اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار سایر کوین‌ها - Altcoins

آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟ احتمال افزایش قیمت اتریوم تا ۸۰۰ دلار وجود دارد

بررسی چرخه‌های تغییر ارزش در شبکه‌ی اتریوم که از یک جهش قیمت بالقوه و رسیدن به رکورد‌های پیشین قیمت خبر می‌دهند

نکات برگزیده مطلب
  • بازارهای مالی معمولاً تمایل دارند که یک چرخه‌ی بزرگ را چندین مرتبه تکرار کنند. یکی از این چرخه‌های بزرگ روند تغییرات قیمت رمزارز بیت کوین بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ است که در نهایت به افزایش چشم‌گیر قیمت این رمزارز و ثبت رکورد‌های بسیار چشم‌گیر برای آن شد. با این حال، در این چرخه‌های بزرگ هم چرخه‌های کوچک‌تری وجود دارد که اغلب دچار تکرار می‌شوند. برای رمزارز اتریوم هم می‌توان این چرخه‌های کوچک و بزرگ را یافت و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. این درحالیست که طی یک سال گذشته اغلب تغییرات ارزش شبکه‌ی اتریوم مثبت بوده و این رمزارز یک روند صعودی مداوم را در پیش گرفته است. همین موضوع باعث شده تا نمودار «تغییرات یک ساله» یا YTD اتریوم بسیار قدرتمندتر از نمودار بیت کوین ظاهر شود. اما این سوال وجود دارد که بهترین زمان برای خرید اتریوم چه دوره‌ای است و مرحله‌ی بعدی جهش ارزش این رمزارز به چه نقطه‌ای ختم می‌شود؟

اتریوم برای تایید روند صعودی بعدی به دنبال یک کمینه‌ی بیشتر است

نمودار هفتگی اتریوم بدون شک نشان دهنده‌ی عبور از متوسط تغییرات(MAs) ۱۰۰ هفته‌ای و ۲۰۰ هفته‌ای در ماه‌های ابتدایی سال جاری را نشان می‌دهد. این روند صعودی که به شکست خط روند متوسط تغییرات منجر شده، از طرف دیگر باعث افزایش قیمت ETH و عبور از مقاومت اساسی ۳۰۰ دلاری گشته است.

شایان ذکر است که سد ۳۰۰ دلاری بیش از ۲ سال و از زمان آغاز روند نزولی بازار رمزارزها در فوریه‌ی ۲۰۱۸، به عنوان یک منطقه‌ی مقاومت بسیار بزرگ در نمودارهای اتریوم توصیف می‌شد.

از زمان این اصلاح قیمت شدید در بازار، قیمت هر واحد رمزارز اتریوم بین ۸۰ تا ۳۰۰ دلار در نوسان بود؛ اما سرانجام پس از تقریباً دو سال، اتریوم توانست مقاومت ۳۰۰ دلار را شکست داده و آماده‌ی جهش به سمت منطقه‌ی مقاومت ۵۰۰ دلاری شود.

اتریوم تکرار چرخه‌ی صعودی افزایش قیمت ETH Ethereum
نمودار یک هفته‌ای اتریوم به دلار(ETH/USD)

با این وجود، بعید به نظر می‌رسد که اتریوم بتواند با موفقیت به سطوح ۵۰۰ دلاری برسد، زیرا به نظر می‌رسد که بازار رمزارزها به دنبال تحکیم یک چرخه‌ی جدید است. شروع این چرخه‌ی جدید عمدتاً کسل کننده خواهد بود و باعث ایجاد نوسانات گسترده در سطح بازار نخواهد شد.

یکی دیگر از نشانه‌های این دوره‌ی تحکیم، انگیزه‌ی به وجود آمده برای اتریوم جهت آزمایش مجدد مناطق مقاومتی قبلی به عنوان پشتیبان است. این باز آزمایی‌ها باعث افزایش قدرت جهش برای ایجاد یک روند صعودی مستحکم و قدرتمندتر خواهند شد.

منقطه‌ی مقاومت ۳۰۰ دلاری می‌تواند یک سطح پشتیبان باشد

همانطور که نمودارها در رابطه با روند فعلی نشان می‌دهند، در حال حاضر یک بیشینه‌ی بالاتر(higher high) تثبیت شده است. پس از چنین بیشینه‌ای، بازار به دنبال کمینه‌ی بالاتر(higher low) جهت تایید صریح تغییر روند فعلی خواهد بود.

اتریوم تکرار چرخه‌ی صعودی افزایش قیمت ETH Ethereum
نمودار یک هفته‌ای اتریوم به دلار(ETH/USD)

با این حال، سوال اساسی در رابطه با این تغییرات این است که در کدام سطوح شاهد ایجاد کمینه‌ی بالاتر خواهیم بود؟ بهترین پاسخ برای این سوال تبدیل نقطه‌ی مقاومت قبلی یعنی نقطه‌ی ۳۰۰ دلار و تبدیل آن به پشتیبان است.

اما حتی اگر سطح ۳۰۰ دلار هم به نقطه‌ی پشتیبان تبدیل نشود، متوسط تغییرات ۲۰۰ هفته‌ای در ۲۲۰ تا ۲۴۵ دلار می‌تواند از خود مقاومت نشان داده و کمینه‌ی بالاتر را تایید کند. سرمایه‌گذاران باید به این دو منطقه چشم دوخته و منتظر ورود خریداران به بازار باشند. البته سطح ۳۰۰ دلاری هم اکنون به عنوان حمایت توصیف شده و احتمال ثبات اتر بالاتر از این سطوح را افزایش می‌دهد.

این درحالیست که تمایل بازارها برای حرکت در چرخه‌های اساسی باعث می شود که سطوح مقاومت بالقوه‌ای دیگری نیز تعریف شوند. حرکات ناگهانی معمولاً کم دوام هستند، زیرا حرکات تجمعی و اصلاحی تمایل دارند تا مدت زمان بیشتری ادامه داشته باشند.

اگر ۳۰۰ دلار همچنان پشتیبان باشد

اگر منطقه‌ی ۳۰۰ دلاری بتواند همچنان به عنوان پشتیبان خود را نشان دهد، می‌توان مقاومت و سطوح جدید را از طریق سطح قیمت افقی و ابزار توسعه‌ی فیبوناچی تعریف کرد.

اتریوم تکرار چرخه‌ی صعودی افزایش قیمت ETH Ethereum
نمودار یک هفته‌ای اتریوم به دلار(ETH/USD)

سطح بعدی مقاومت بالقوه را می‌توان از طریق این شاخص‌ها و ابزارها در نقطه‌ی ۶۰۰ و چیزی بین ۷۷۵ تا ۸۲۵ دلار تعریف کرد.

این بدان معناست که اتریوم می‌تواند طی حرکات ناگهانی بعدی خود با افزایش ۱۰۰ درصدی مواجه شده و بازار را به سطوح بعدی برساند. در عین حال اگر پروژه‌ی اتریوم۲ عرضه شود، اخبار مربوط به آن‌ها تنها منجر به افزایش قدرت روند صعودی شده و نشان می‌دهد که سطح دوم نیز به احتمال زیاد قابل دسترس خواهد بود.

برای خرید اتریوم براساس نمودارهای بیت کوین، صبر لازم است

از نمودارهای اتریوم به بیت کوین(ETH/BTC) می‌تواند استدلال‌ و تحلیل‌های مختلفی استخراج کرد. یکی از این‌ها ساخت و ساز دامنه‌ی مقید(Range-Bound Construction) بین متوسط تغییرات ۱۰۰ هفته‌ای و ۲۰۰ هفته‌ای است، که نشان می‌دهد روند صعودی در متوسط تغییرات ۱۰۰ هفته‌ای رد شده است.

اتریوم تکرار چرخه‌ی صعودی افزایش قیمت ETH Ethereum
نمودار یک هفته‌ای اتریوم به دلار(ETH/USD)

با این حال، علائم دیگری وجود دارد که از ضعف قیمت اتریوم در سه‌ماهه‌ی چهارم سال جاری خبر می‌دهند. ساختار کمینه در ماه دسامبر و ژانویه ایجاد شد و پس از آن شاهد تحرکات بزرگی در بازار بودیم. از این رو، به نظر می‌رسد که بهترین زمان برای ورود به بازار اتریوم ماه‌های دسامبر و ژانویه است. این چهارچوب زمانی از نظر تاریخی هم برای سرمایه‌گذاران صبور با پاداش همراه بوده است.

اگر ساختار کمینه به پایان برسد

اگر ساختار کمینه به پایان رسیده و تاریخچه‌ی تغییرات دوباره تکرار شود، منطقه‌ی مقاومت بالقوه را می‌توان در ۰/۰۵۸ و ۰/۰۷۲ سات(Sats) یافت.

اتریوم تکرار چرخه‌ی صعودی افزایش قیمت ETH Ethereum
نمودار یک روزه‌ی اتریوم به دلار(ETH/USD)

نمودار روزانه‌ی اتریوم به بیت کوین(ETH/BTC) به وضوح نشان می‌دهد که نقطه‌ی ۰/۰۳ سات یک پشتیبان است. با این حال، این سطح حمایتی تا به امروز چندین مرتبطه مورد آزمایش قرار گرفته است، این بدان معناست که یک آزمایش دیگر منجر به سقوط قیمت‌ها خواهد شد.

با این حال نباید نسبت به این موضوع زیاد نگران باشیم، زیرا سطوح حمایتی پایین‌تر هنوز با آزمایش روبرو نشده‌اند. اگر سطح ۰/۰۳ تا ۰/۰۳۱ با شکست مواجه شد، مبادله‌گران باید در انتظار نقطه‌ی ۰/۰۲۶ سات باشند.

به طور کلی، با نزدیک شدن به هفته‌ها و ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۰ باید در انتظار تغییرات شگرفت و فرصت‌های تکرار نشدنی باشیم، به ویژه اگر تاریخ تکرار شود.

علاوه بر این، هرچه بیشتر وارد یک چرخه شوید، تحرکات ناگهانی بزرگ‌تری را شاهد خواهید بود. در نهایت می‌توان گفت که در صورت عبور رمزارز اتریوم از مرز ۴۵۰ دلاری، امکان یک جهش قیمت ۱۰۰ درصدی و بالاتر از آن وجود خواهد داشت.

نظر شما در رابطه با چرخه‌های مورد بررسی در این مقاله چیست؟ آیا در سه‌ماهه‌ی پایانی سال جاری شاهد آغاز یک روند صعودی چشم‌گیر در بازار اتریوم خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا