اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بازارهای «اجاره‌ی هش» بزرگترین تهدید برای الگوریتم اثبات کار محسوب می‌شود

مدیرعامل آزمایشگاه اتریوم کلاسیک معتقد است که بازیگران مخرب صنعت رمزارزها در پی اعمال محدودیت و قانون‌گذاری صرافی‌ها، به بازارهای اجاره‌ی هش هدایت شده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • پروژه‌ی رمزارزی اتریوم کلاسیک اخیراً حملات ۵۱ درصد را در سطح گسترده‌ای تجربه کرده است. این حادث توجه فعالان صنعت رمزارزها و توسعه‌دهندگان این پروژه‌ی رمزارزی را به سوی سرویس‌دهندگان اجاره‌ی هش جلب کرده است. در همین راستا تری کولور(Terry Culver)؛ مدیرعامل آزمایشگاه اتریوم کلاسیک از بازارهای اجاره‌ی هش انتقاد کرده است.

بازارهای اجاره‌ی هش‌ریت صنعت رمزارزها را تهدید می‌کنند

بر اساس گزارش کوینیت، پروژه‌ی رمزارزی اتریوم کلاسیک در طول یک ماه اخیر چند مرتبه حملات ۵۱ درصد را تجربه کرده است و سرویس‌های ارائه‌ی خدمات اجاره‌ی هش‌ریت به بزرگترین نقطه‌ی ضعف برای این پروژه‌ی رمزارزی و دیگر رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار شده است.

هکر‌هایی که حملات ۵۱ درصد را در شبکه‌ی اتریوم کلاسیک هدایت کرده‌اند، از آسیب‌پذیری پروتکل اثبات کار و خدمات اجاره‌ی هش برای اجرای این حملات استفاده کرده‌اند.

تری کولور(Terry Culver)؛ مدیرعامل آزمایشگاه اتریوم کلاسیک که مسئولیت توسعه‌ی پروژه‌ی اتریوم کلاسیک را بر عهده دارد معتقد است که سرویس‌دهندگان اجاره‌ی هش آسیب‌پذیری بزرگی را در صنعت رمزارزها موجب شده‌اند.

با وجود اعمال روش‌های شناخت مشتریان(KYC) و همچنین قوانین مقابله با فعالیت‌های مجرمانه در صنعت رمزارزها و ضد پولشویی(AML)، هکر‌ها سعی می‌کنند با از ویژگی تمرکز زدایی و صرافی‌های غیرمتمرکز به فعالیت‌های مخرب در این حوزه ادامه دهند. کولور اظهار داشت:

در حالی که در طول زمان بلوغ صنعت رمزارزها انتظار می‌رود، اما در حقیقت بازار اجاره‌ی هش‌ریت در حال گسترش است. به این صورت فکر کنید که زمانی که چراغ‌ها را روشن می‌کنید موش‌ها به کجا فرار می‌کنند؟ بازیگران مخرب صنعت رمزارزها صرافی‌ها را ترک کرده‌ و به سوی بازارهای اجاره‌ی هش روانه شده‌اند. Terry Culver

فعالیت مجرمان در بازارهای اجاره‌ی هش

داده‌ها نشان می‌دهد که اجاره‌ی هش مورد نیاز برای اجرای یک ساعت حمله‌ی ۵۱ درصد بر روی شبکه‌ی بیت کوین ۵۱۳ هزار دلار هزینه در پی دارد. اما با توجه به تفاوت‌های میان این دو شبکه از نظر میزان مشارکت ماینر‌ها، اجرای حمله‌ی مشابه بر روی شبکه‌ی اتریوم کلاسیک تنها ۳،۸۰۰ دلار هزینه دارد.

هزینه‌ی اجرای حملات 51 درصد بر روی رمزارزهای مختلف
هزینه‌ی اجرای حملات ۵۱ درصد بر روی پروژه‌های رمزارزی مختلف

کولور در این رابطه افزود:

بازار اجاره‌ی هش همانند مکان‌های زیر زمینی کاملا ناشناس است. آن‌ها غالباً در فعالیت‌های پولشویی مشارکت دارند. بنابراین مجرمان قادر خواهند بود دارایی‌هایی که از روش‌های غیرقانونی به‌دست آورده‌اند را برای اجاره‌ی توان محاسباتی مصرف کنند و در نتیجه رمزارزهای جدیدی در اختیار خواهند داشت که به فعالیت مجرمانه ارتباط ندارند. این پدیده در حقیقت آسیب‌پذیری بزرگی را (در صنعت رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم اثبات کار) ایجاد کرده است. Terry Culver

نظر شما نسبت به انتقاد مدیرعامل آزمایشگاه اتریوم کلاسیک از بازارهای اجاره‌ی هش چیست؟ فعالیت بازارهای اجاره‌ی هش چه تاثیراتی بر صنعت رمزارزها دارد؟ آیا توجه فعالان صنعت رمزارزها بر بازارهای اجاره‌ی هش قانون‌گذاری بر این حوزه را موجب خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا