اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

مدیرعامل مایکرواستراتژی: بیت کوین‌های خود را تا صد سال نفروشید

به گفته‌ی مایکل سیلر، هر نوع دارایی می‌تواند سرمایه‌گذاری کوتاه مدت باشد، اما بیت کوین تنها به به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت بهترین نتیجه را ارائه خواهد داد

نکات برگزیده مطلب
  • به گفته‌ی مدیرعامل شرکت آمریکایی مایکرواستراتژی(microstrategy) آقای مایکل سیلر، اغلب دارایی‌های موجود را می‌توان به عنوان یک سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و یک ساله مورد استفاده قرار داد، اما بیت کوین یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است که بهترین بهره‌وری را پس از یک قرن در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. وی در تازه‌ترین رشته پست‌های توییتری خود اظهار نموده که «من نمی‌فهمم که چرا مردم بیت کوین را مبادله می‌کنند، این]بیت کوین[ یک دارایی سرمایه‌گذاری بلند مدت است». آقای سیلر همچنین تاکید کرد که بیت کوین در اواخر قرن ۱۹ام به اوج خود رسیده و اکنون دوره‌ی ظهور بیت کوین است، بنابراین سرمایه‌گذاران به جای خرید طلا باید به سمت بیت کوین حرکت کنند.

صحبت‌های مدیرعامل مایکرواستراتژی

آقای مایکل سیلر(Michael Saylor) مدیرعامل شرکت آمریکایی مایکرواستراتژی در تازه‌ترین پست توییتری خود اعلام نموده که بیت کوین می‌تواند یک دارایی سرمایه‌گذاری بلند مدت بسیار مناسب باشد. وی در این پست توضیح می‌دهد که اغلب دارایی‌های موجود را می‌توان به عنوان یک سرمایه‌گذاری یک ساله مورد استفاده قرار داد، با این حال، بیت کوین یک دارایی سرمایه‌گذاری بلند مدت است که پس از یک قرن بهترین نتیجه را در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهد داد.

مایکرواستراتژی MicroStrategy
شرکت مایکرواستراتژی

البته وی در این رشته پست‌های توییتری علاوه بر سرمایه‌گذاری بلند مدت بیت کوین به موارد دیگری نیز اشاره کرده است. وی در ادامه همچنین اظهار نموده که «من نمی‌فهمم که چرا سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند بیت کوین را به جای نگهداری، مبادله کنند». وی به کاربران حوزه‌ی رمزارز توصیه می‌کند که دارایی‌های رمزارزی خود را به صورت بلند مدت نگه داشته و آن‌ها را مبادله نکنند. آقای سیلر به موضوع خرید ۳۸ هزار واحد بیت کوین توسط شرکت مایکرواستراتژی و دلیل عدم سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی سنتی نیز پرداخته است. او در یکی از این پست‌های توضیح داده است که:

من در نظر داشتم که پیش از خرید بیت کوین، خزانه‌ی شرکت را با ارزهای فیات، اوراق قرضه، سهام، صندوق شاخص و املاک و مستغلات، فلزات گران‌بها، آثار هنری و غیره پر کنم. با این حال به سمت بیت کوین حرکت کردم. به نظر می‌رسد که بیت کوین یک دارایی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری بلند مدت است، من نمی‌فهمم که چرا کسی تمایل دارد که آن را مبادله کند. Michael Saylor

طلا در قرن ۱۹ اوج گرفت، اکنون اکنون بیت کوین بخرید

شایان ذکر است که صفحه‌ی شخصی آقای سیلر در پلت‌فرم توییتر نزد سرمایه‌گذاران و تحلیلگران به یک صندوقچه‌ی گنج از اطلاعات ارزشمند مالی توصیف می‌شود. وی در یکی از پست‌های قدیمی‌تر خود توضیح داده است که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران قرن بیست و یکم تریلیون‌ها دلار سرمایه‌ی خود را به دلیل استفاده از ایده‌های قدیمی سرمایه‌گذاری از دست داده‌اند. به گفته‌ی آقای سیلر، طلا در قرن ۱۹ام اوج گرفته و اکنون فرصت خرید بیت کوین است، نه طلا.

مایکرواستراتژی MicroStrategy
پست توییتر مایکل سیلر

در نهایت وی به موضوع محدودیت مجموع ذخیره‌ی بیت کوین پرداخته است. به گفته‌ی مایکل سیلر، ایده‌ی جالب کمیابی بیت کوین که در کدهای پایه‌ی آن نهفته است، باعث شده تا مجموع ذخایر آن ۲۱ میلیون واحد در نظر گرفته شود، درحالیکه ذخیره‌ی واقعی بیت کوین کم‌تر از این رقم است زیرا به دلایل احمقانه‌ای همچون دور انداختن رایانه‌ی قدیمی حاوی هزاران واحد رمزارز BTC، حدود ۷ میلیون واحد بیت کوین برای همیشه از دست رفته و قابل بازیابی نیست.

البته وی معتقد است که با حضور شرکت‌های بزرگی همچون مایکرواستراتژی و اسکوئر در فضای رمزارزها، این مقدار بیت کوین باقی مانده بسیار ناچیز و کم است، با این حال، حتی در اختیار داشتن چند ساتوشی هم ارزشمند می‌باشد.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های مدیرعامل شرکت آمریکایی مایکرواستراتژی چیست؟ آیا وقت آن رسیده که طلا را کنار گذاشته و به سمت دارایی‌های نوظهوری همچون بیت کوین حرکت کنیم؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا