ین کنند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا